Słowackie Tatry i inne góry transportem publicznym. Przewodnik z klimatem
- Wydawnictwo:
- SELF-PUBLISHER
- Ocena:
- Stron:
- 198
- Dostępne formaty:
-
PDFePubMobi
Opis
książki
:
Słowackie Tatry i inne góry transportem publicznym. Przewodnik z klimatem
Przewodnik "Słowackie Tatry i inne góry transportem publicznym" jest odpowiedzią na rosnącą popularność zwiedzania Tatr i Słowacji bez samochodu, przy równoczesnym niedoborze informacji skierowanych do niezmotoryzowanych turystów. To zresztą paradoks, bo z jednej strony żyjemy w czasach rosnącej świadomości ekologicznej i mody na transport publiczny, organizowane są dni bez samochodu, otwierane są zmodernizowane stacje kolejowe i centra przesiadkowe (w tym również w Zakopanem i Kuźnicach) - a z drugiej strony, większość blogów górskich i tatrzańskich zaczyna się od: "samochodem jedziemy na parking taki i taki i stąd idziemy na szlak". A co jeśli nie mamy samochodu lub po prostu nie chcemy nim jeździć? Albo chcemy zacząć wycieczkę górską od polskiej strony, zejść na stronę słowacką i wrócić transportem publicznym? Albo to samo w przeciwnym kierunku?
Samochód jest dla ludzi, ale ma też swoje wady, zwłaszcza przy podróżach górskich. Samochód daje wolność, ale też ogranicza - bo nie weźmiemy go ze sobą do plecaka, bo musimy wrócić w to samo miejsce, bo parkując go na odludziu, samochód może zostać zniszczony i okradziony. Dużym problemem są też ogromne korki na zakopiance i w samym Zakopanem, a co za tym idzie - przepełnione i drogie parkingi. Bardzo często tych miejsc parkingowych po prostu nie ma - to częsty problem w rejonie Polany Palenica i Łysej Polany. Tymczasem do Zakopanego można już dojechać szybko i wygodnie pociągiem, bo skończyła się trwająca od wielu lat modernizacja. Wsiadamy do bezpośredniego pociągu w Warszawie, Łodzi czy Trójmieście, nic nas nie obchodzi, wieczorem lub rano jesteśmy na nowoczesnym, wygodnym, zmodernizowanym centrum przesiadkowym w Zakopanem. Nocując na Podhalu i będąc tu bez samochodu, chcemy bez ograniczeń chodzić nie tylko po polskich Tatrach, które są mniejsze i bardzo zatłoczone, ale też po Tatrach Słowackich i innych górach słowackich, a przy okazji zwiedzić słowackie miasta, zamki, ciekawe miejsca. Jak to zrobić, jak zaplanować wycieczkę, gdzie szukać noclegu, gdzie pojechać? Jak to wszystko zaplanować, by było tanio i fajnie? O tym jest właśnie ten przewodnik.
"Słowackie Tatry i inne góry" to przewodnik, który powstał z myślą o różnych grupach miłośników Tatr i Słowacji. Inspiracją do jego napisania była grupa "Słowackie Tatry i inne góry" na Facebooku, która latem 2024 roku zdobyła bardzo dużą popularność. Autor starał się w tej publikacji odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania, potrzeby i oczekiwania, które pojawiały się na grupie. Przewodnik jest skierowany m.in. do osób, które już znają Tatry Słowackie, ale nie wiedzą jak dojechać w ciekawe miejsca transportem publicznym. Ale odbiorcami tego przewodnika są również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Tatrami i Słowacją, w tym również turystami wybierającymi się w słowackie Tatry po raz pierwszy. To z myślą o tej grupie staram się przybliżyć i opisać poszczególne fragmenty Tatr, by ułatwić wybór miejsca na górski wypoczynek. Czy wybrać słowackie Tatry Wysokie, Zachodnie, a może Bielskie? Jeśli Tatry Zachodnie, to który ich fragment - orawski czy liptowski? Gdzie nocować, jeśli nie w drogich kurortach? Przewodnik jest napisany zarówno z myślą o osobach, które zdecydują się na nocleg po stronie słowackiej, jak i dla tych, którzy chcą nocować na Podhalu i dojeżdżać w słowackie góry autobusem transgranicznym - podpowiadamy jak to zrobić i jak planować taką wycieczkę, by wyjechać rano z Zakopanego, Kościeliska, Poronina lub Bukowiny Tatrzańskiej i wieczorem wrócić autobusem na Podhale.
Ten przewodnik jest nie tylko o Tatrach i o innych górach, ale też o innych atrakcjach, takich jak skanseny, jeziora, zamki, zabytkowe miasta czy inne ciekawe miejsca. Dowiesz się, co robić gdy jest gorsza pogoda, jak spędzić czas gdy warunki są za trudne by iść w góry lub po prostu nie masz na to ochoty lub jesteś zbyt zmęczony. W przewodniku staram się też w ciekawy sposób wyjaśnić kontekst kulturowy, geograficzny czy społeczny danego miejsca - tak, by lepiej poznać Słowację i jej sąsiadów, dowiedzieć się czegoś więcej o tym kraju. I na koniec - słowackie Tatry warto potraktować jako inspirację do tego, by pojechać gdzieś dalej: w inne góry, ale też poznać ciekawe miasta Wschodniej Słowacji (Koszyce, Preszów, Bardejov), a nawet wyskoczyć na 1-2 dni poza Słowację: na ukraińskie Zakarpacie i do rumuńskiej Oradei.
Wybrane bestsellery
Jakub Łoginow - pozostałe książki
self publisher - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Słowackie Tatry i inne góry transportem publicznym. Przewodnik z klimatem Jakub Łoginow (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.