ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Podróżnik (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Chris Pavone
  Wydawnictwo:
  Muza SA
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  640
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Co tu jest grane?

  Podróżnik to znakomita książka autorstwa Chris’a Pavone, jednego z najpopularniejszych pisarzy powieści sensacyjnych. Autor zabiera czytelników w fascynującą podróż po różnych zakątkach świata. Raz jesteśmy w Londynie, ale już po chwili wraz z głównym bohaterem przenosimy się do Edynburga, Londynu, czy Paryża. Poznajemy mężczyznę o imieniu Will Rhodes, który jest globtroterem z trudem łączącym koniec z końcem. W jego życiu pojawia się coraz więcej problemów. Mieszka w niszczejącym domu, usiłuje ratować rozpadające się małżeństwo, a jego młodzieńczy idealizm powoli ustępuje miejsca rozczarowaniu – coraz częściej martwi się, że prowadzi nieudane życie u boku niewłaściwej osoby. Pewnej nocy w Argentynie spotyka prowokująco atrakcyjną kobietę, która składa mu niedwuznaczną propozycję. Will nie potrafi się oprzeć, ale w efekcie musi zaakceptować kolejną, zupełnie inną ofertę. Zostaje nagle wyrwany z nowojorskiej redakcji magazynu „Travelers” i wrzucony w zdradziecki świat międzynarodowych intryg. Przechodzi szkolenie w tajnym ośrodku, uczy się obsługi najnowocześniejszych urządzeń służących do inwigilacji, spotyka podejrzanych ekspatriantów ukrywających się na odludziu gdzieś w Pirenejach i chodzi na imprezy organizowane przez oligarchów na luksusowych jachtach. Jednak przeczucie mówi mu, że coś tu nie gra. W pewnym momencie zaczyna zadawać niewygodne pytania i wkrótce sam musi uciekać, żeby ratować własne życie.

  (…) Nieznajomy staje wreszcie obok łóżka i sięga do kieszeni kurtki. Will wzdryga się na samą myśl o tym, co za chwilę się stanie. Jest w końcu środek nocy, a jego codzienne życie, w którym ma żonę, zostało gdzieś na drugim końcu świata.

  Jeśli wcześniej miał jakieś wątpliwości, to teraz wszystko stało się jasne. Wczoraj wieczorem popełnił straszny błąd. Sprawy potoczyły się zbyt gładko, żeby dało się w to uwierzyć. Zachował się jak skończony idiota.

  Masz – mówi mężczyzna, a następnie wykonuje szybki ruch nadgarstkiem i w otwartej dłoni Willa ląduje smartfon. Na ekranie widać rozmazany obraz. W ciemnym, bliżej niezidentyfikowanym pomieszczeniu majaczą jakieś kształty.

  Co to jest?

  – Włącz odtwarzanie.

  Will dotyka wyświetlacza i u dołu pojawia się pasek nawigacji z rozpoznawalnymi na całym świecie symbolami. Naciska trójkąt (…)

                                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności