ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Polowanie na Snowdena (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Luke Harding
  Wydawnictwo:
  Wielka Litera
  Ocena:
  4.8/6  Opinie: 6
  Stron:
  352
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Wszystko zaczęło się od anonimowego maila: Jestem wyższym rangą członkiem służby wywiadu".

  To, co stało się później, było najbardziej spektakularną aferą szpiegowską, którą wywołał jeden człowiek. Edward Snowden był 29-letnim geniuszem komputerowym pracującym dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zaszokował świat, demaskując inwigilowanie polityków i zwykłych ludzi przez władze USA. Wykryte przez niego nieprawidłowości wstrząsnęły przywódcami państw (podsłuchiwana była m.in. prywatna komórka kanclerz Niemiec) i wywołały pasjonującą globalną debatę o granicach inwigilacji.

  Polowanie na Snowdena to dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu, książka, którą czyta się jak powieść szpiegowską. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz Guardiana Luke Harding opowiada niezwykłą historię od dnia, kiedy Snowden porzucił swoją piękną dziewczynę w Honolulu, zabierając ze sobą dysk komputerowy pełen tajnych informacji, poprzez pobyt w Hongkongu, skąd na cały świat wyciekły tajne dane, aż po walkę Snowdena o otrzymanie azylu i dość zaskakujący kierunek jego emigracji: do Rosji.

  Harding wykonał gigantyczną pracę reporterską i stworzył wielowątkową opowieść, dzięki której czytelnik chwilami czuje, jakby siedział ze Snowdenem w jednym pokoju.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint