ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Póki rekin śpi (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Milena Agus
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  126
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

   

  Póki rekin śpi - literacki debiut Mileny Agus, autorki głośnego Bólu kamieni - to opowieść o losach rodziny Sevilla Mendoza, która mieszka na Sardynii ponoć od czasów paleolitu.

  Osiemnastoletnia dziewczyna z Sardynii opowiada o swojej rodzinie:

  Moja mama umarła. Mój ojciec odszedł. Moja ciotka przeżyła straszne rozczarowanie i przez jakiś czas nie wstawała z podłogi. Pewien przyjaciel, jeden z tych, na których możesz zawsze liczyć, wyruszył żaglówką w rejs po Morzu Śródziemnym. Mężczyzna, którego kochałam, jest żonaty. Mój dziadek był wspaniałym człowiekiem i umarł na wrzody, których nabawił się w obozie koncentracyjnym. Mój brat gra ciągle na fortepianie i jest tak, jak gdyby go nie było. A w dodatku zbliża się Boże Narodzenie, będziemy przy stole w trójkę i babcia się rozpłacze, ciotka powie "kopa w dupę całemu światu", a mój brat przysiądzie się tylko na chwilę, żeby coś przełknąć. (fragment)

  Milena Agus nie ucieka od złożonych problemów, nie waha się nazywać rzeczy po imieniu. Pisze o miłości, śmierci, Bogu. I o życiu, które jest jak paszcza rekina. Póki rekin śpi, jest otwarta - i można spróbować z niej uciec.

   

   

  z recenzji "Bólu kamieni":

  Opowieść o zwyczajnym życiu i słowach, które pozostają w nas na zawsze.

  Elle

  Autorce wystarcza zaledwie kilka zdań czy nawet słów, by stworzyć sugestywne, zabawne lub poruszające sytuacje albo wywołać w wyobraźni pejzaże: zarazem mglisty i roziskrzony światłami Mediolan, zimową wędrówkę w górach albo port pod śniegiem.

  Przegląd

  Autorka bez patosu, morałów czy banału, za to z lekkością i poczuciem humoru opowiada o rozterkach związanych z uczuciami. Wartościowa, niezapomniana powieść.

  Olivia

  Niewielki tekst o wielkiej sile i ujmującej prostocie.

  ksiazki.wp.pl

  Na przeczytanie tej książki potrzebny jest spokojny wieczór. Wieczór, w którym można przez chwilę wsłuchać się w szum Morza Śródziemnego, posmakować sardyńskich potraw, poczuć magię i zrozumieć, że w życiu nie warto się na nic skarżyć, chociaż "ból kamieni" wielokrotnie może dać o sobie znać. To nie jest jakaś wielka literatura, to literatura prostej prawdy i subtelnych prób jej uchwycenia.

  Jarosław Czechowicz, biblionetka.pl

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint