ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Łowcy ognia (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Mons Kallentoft
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  320
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Pożar, który trawi wszystko

  Łowcy ognia to czwarta część serii inspirowanej czterema żywiołami. Autorem książki jest Mons Kallentoft okrzyknięty nowym królem skandynawskiego kryminału. Główna bohaterką książki jest komisarz Malin Fors. Kobieta targana własnymi słabościami i obsesjami. Gdy zachodzi słońce dręczona koszmarami, w dzień rzetelnie wypełnia swoje obowiązki. Jest noc. Malin stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się chmura dymu i woń spalenizny – płonie fabryka farb. Poprzedniego dnia w kontenerze na śmieci znaleziono ciało dziewięcioletniego chłopca. Został zamordowany. Pochodził z rozbitej rodziny, wieczorami często wymykał się sam z domu. Malin przeczuwa, że obie sprawy coś łączy, choć na początku nic na to nie wskazuje. Świat płonie i kto  wie, jak krzyżują się ścieżki ludzi? Jaką logiką kieruje się bezwzględny morderca…

  (…) Jeśli któremuś z nich ześlizgnie się stopa, obaj spadną tysiąc metrów w dół.
  Najpierw swobodny lot, potem uderzenie o lód i kamienie, prastare kliny przebiją kaski i czaszki, a oni stoczą się w dół urwiska i znikną w szczelinie głębokiej jak otchłań, gdzie będą leżeć zapomniani przez miliony lat, dopóki istoty z jakiejś obcej cywilizacji nie znajdą ich ciał, a wtedy będą się zastanawiać, jaki los ich spotkał.
  Dwaj wspinacze są ze sobą związani nylonową liną.
  Jeśli spadnie jeden, spadną obaj.
  Haki, które wbili w lód, są z tytanu, wytrzymają.
  Na wysokości siedmiu tysięcy sześciuset metrów świat jest biały. Sklepienie nieba wygina się w bezkresny, niebieski lód z anielskich skrzydeł.
  Jeszcze trzy metry. Cztery.
  Siedem tysięcy sześćset metrów nad poziomem morza każdy krok jest jak tysiąc kroków (…) 

                                                                                                             Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint