ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  To oślepiające, nieobecne światło IV wydanie

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Tahar Ben Jelloun
  To oślepiające, nieobecne światło IV wydanie Tahar Ben Jelloun - okładka ebooka

  To oślepiające, nieobecne światło IV wydanie Tahar Ben Jelloun - okładka ebooka

  To oślepiające, nieobecne światło IV wydanie Tahar Ben Jelloun - okładka audiobooka MP3

  To oślepiające, nieobecne światło IV wydanie Tahar Ben Jelloun - okładka audiobooks CD

  Wydawnictwo:
  Karakter
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  256
  Druk:
  oprawa miękka

  Nowe wydanie powieści, która zdobyła Nagrodę Impac 2004. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Maroko, tajne więzienie Tazmamart. Bohater powieści, skazany za udział w zamachu na króla, zostaje – podobnie jak jego towarzysze – osadzony w celi wielkości grobu. Pod ziemią, bez światła, bez kontaktu ze światem zewnętrznym, ma umierać długo i w męczarniach. Jest jednak coś, co sprawi, że po osiemnastu latach nadal będzie żył i kiedy wyjdzie na wolność, opowie innym tę wstrząsającą historię. Tahar Ben Jelloun nada zaś jego relacji doskonałą artystyczną formę. 

  To jedna z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących powieści ostatnich lat. Wpisuje się w tradycję literatury łagrowej i obozowej, ale wprowadza do niej nowe tony: odmienną wrażliwość i islamski mistycyzm. Dla jednych książka Ben Jellouna będzie zapisem dramatycznych przeżyć, dla innych – poetycką opowieścią o wyzwoleniu. Jest jednocześnie jednym i drugim: ukazuje pełnię człowieczeństwa.

  Wybrane bestsellery

  O autorze ebooka

  Tahar Ben Jelloun urodził się w 1944 roku w Fezie, w Maroku. Jest jednym z najbardziej znanych żyjących autorów piszących po francusku. Studiował filozofię, socjologię i psychiatrię. W 1971 roku wyemigrował do Francji, dwa lata później wydał pierwszą powieść, pt. Harrouda, docenioną przez Barthesa i Becketta. Jest autorem kilku tomików poetyckich i kilkunastu powieści, z których dwie, Dziecko piasku i Święta noc (Nagroda Goncourtów, 1987 r.) ukazały się po polsku. Fragmenty trzech innych powieści zostały opublikowane w "Literaturze na Świecie" w numerach: 7/1987 i 11-12/2003, w tym ostatnim znajduje się także rozmowa z autorem. W swej twórczości Ben Jelloun często odwołuje się do arabskiej tradycji, baśni i legend, a jednocześnie porusza drażliwe tematy, jak np. prostytucja dziecięca, problem tożsamości płciowej, seksualności, pozycji społecznej kobiet, imigracji. 

  Karakter - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint