Kanban (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autorzy:
- Marcus Hammarberg, Joakim Sunden
- Wydawnictwo:
- Helion
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 5.3/6 Opinie: 3
- Stron:
- 360
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi

Opis książki
Czytaj fragment

Zobacz, jak skutecznie zarządzać pracą!
Zwinne metodyki zarządzania projektami biją kolejne rekordy popularności. Scrum jest najbardziej rozpoznawalną spośród nich, jednak nie sprawdza się w każdym przypadku. Dlatego warto poznać inne sposoby radzenia sobie z projektami. Ta książka została poświęcona metodyce kanban — specyficznej metodzie sterowania produkcją, opracowanej w latach pięćdziesiątych XX wieku w Japonii. Zaadaptowana do świata projektów IT, sprawdza się doskonale.
Jeżeli chcesz poznać założenia metodyki kanban, trafiłeś na doskonałą książkę. Sięgnij po nią i przekonaj się, dlaczego kanban przydaje się w tak wielu przypadkach. W trakcie lektury poznasz historię tej metodyki, podstawowe założenia oraz sposoby wdrażania. Na kolejnych stronach zobaczysz, jak mapować przepływ zadania, jak ustalać limity WIP (ang. Work In Progress) oraz jak zarządzać przepływem. Ponadto zapoznasz się z zaawansowanymi zagadnieniami szacowania, planowania oraz wskaźników. Na sam koniec zobaczysz, jak uczyć metodyki kanban poprzez granie. Ta metodyka na pewno zyska wielu zwolenników! A książka o niej jest doskonałym podręcznikiem i może zmienić niejeden projekt!

Dzięki tej książce:
- poznasz filozofię kanban,
- zwizualizujesz swoją pracę,
- przygotujesz kartę zadania,
- skutecznie ustalisz limity WIP,
- poznasz pułapki metodyki kanban,
- doprowadzisz projekt do szczęśliwego finału.
Encyklopedia wiedzy o metodyce kanban!
KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ OBRAZEK :)
Marcus Hammarberg jest trenerem kanban i programistą doświadczonym w BDD, TDD, specyfikacji w przykładach, Scrumie i XP.
Joakim Sundén jest trenerem agile w Spotify, który współtworzył pierwsze grupy użytkowników kanban w Europie.
Kanban jest praktycznym wprowadzeniem do kanban. Napisana przez dwóch trenerów kanban, którzy nauczali tej metody w dziesiątkach zespołów, książka zawiera techniki planowania i przewidywania, ustalania wartościowych wskaźników, wizualizowania kolejek i wąskich gardeł, a także konstruowania i używania tablicy kanban.
Co znajdziesz w środku?
- Jak skupić się na pracy w procesie i kończyć szybciej
- Przykłady udanych wdrożeń
- Sposoby podejmowania przez zespół dobrych decyzji
Napisana dla wszystkich członków zespołu tworzącego oprogramowanie, włączając w to menadżerów, programistów, i decydentów biznesowych. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w kanban.
Marcus Hammarberg jest trenerem kanban i programistą doświadczonym w BDD, TDD, specyfikacji w przykładach, Scrumie i XP.
Joakim Sundén jest trenerem agile w Spotify, który współtworzył pierwsze grupy użytkowników kanban w Europie.
Dostarczyli fantastycznej, szczegółowej wiedzy.
— Z „Przedmowy” Jima Bensona, autora Personal Kanban
Żadnego obijania się... Trafia w samo sedno kanban od pierwszej strony. Lektura obowiązkowa!
— Craig Smith, Unbound DNA
Wiele dobrych przykładów, które klarują teorię i pokazują praktyczne doświadczenie autorów.
— Sune Lomholt, Danske Bank
Praktyczny sposób na rozpoczęcie pracy z kanban... z jednoczesną nauką teorii.
— Ernesto Cárdenas Cangahuala, Avantica Technologies
Podobne produkty
-
Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wci...
Grzegorz Kubera
-
Pozyskaj klientów premium. Poradnik nowoczesneg...
Justyna Fabijańczyk
-
Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze za...
Robert C. Martin
-
Zarządzanie ludźmi w zespołach IT. Zabawne hist...
Michael Lopp
-
-
Blockchain. Podstawy technologii łańcucha blokó...
Daniel Drescher
Podobne produkty
-
Zarządzanie ludźmi w zespołach IT. Zabawne hist...
Michael Lopp
-
Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen ...
Wojciech Haman, Jerzy Gut
-
Blockchain. Podstawy technologii łańcucha blokó...
Daniel Drescher
-
Blockchain w biznesie. Możliwości i zastosowani...
William Mougayar, Vitalik Buterin
-
-
Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze za...
Robert C. Martin
Recenzje (2)
-
japonia-online.pl Olimpia Widowska-Wielandt
Zbyt dużo zadań wykonywanych jednocześnie oraz czynniki blokujące ich ukończenie to problem wielu pracowników. Z pomocą przychodzi metoda kanban, której celem jest „nieprzerwany przepływ pracy".
Kanban jest metodyką związaną z koncepcją lean*, która została opracowana w zakładach produkcyjnych Toyoty. Samo słowo można przetłumaczyć jako „kartę wizualną”, co trafnie oddaje jedną z głównych zasad metody – wizualizację pracy na karcie lub tablicy. Ma to pomóc w identyfikacji problemów i sprawić, aby zadania były szybciej kończone, a ich wyniki dostarczane do klientów. Ponieważ różnego rodzaju metodyki, w tym lean, są coraz bardziej popularne nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale i w tych z sektora informatycznego, na naszym rynku pojawiła się książka „Kanban” autorstwa Marcusa Hammarberga i Joakima Sundéna, z których pierwszy jest programistą, a drugi trenerem metodyki agile**, używanej właśnie w procesie wytwarzania oprogramowania.
We wstępie wyjaśnione zostało, na czym ogólnie polega metoda kanban oraz jakie jej zagadnienia zostaną omówione w książce z podkreśleniem, iż wybrane zostało podejście praktyczne, ograniczające teorię do informacji niezbędnych dla zrozumienia przykładów. Dalej autorzy informują, że podzielili książkę na cztery części, które można w skrócie opisać jako: wprowadzenie, zrozumienie, zaawansowanie i nauczanie, co ma umożliwić czytelnikom o różnym stopniu wtajemniczenia wybranie najbardziej interesujących ich rozdziałów.
Ciekawostką jest fragment „O ilustracji na okładce” (w tym momencie puszczam oko w stronę wydawnictwa Helion). Śmiem stwierdzić, że ilustracja na okładce polskiego wydania zdecydowanie NIE przedstawia Ieyasu Tokugawy, a jeśli tak, to jest to niezwykle abstrakcyjny portret tego szoguna (w przeciwieństwie do okładki wydania oryginalnego). Myślę, że łatwo będzie poprawić to w kolejnym wydaniu, tak jak i literówkę w nazwie miejscowości Sekigahara.
Po tym wstępie przejdźmy do właściwej treści. Rozdział pierwszy jest świetnym posunięciem autorów w celu zainteresowania tematem pracowników działów informatycznych. Wprowadza on bowiem metodykę kanban za pomocą historyjki z życia wziętej. Sympatyczna grupa przedstawicieli różnych działów zajmujących się procesem tworzenia oprogramowania (od analityka począwszy po testera, jest też i manager) odbywa dwugodzinną konsultację z Marcusem i Joakimem. Opowiadają o swojej codziennej pracy, zadaniach, jakie wykonują, i problemach, które napotykają, a autorzy nakierowują ich na drogę prowadzącą do rozwiązań i ulepszeń. Uważam takie wprowadzenie za dobry pomysł, ponieważ pozwala w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się, o co w ogóle chodzi w całej metodyce i dlaczego warto spróbować.
Tu mała dygresja. Metodyka kanban może być zastosowana w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, natomiast w tej książce autorzy skupiają się na zastosowaniu jej w branży informatycznej, a dokładniej w zespole wytwarzającym oprogramowanie, korzystającym z jednej z metodyk agile. Przedstawiane zagadnienia są związane z codzienną pracą analityków, programistów czy testerów, aczkolwiek oczywiście można je odnieść do tych pojawiających się na innych stanowiskach czy też w zupełnie innych branżach. Wystarczy przypomnieć, iż metodyka jest stosowana w fabryce produkcyjnej Toyoty.
Rozdziały 2–7 są już mniej beletrystyczne, pojawiają się w nich definicje i zasady, ale także pytania, problemy (określane przez autorów mianem „okazji do usprawnień") i wskazówki do ich rozwiązania. Czytelnik dowie się tu o głównych zasadach kanban, czyli wizualizacji pracy, ograniczeniu pracy cząstkowej (WiP - ang. work in progress) oraz zarządzaniu przepływem pracy. Te hasła to nic innego jak przygotowanie tablicy, na której będziemy przyklejać karteczki z aktualnie wykonywanymi zleceniami, ograniczenie liczby zadań wykonywanych jednocześnie przez danego pracownika oraz zadbanie o to, żeby faktyczne ukończenie całej pracy nad konkretnym zagadnieniem zajęło jak najmniej czasu. Autorzy zwracają szczególną uwagę na to, iż przydzielenie pracownikowi kilku zadań do wykonania w tym samym czasie ma tak naprawdę negatywny wpływ na termin dostarczenia gotowego (i poprawnie działającego!) produktu dla klienta. Zgodnie z metodyką kanban tę liczbę należy ograniczać i skupić się bardziej na tym, aby zadanie szybciej „przepłynęło” przez cały proces jego wykonania i po prostu zostało ukończone. Teoria jest poparta przykładami, a nawet udowodnionym prawem matematycznym. Oczywiście nie jest to sprawa prosta, dlatego autorzy dają wskazówki, w jaki sposób należy zarządzać „przepływem pracy” (czyli procesem wytwarzania produktu), jak znajdować tak zwane blokady i wąskie gardła (miejsca, w których prace czekają na działania innych osób czy działów, niekiedy bardzo długo) i jak sobie z nimi radzić.
Rozdziały 8–12 sięgają nieco dalej poza podstawy (część ta nazwana jest przez autorów „Zaawansowany kanban”) i skierowane są do tych, którzy chcą się dowiedzieć "co dalej?". Hammarberg i Sundén omawiają kolejne kwestie, z którymi na pewno zetkną się ci, którzy wdrożą kanban w swoim zespole. Pojawią się tematy takie jak klasy usług, przypisywanie zadaniom priorytetów, szacowanie czasu wykonania zadań, spotkania planistyczne i retrospektywne, a także wprowadzanie ulepszeń. Rozdział 11. skupia się na wykresach i wskaźnikach pozwalających na wykrycie pojawiających się w pracy utrudnień i miejsc, w których nie może ona posuwać się do przodu. Rozdział 12. jest jednym z najciekawszych, ponieważ traktuje o wadach i pułapkach kanban, za co autorom należy się dodatkowy plus, ponieważ nie udają oni, iż proponowana przez nich metoda nie ma wad. Przy okazji zauważają, iż kanban nie jest samodzielną metodyką, ale procesem, którego należy używać razem ze stosowanymi w danej firmie systemami pracy.
Rozdział 13. prezentuje gry i zabawy, które obrazują, w jaki sposób zastosowanie zasad kanban usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków. Dalej znajdziemy jeszcze dwa rozdziały-dodatki. Pierwszy prezentuje książki, blogi, konta Twittera oraz inne znalezione w sieci przydatne, według autorów, źródła, które mogą nas wspomóc w nauce nie tylko kanban czy agile, ale także zarządzania projektami. Drugi dodatek to elektroniczne narzędzia wspomagające stosowanie kanban – jeśli nie możemy lub nie chcemy korzystać z tradycyjnej tablicy i karteczek.
Książka napisana została bardzo przystępnym językiem, a autorzy – jak zapowiedzieli we wstępie – rzeczywiście skupiają się na praktycznym zastosowaniu metody. Jako sympatyczny dodatek we wszystkich rozdziałach pojawiają się humorystyczne minikomiksy, doskonale obrazujące wprowadzaną teorię, w których poznani na początku książki bohaterowie zadają różnego rodzaju pytania lub wyrażają swoje wątpliwości. Trzeba jednak zauważyć, że niektóre fragmenty książki i używane pojęcia do pełnego zrozumienia wymagają pewnej wiedzy lub jej uzupełnienia w innych źródłach, szczególnie dotyczy to elementów matematycznych oraz terminów stosowanych w metodyce agile, takich jak „iteracja", „sprint" czy „kadencja".
Warto także zwrócić uwagę, że książka „Kanban”, jak i sama metodyka, nie dostarczają gotowych rozwiązań, gdyż – jak tłumaczą Hammarberg i Sundén – konkretne rozwiązanie zależy od zespołu i specyfiki jego pracy. Efektem tego jest pojawiająca się często odpowiedź „to zależy”, do której dołączone są wskazówki, jaką drogą należy pójść, co jest zrozumiałe, ale może rozczarować czytelników oczekujących gotowych przepisów na sukces. Moim zdaniem przydałoby się więcej przykładów opisujących, w jaki sposób dane problemy były rozwiązywane w firmach, w których autorzy wdrażali kanban. Przedstawiane sytuacje są dość proste, a bohaterowie czasami zbyt szybko zgadzają się na proponowane przez konsultantów recepty. Z drugiej strony, skoro książka jest bardziej wprowadzeniem przeznaczonym dla wszystkich, jednoznaczne przykłady są bardziej wskazane, a autorzy zapewne nie chcą też wyjawiać wszystkich swoich sekretów, bo wtedy nie byliby potrzebni jako konsultanci.
Publikacja jest moim zdaniem warta przeczytania przez wszystkich, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z kanban. Nie dotyczy to tylko managerów, ale także i pracowników, którymi oni zarządzają, ponieważ ewentualne wdrożenie tej metody w przedsiębiorstwie wymaga współpracy całego zespołu (autorzy książki wielokrotnie podkreślają, że wszelkie rozwiązania i cele powinny być ustalane i modyfikowane podczas wspólnej dyskusji, a nie narzucane z góry). Interesujące są także wnioski, do których można dojść po zwizualizowaniu wykonywanych zadań na tablicy. Ponieważ kanban nie wymaga odrzucenia dotychczas stosowanych systemów zarządzania, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przetestować chociaż kilka zawartych w książce rad i wskazówek, a następnie przekonać się, jak się sprawdzają i ewentualnie poszukać „okazji do usprawnień”. -
Gazeta Bankowa 06/2015
Kanban to specyficzna i arcyciekawa metoda zarządzania i sterowania produkcją pochodząca z Japonii; wdrożona po raz pierwszy w latach 50. XX w., dziś na nowo staje się kultowa. I nie chodzi o możliwe wykorzystanie jej technik wyłącznie w produkcji czy projektach IT - kanban może zastosować każdy, kto miewa problemy z planowaniem pracy i zarządzaniem realizacją projektów. Przestań zaczynać, zacznij kończyć - to dobre motto przewodnie metody i książki. A ta jest przewodnikiem, z którego można wyczytać nie tylko o teorii kanban, ale i praktyce. Gry, karteczki, logiczne wskazówki dotyczące podejścia i rozumienia pracy zespołowej i dzielenia zadań na etapy. Świetne dla menedżerów, dyrektorów i wszystkich chcących zgłębić techniki wewnętrznej (i zewnętrznej) motywacji.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- Kanban in Action
- Tłumaczenie:
- Jakub Hubisz
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-283-0052-1, 9788328300521
- Data wydania książki drukowanej:
- 2015-03-27
- ISBN Ebooka:
- 978-83-283-0055-2, 9788328300552
- Data wydania ebooka:
- 2015-03-27
- Format:
- 168x237
- Numer z katalogu:
- 30605
- Rozmiar pliku Pdf:
- 16.8MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 26.4MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 26.4MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
Spis treści
- Przedmowa (9)
- Wstęp (13)
- O książce (15)
- O autorach (19)
- O ilustracji na okładce (21)
- Podziękowania (23)
- 1.1. Zapoznanie (29)
- 1.2. Tablica (32)
- 1.3. Mapowanie przepływu pracy (35)
- 1.4. Zadania (42)
- 1.5. Przekaż grosiki (46)
- 1.6. Praca cząstkowa (51)
- 1.7. Pilne prace (59)
- 1.8. Wskaźniki (62)
- 1.9. Odprawa (65)
- 1.10. Podsumowanie (67)
- 2.1. Zasady kanban (73)
- 2.2. Zacznij natychmiast (77)
- 2.3. Podsumowanie (79)
- 3.1. Ustalanie jasnych zasad (83)
- 3.1.1. Grzejnik informacyjny (84)
- 3.2. Tablica kanban (87)
- 3.2.1. Tablica (87)
- 3.2.2. Mapowanie przepływu pracy na tablicy (90)
- 3.3. Kolejki (91)
- 3.4. Podsumowanie (93)
- 4.1. Zasady projektowe tworzenia kart (97)
- 4.1.1. Ułatwienie podejmowania decyzji (97)
- 4.1.2. Pomoc członkom zespołu w optymalizacji wyników (98)
- 4.2. Karty zadań (100)
- 4.2.1. Opis zadania (100)
- 4.2.2. Awatary (102)
- 4.2.3. Terminy (104)
- 4.2.4. Identyfikatory referencyjne (105)
- 4.2.5. Blokady (106)
- 4.3. Typy pracy (108)
- 4.4. Wskaźniki postępu (110)
- 4.5. Rozmiar zadania (111)
- 4.6. Zbieranie danych o przepływie (112)
- 4.6.1. Zbieranie wskaźników przepływu (112)
- 4.6.2. Zbieranie emocji (114)
- 4.7. Tworzenie swoich własnych kart zadań (115)
- 4.8. Podsumowanie (115)
- 5.1. Zrozumieć pracę cząstkową (117)
- 5.1.1. Czym jest praca cząstkowa? (118)
- 5.1.2. Czym jest praca cząstkowa w branży tworzenia oprogramowania? (121)
- 5.2. Efekty zbyt dużej ilości WIP (124)
- 5.2.1. Przełączanie kontekstu (124)
- 5.2.2. Opóźnienia powodują dodatkową pracę (126)
- 5.2.3. Zwiększone ryzyko (128)
- 5.2.4. Więcej narzutu (129)
- 5.2.5. Niższa jakość (130)
- 5.2.6. Obniżona motywacja (131)
- 5.3. Podsumowanie (132)
- 6.1. Poszukiwanie limitów WIP (136)
- 6.1.1. Niższy jest lepszy niż wyższy (136)
- 6.1.2. Ludzie bez zajęcia albo zajęcia bez ludzi (137)
- 6.1.3. Brak limitu nie jest odpowiedzią (137)
- 6.2. Zasady ustalania limitów (138)
- 6.2.1. Przestań zaczynać, zacznij kończyć (138)
- 6.2.2. Jeden nie jest odpowiedzią (139)
- 6.3. Podejście "cała tablica, cały zespół" (140)
- 6.3.1. Weź jeden! Weź dwa! (140)
- 6.3.2. Zbierzcie się razem (142)
- 6.3.3. Na ziemię i 20 pompek (142)
- 6.3.4. Wybierz numer i tańcz (143)
- 6.4. Ograniczanie WIP dla kolumn (144)
- 6.4.1. Zacznij od wąskiego gardła (145)
- 6.4.2. Wybierz kolumnę, która pomoże Ci ulepszyć proces (145)
- 6.4.3. Ograniczenie historyjek, proszę (146)
- 6.4.4. Jak wizualizować limity WIP (147)
- 6.5. Ograniczanie WIP na podstawie osób (148)
- 6.5.1. Powszechne sposoby ograniczania WIP dla osoby (149)
- 6.6. Często zadawane pytania (151)
- 6.6.1. Zadania czy czynności - co ograniczasz? (151)
- 6.6.2. Czy powinieneś do limitu WIP wliczać kolejki? (152)
- 6.7. Ćwiczenie: ustalaj limity (153)
- 6.8. Podsumowanie (154)
- 7.1. Dlaczego przepływ (156)
- 7.1.1. Eliminowanie odpadów (157)
- 7.1.2. Siedem odpadów wytwarzania oprogramowania (158)
- 7.2. Pomóż pracy płynąć (159)
- 7.2.1. Ograniczanie pracy cząstkowej (159)
- 7.2.2. Skrócenie czasu oczekiwania (160)
- 7.2.3. Usuwanie blokad (162)
- 7.2.4. Unikanie powtórnej pracy (165)
- 7.2.5. Zespół wielofunkcyjny (167)
- 7.2.6. Docelowy SLA lub czas dostarczenia (168)
- 7.3. Codzienne spotkania (168)
- 7.3.1. Dobre praktyki związane z codziennymi spotkaniami (169)
- 7.3.2. Praktyki kanban związane z codziennymi spotkaniami (171)
- 7.3.3. Wyciągnij jak najwięcej ze spotkania (174)
- 7.3.4. Skalowanie spotkań (176)
- 7.4. Czym powinienem się zająć teraz? (179)
- 7.5. Zarządzanie wąskimi gardłami (183)
- 7.5.1. Teoria ograniczeń: krótkie wprowadzenie (185)
- 7.6. Podsumowanie (188)
- 8.1. Pilny przypadek (194)
- 8.2. Czym jest klasa usług? (196)
- 8.2.1. Aspekty, które należy brać pod uwagę podczas tworzenia klasy usług (196)
- 8.2.2. Powszechne klasy usług (197)
- 8.2.3. Wykorzystanie klas usług (202)
- 8.3. Zarządzanie klasami usług (206)
- 8.4. Ćwiczenie: sklasyfikuj to! (209)
- 8.5. Podsumowanie (209)
- 9.1. Harmonogramowanie planowania: kiedy powinieneś planować? (213)
- 9.1.1. Planowanie dokładnie na czas (214)
- 9.1.2. Punkt zamówienia (215)
- 9.1.3. Filtr priorytetów: wizualizuj to, co jest ważne (216)
- 9.1.4. Czasy oczekiwania Disneylandu (219)
- 9.2. Szacowanie prac (mówiąc oględnie) (221)
- 9.2.1. Punkty (222)
- 9.2.2. Rozmiary koszulek (224)
- 9.3. Techniki szacowania (226)
- 9.3.1. Linia kart (226)
- 9.3.2. Planning Poker (227)
- 9.3.3. Złotowłosa (231)
- 9.4. Kadencja (232)
- 9.5. Planowanie w stylu kanban: mniej bólu, więcej korzyści (235)
- 9.5.1. Potrzeba słabnie (235)
- 9.5.2. Logiczna dyskusja: apel do klienta (236)
- 9.5.3. #NoEstimates - poradzisz sobie bez szacunków? (237)
- 9.6. Podsumowanie (239)
- 10.1. Retrospektywy (242)
- 10.1.1. Co to jest retrospektywa? (243)
- 10.1.2. Jak to działa? (244)
- 10.2. Analiza źródła (247)
- 10.2.1. Jak to działa? (248)
- 10.3. Kanban kata (253)
- 10.3.1. Czym jest kanban kata? (255)
- 10.3.2. Co się stało? (259)
- 10.3.3. Dlaczego to działa? (260)
- 10.4. Podsumowanie (260)
- 11.1. Powszechne wskaźniki (264)
- 11.1.1. Czasy cyklu i dostarczenia (264)
- 11.1.2. Przepustowość (269)
- 11.1.3. Problemy i zablokowane zadania (271)
- 11.1.4. Dotrzymywanie terminów (273)
- 11.1.5. Jakość (274)
- 11.1.6. Popyt na wartość i popyt klęski (277)
- 11.1.7. Porzucone i zaniechane pomysły (278)
- 11.2. Dwie rozbudowane wizualizacje (279)
- 11.2.1. Kontrola statystyczna procesu (280)
- 11.2.2. Kumulacyjny diagram przepływu (285)
- 11.3. Wskaźniki jako przewodnicy po ulepszeniach (289)
- 11.4. Ćwiczenie: zmierz to! (294)
- 11.5. Podsumowanie (295)
- 12.1. Nie samą pracą żyje człowiek (298)
- 12.1.1. Tworzenie kadencji dla świętowania (300)
- 12.2. Ramy czasowe są dla Ciebie dobre (302)
- 12.3. Niezbędna rewolucja (306)
- 12.4. Nie pozwól, aby kanban był wymówką do bycia leniwym (308)
- 12.5. Podsumowanie (311)
- 13.1. Przekaż grosiki (316)
- 13.1.1. Czego potrzebujesz do gry (317)
- 13.1.2. Jak grać (317)
- 13.1.3. Pytania do dyskusji (319)
- 13.1.4. Główne wnioski (319)
- 13.1.5. Wskazówki i warianty (319)
- 13.2. Wielozadaniowa gra liczb (320)
- 13.2.1. Czego potrzebujesz do gry (320)
- 13.2.2. Jak grać (320)
- 13.2.3. Pytania do dyskusji (322)
- 13.2.4. Główne wnioski (323)
- 13.3. Gra kropek (323)
- 13.3.1. Czego potrzebujesz do gry (324)
- 13.3.2. Jak grać (324)
- 13.3.3. Pierwsza iteracja (325)
- 13.3.4. Druga iteracja (328)
- 13.3.5. Trzecia (i ostatnia) iteracja (328)
- 13.3.6. Główne wnioski (329)
- 13.3.7. Wskazówki i warianty (330)
- 13.4. Gra w wąskie gardło (330)
- 13.4.1. Czego potrzebujesz do gry (331)
- 13.4.2. Jak grać (331)
- 13.4.3. Pytania do dyskusji (332)
- 13.4.4. Główne wnioski (332)
- 13.5. getKanban (332)
- 13.5.1. Czego potrzebujesz do gry (333)
- 13.5.2. Jak grać (333)
- 13.5.3. Pytania do dyskusji (334)
- 13.5.4. Wskazówki i warianty (334)
- 13.5.5. Najważniejsze wnioski (334)
- 13.6. Kanban Pizza (335)
- 13.6.1. Czego potrzebujesz do gry (335)
- 13.6.2. Jak grać (335)
- 13.6.3. Pytania do dyskusji (336)
- 13.6.4. Najważniejsze wnioski (336)
- 13.7. Podsumowanie (337)
- A.1. Książki na temat lean i kanban (341)
- A.2. Książki na temat agile (342)
- A.3. Książki na temat tworzenia oprogramowania (343)
- A.4. Książki o biznesie i zmianach w zarządzaniu (343)
- A.5. Inne zasoby (344)
- A.5.1. Interesujące blogi (345)
- A.5.2. Interesujące konta Twittera (345)
- B.1. Samodzielne narzędzia (348)
- B.1.1. LeanKit Kanban (348)
- B.1.2. AgileZen (348)
- B.1.3. Trello (349)
- B.1.4. KanbanFlow (349)
- B.1.5. Kanbanize (350)
- B.1.6. Kanbanery (350)
- B.2. Narzędzia w narzędziach (351)
- B.2.1. JIRA Agile (351)
- B.2.2. Kanban w Team Foundation Service (351)
- B.2.3. HuBoard (352)
CZĘŚĆ I NAUKA KANBAN (25)
Rozdział 1. Początek drużyny Kanbaneros (27)
CZĘŚĆ II ZROZUMIEĆ KANBAN (69)
Rozdział 2. Zasady kanban (71)
Rozdział 3. Wizualizacja pracy (81)
Rozdział 4. Pozycje zadań (95)
Rozdział 5. Praca cząstkowa (117)
Rozdział 6. Ograniczanie pracy cząstkowej (135)
Rozdział 7. Zarządzanie przepływem (155)
CZĘŚĆ III ZAAWANSOWANY KANBAN (191)
Rozdział 8. Klasy usług (193)
Rozdział 9. Planowanie i szacowanie (211)
Rozdział 10. Ulepszanie procesu (241)
Rozdział 11. Wykorzystanie wskaźników do sprawdzania ulepszeń (263)
Rozdział 12. Pułapki kanban (297)
CZĘŚĆ IV NAUCZANIE KANBAN (313)
Rozdział 13. Nauka kanban poprzez gry (315)
Dodatki (339)
Dodatek A. Rekomendowane lektury i inne zasoby (341)
Dodatek B. Narzędzia kanban (347)
Skorowidz (353)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (3)
Dodaj opinię6 oceniona przez: Krzysztof, 2019-02-11
5 oceniona przez: Kasia, 2015-05-08
5 oceniona przez: programista 2017-01-02
więcej opinii