ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Służąca (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Tara Conklin
  Okładka książki/ebooka Służąca

  Okładka książki Służąca

  Okładka książki Służąca

  Okładka książki Służąca

  Wydawnictwo:
  Świat Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  416
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Bestseller New York Timesa

  Jedna z najlepszych książek 2013 roku w rankingu goodreads

  Osadzona w XIX-wiecznej Wirginii i współczesnym Nowym Jorku, barwna opowieść o miłości, historii i sztuce, splatająca losy dwóch niezwykłych kobiet

  Lina Sparrow, młoda i ambitna prawniczka zatrudniona w znanej kancelarii na Manhattanie, otrzymuje zadanie, które może ją wywindować na szczyty palestry: ma przygotować zbiorowy pozew o wielomilionowe odszkodowania dla potomków amerykańskich niewolników.

  Podczas zbierania materiałów, Lina natrafia na ślad Lu Anne Bell, XIX-wiecznej malarki. Czy jej obrazy mogły być dziełem ciemnoskórej służącej, siedemnastoletniej Josephine? Jej potomek byłby idealnym powodem w procesie. Lina postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na temat losów młodej służącej i odkrywa kolejne sekrety, dotyczące również jej własnej rodziny

  W sto sześćdziesiątą rocznicę zniesienia niewolnictwa w USA Służąca jawi się jako literackie upamiętnienie setek tysięcy niewolników poddanych wyzyskowi w południowych stanach, a także jako pełna uroku medytacja nad zagadką więzi rodzinnych, nadziejami i cierpieniami ludzkiej egzystencji, i odwiecznym pragnieniem wolności.

  Corban Addison, autor Wędrówki przez słońce

  Powieściowy debiut Tary Conklin to sugestywny fresk, od którego nie można się oderwać, przepełniony historią, utraconą miłością i pilnie strzeżonymi tajemnicami rodzinnymi. Conklin po mistrzowsku splata losy dwóch kobiet żyjących w różnych czasach,  skłaniając nas do refleksji nad istotą prawdy i sprawiedliwości.

  Amy Greene, autorka Bloodroot  

  Mądry, poruszający i dojrzały debiut Tary Conklin. Od pierwszej strony dałam się porwać urokowi zmysłowej prozy Służącej i czytałam w zapamiętaniu do samego przejmującego końca.

  Maria Semple, autorka Gdzie jesteś, Bernadette

  Tara Conklin uzyskała stopień licencjata historii na Uniwersytecie Yale, magistra prawa i dyplomacji na Tufts University i tytuł doktora praw na Uniwersytecie Nowego Jorku.  Pracowała w nowojorskim i londyńskim oddziale kancelarii prawniczej. Mieszka w Seattle, w stanie Washington. Służąca to jej pierwsza powieść.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności