ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Uciekinierka (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Patrick Lee
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  336
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Czy to dziecko rzeczywiście jest tak bezbronne jak się wydaje? 

  Sam Dryden to były żołnierz służb specjalnych. Prowadzi z pozoru spokojne życie w Kalifornii, ale tak naprawdę zmaga się z osobistymi traumami z przeszłości. Zamiast spać biega nocą po plaży. Pewnego razu spotyka na swej drodze przerażoną dwunastoletnią dziewczynkę uciekającą przed grupą uzbrojonych mężczyzn. Sam postanawia pomóc jej się ukryć, ale nie ma zielonego pojęcia jak trudnego zadania się pojął. Rachel nie jest zwykłym dzieckiem, pamięta tylko wydarzenia z ostatnich dwóch miesięcy i swoje imię. Ponadto posiada niezwykłe umiejętności - potrafi czytać w myślach. Jak się później okazuje to nie jedyna z jej zdolności. Jej umysł skrywa tajemnicę, to co potrafi sprawia, że służby specjalne chcą ją zgładzić. Szybko się okazuje, ze ludzie którzy depczą im po piętach to nie jedyne zagrożenie. Przeszłość dziewczynki, kryje coś o wiele bardziej przerażającego, a ona sama jest elementem czegoś niewyobrażalnie dziwnego i strasznego. Uciekinierka to znakomita historia, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Prawdziwa jazda bez trzymanki.

  Stanął twarzą ku morzu i oparł się łokciami o drewnianą poręcz. Gdy uspokoił oddech, usłyszał słabe głosy otoczenia. Pisk opon na autostradzie, ponad kilometr w głąb lądu, za garbami wydm. Małe zwierzęta buszujące w trawie za deptakiem. Stał tam dobrą minutę, a potem dobiegły go kolejne odgłosy: kroki biegacza na deskach promenady

  Przez chwilę sądził, że to inny biegacz, ale wkrótce zrozumiał, że kroki są zbyt szy­kie. Ktoś biegł pełnym sprintem. W nasyconym wilgocią powietrzu trudno było namierzyć źródło dudnienia. Popatrzył w lewo i w prawo, wzdłuż równoległej do brzegu linii deptaka, ale nikogo nie zauważył. Właśnie odwracał się od poręczy, żeby spojrzeć za siebie, gdy wpadł na niego ktoś pędzący z tamtej strony.

  Usłyszał dyszenie, głos dziewczynki. Momentalnie zaczęła się z nim siłować. W panice próbowała się od niego odepchnąć, żeby pobiec dalej wzdłuż brzegu.

  – Hej – powiedział. – Wszystko w porządku?

  Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności