Wielkie Jeziora Mazurskie. Miniprzewodnik Praca zbiorowa
- Autor:
- Praca zbiorowa
- Serie wydawnicze:
- Miniprzewodniki
- Wydawnictwo:
- Bezdroża
- Ocena:
- Dostępne formaty:
-
ePubMobi
Opis
książki
:
Wielkie Jeziora Mazurskie. Miniprzewodnik
Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Wielkie Jeziora Mazurskie - kompleks Mamr
Północna część Wielkich Jezior Mazurskich to jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo regionów Polski. Najbardziej znaną jego część stanowią powiaty giżycki i węgorzewski z ponad 110 jeziorami, w tym najbardziej popularnymi Mamrami i Niegocinem. Kompleks Mamr, na który składają się połączone ze sobą zbiorniki wodne: Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Mamry północne i Święcajty, to drugi pod względem powierzchni akwen w Polsce. Ale nie sama woda przyciąga tu turystów. Bogactwo lasów, mnóstwo szlaków rowerowych i pieszych, małe wioski, często z piękną, typowo pruską architekturą sakralną... Region Wielkich Jezior Mazurskich przez cały rok tętni życiem.
Niemiecka i polska
Do XVI w. dzieje krainy odzwierciedlały historię Warmii i Mazur - przed XIII stuleciem tereny te zajmowały pogańskie plemiona pruskie, które po podbiciu przez Krzyżaków zupełnie się zasymilowały. Po sekularyzacji zakonu i wejściu obszaru w skład państwa pruskiego, będącego lennem Rzeczypospolitej, zaczęli tu masowo napływać osadnicy z terenów północnego Mazowsza. Polonizowali się także miejscowi chłopi, a nawet szlachta. Na przełomie XVIII i XIX w. ludność polskojęzyczna stanowiła już blisko 75% ogółu.
Po ostatnim rozbiorze nastąpił jednak odwrót od polskości. Duże znaczenie miała tu odmienność religijna mieszkańców Mazur, którzy prawie w całości byli ewangelikami. Centrum życia religijnego stanowiła więc nie Warszawa czy Gniezno, a Berlin. W XX w. Polakami czuła się tylko garstka osadników, ok. 5%. Koło historii sprawiło, że w 1945 r. Mazury weszły do Polski, a ludność niemiecką wysiedlono.
Wybrane bestsellery
Praca zbiorowa - pozostałe książki
Zobacz pozostałe książki z serii Miniprzewodniki
Bezdroża - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Wielkie Jeziora Mazurskie. Miniprzewodnik Praca zbiorowa (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.