ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Prawa UX. Jak psychologia pomaga w projektowaniu lepszych produktów i usług. Wydanie II

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Wydawnictwo:
  Helion
  Wydawnictwo:
  Helion
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  160
  Druk:
  oprawa miękka
  Dostępny format:
  PDF
  Czytaj fragment
  Wyłącznie

  Dobry projektant UX musi umiejętnie godzić wymagania techniczne i użytkowe ze schematem ludzkiego sposobu postrzegania świata. Psychologia behawioralna potrafi szczegółowo opisać prawidła rządzące zachowaniem ludzi i stanowi źródło wiedzy, która jest niezwykle ważna dla projektanta interfejsu. Nawet najbardziej atrakcyjny projekt okaże się nieudany, jeśli będzie zmuszał użytkowników do dostosowania się do niego, zamiast podążać za ich naturalną percepcją. To najważniejsza, niezwiązana ściśle z projektowaniem umiejętność, jaką powinien posiadać projektant.

  Ta książka to drugie, zaktualizowane i rozszerzone wydanie przewodnika po kluczowych pojęciach psychologicznych w tworzeniu produktów i wrażeń, które mają bardziej intuicyjny i ukierunkowany na człowieka charakter. Szczegółowo przeanalizowano znane aplikacje i wrażenia użytkowników, aby pokazać, jak projektanci UX powinni kreować produkty dostosowane do sposobu, w jaki użytkownicy postrzegają i przetwarzają interfejsy cyfrowe. Poza prawami i zasadami opisanymi w psychologii dokładnie przedstawiono, jak ich zastosowanie przyczyni się do wyższej przydatności zaprojektowanego produktu.

  Najciekawsze zagadnienia:

  • w jaki sposób atrakcyjność wizualna projektu wywołuje pozytywne reakcje
  • osiągnięcia psychologii, które powinni znać projektanci, i ich związek z heurystyką UX
  • modele predykcyjne, takie jak prawa Fittsa, Jakoba i Hicka
  • etyczne aspekty korzystania z psychologii w projektowaniu

  Oto doskonałe źródło wiedzy zarówno dla początkujących, jak i zawodowców! Możesz zgłębić i zrozumieć UX, zamiast jedynie naśladować istniejące wzorce!

  Chris Desjardins, prezes firmy Tungsten

  Wybrane bestsellery

  O autorze ebooka

  Jon Yablonski jest multidyscyplinarnym projektantem, prelegentem i twórcą cyfrowym. Fascynuje go obszar na styku projektowania UX i tworzenia front-endu stron internetowych. Z pasją opracowuje mapy podróży użytkownika i prototypy. Obecnie pracuje w General Motors nad zdefiniowaniem formy interaktywnych doświadczeń nowej generacji w pojazdach.

  Helion - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint