ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
  Play

  Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne

  Autor:
  Adam Raźniewski
  Długość
  liczba lekcji: 48, czas trwania: 5:03:30
  Ocena

  Kup kurs 69,00 zł

  Kurs wideo

  Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne

  Okładka książki Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne

  Okładka książki Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne

  Okładka książki Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (738.9MB)
  Czas trwania:
  5:03:30
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni ten kurs
  1. 1. Wprowadzenie 5:14

  2. 2. Konfiguracja BIOS/UEFI 21:21

  3. 3. Instalacja systemu operacyjnego 31:11

  4. 4. Interfejs graficzny 48:48

  5. 5. Powłoka 1:14:51

  6. 6. Skrypty powłoki 42:37

  7. 7. Usługi serwerowe 59:37

  8. 8. Zarządzanie wieloma serwerami 4:20

  9. 9. Diagnoza systemu operacyjnego 21:21

  Obierz kurs na... wydajność i bezpieczeństwo

  Systemy oparte na Linuksie stanowią świetną alternatywę dla Windowsa. Szczególnie dobrze sprawdzają się w środowiskach serwerowych, dla których wsparcie zapewniają największe firmy komputerowe, takie jak IBM, Oracle, Dell czy Microsoft. Tak, także ta ostatnia korporacja docenia zalety oprogramowania Linux — w 2016 roku Microsoft podarował 500 000 dolarów dla The Linux Foundation. Wieloletnia obecność na rynku informatycznym, nieustanna dbałość o rozwój linuksowego oprogramowania oraz jego otwartość skutkują nie tylko dużą wydajnością Linuksa używanego do celów serwerowych, lecz także wysokim stopniem bezpieczeństwa zastosowanych rozwiązań.

  Wymienione zalety Linuksa oraz powszechność bazującego na nim Androida czynią ten system operacyjny niezwykle popularnym. Tym samym zapotrzebowanie na administratorów linuksowych serwerów jest ogromne — i stale rośnie. O ile jednak użytkownikowi wystarczy umiejętność poruszania się „po powierzchni”, o tyle administrator musi wejść głębiej — umieć samodzielnie dodawać usługi serwerowe i zdalnie poruszać się w środowisku. Przyda mu się umiejętność instalowania systemów operacyjnych, pisania skryptów automatyzujących oraz świadomość tego, jak dbać o bezpieczeństwo i pilnować, by nikt niepowołany nie włamał się na serwer. Wszystko po to, by móc na co dzień używać tego w pełni darmowego systemu.

  Co Cię czeka w trakcie naszego profesjonalnego szkolenia?

  Podczas pracy z tym kursem video:

  • dowiesz się, jak zainstalować system operacyjny;
  • rozpoczniesz graficzną podróż po środowisku Linux Server;
  • nauczysz się obsługi terminala;
  • poznasz skrypty shellowe i najważniejsze usługi serwerowe.

  Co więcej...

  • będziesz zarządzać wieloma serwerami, wykrywać i rozwiązywać problemy.

  Linux Server. Kurs video. Usługi serwerowe, skrypty i środowisko graficzne kończy się na poziomie podstawowym. Jego celem jest nauczenie uczestnika szkolenia bazowej, graficznej i konsolowej obsługi systemu Linux.

  Świetna alternatywa dla Windowsa

  Co takiego ma Linux, czego nie są w stanie zaoferować inne systemy? Pierwsza, podstawowa odpowiedź na to pytanie zawiera się właściwie w jednym słowie: wolność. Zakup licencji na Windowsa wiąże się z wieloma ograniczeniami. Nie można go rozpowszechniać na kolejne komputery, oczywiście nie wolno także ingerować w kod źródłowy. Z Linuksem rzecz ma się całkowicie inaczej — wolne oprogramowanie dowolnie rozpowszechnisz, w razie potrzeby dostosujesz je również do własnych potrzeb. W dodatku nie tylko Ty będziesz to robić — nad usprawnieniami, poprawą bezpieczeństwa i kolejnymi usługami dla Linuksa pracuje sztab ludzi na całym świecie. O jakość oprogramowania dba także The Linux Foundation — jeśli wybierzesz Linux Server, nigdy nie zostaniesz bez wsparcia!

  O autorze

  Adam Rażniewski — inżynier informatyki z kilkuletnim doświadczeniem w dziedzinie oprogramowania i wsparcia programistów (DevOps). Aktualnie pracuje przy projekcie MindSphere i w szeroko pojętym Industry 4.0. Po godzinach pisze programy, aktywnie działa na platformie GitHub i SpigotMC, gdzie występuje pod pseudonimem „Razikus”. Pasjonuje się Linuxem i oprogramowaniem. Lubi wymyślać systemy i generyczne rozwiązania problemów. Pomaga mu w tym muzyka klasyczna.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności