ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Sycylijskie lwy. Saga rodziny Florio. Tom 1

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Stefania Auci
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  512
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Sycylijskie lwy to pierwszy tom Sagi rodziny Florio, której autorką jest włoska pisarka Stefania Auci

  Marzenia, determinacja, odwaga, spryt oraz tajemnice rodziny Florio. Droga do bogactwa i władzy 

  Rodzina, która rzuciła wyzwanie światu. Rodzina, która zdobyła wszystko. Rodzina, która stała się legendą.

  Marsala to proste, mało wyrafinowane wino. Tylko wytrwałość, talent i palące pragnienie awansu były w stanie zamienić je w nektar godny królewskiego stołu.

  Bracia Paolo i Ignazio Florio przybywają do Palermo w 1799 roku. Są obcy i wzbudzają pogardę wśród mieszkańców miasta, jednak wrogość Sycylijczyków jeszcze bardziej motywuje Floriów. Ci niezwykle sprytni, odważni, często bezwzględni mężczyźni wspierani przez wyjątkowe i wytrwałe kobiety szybko wspinają się po drabinie lokalnej hierarchii. Przechodzą drogę od sprzedawców przypraw do "niekoronowanych królów Sycylii". Życie ich samych i ich rodzin to fascynująca historia sławy, bogactwa, romansów, władzy i mrocznych tajemnic. Tłem dla sagi rodziny Floriów jest najbardziej burzliwy okres w XIX wiecznej Italii. Od powstania przeciwko władzy Burbonów z 1819 roku, po lądowanie Garibaldiego na Sycylii w 1860. Historyczna pasja i drobiazgowość autorki w oddawaniu realiów sprawiają, że książkowe uniwersum jest żywe i pulsujące.

  "Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!"

  Bartek Kieżun

  "Od walącej się na głowy wiejskiej chaty po pałace i książęce koneksje - oto opowieść o XIX-wiecznym awansie rodziny Florio, z miłością i historią w tle. Znakomita lektura na włoskie, zwłaszcza sycylijskie wakacje"

  Manuela Gretkowska

  "Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów"

  Vanity Fair

  "Tak mnie wciągnęła lektura, że spóźniłem się na samolot. Choć siedziałem przed samą bramką, nie mogłem się oderwać od tej powieści. W pewnym sensie to spóźnienie jest moją najlepszą recenzją"

  Pietrangelo Buttafuoco, Il Fatto Quotidiano

  Pierwszy tom bestsellerowej sagi rodziny Florio!

  Wybrane bestsellery

  WAB - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint