Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik
- Wydawnictwo:
- Grupa Medium
- Ocena:
- Stron:
- 120
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
książki
:
Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik
W polskim budownictwie wymagania akustyczne bywają często marginalizowane zarówno przez architektów, jak i inspektorów budowlanych. Wynika to w dużej mierze z tego, że w Polsce przepisy i normy dotyczące izolacyjności akustycznej nigdy nie były rygorystycznie egzekwowane. Nie było i nie ma również obowiązku wykonywania pomiarów weryfikacyjnych. W konsekwencji niewłaściwej konstrukcji przegród lub kanałów wentylacyjnych mieszkańcy wielu budynków wielomieszkaniowych z lat 70., 80. i 90. przyzwyczaili się do odgłosów rozmów sąsiadów.
Wiedzą, jakiej muzyki oni słuchają oraz kiedy wracają z pracy, a nawet kiedy i o co się kłócą. W nowym budownictwie z tego stulecia jest trochę lepiej, choć nadal w wielu przypadkach izolacyjność akustyczna ścian i stropów nie spełnia wymagań wynikających z przepisów. Znacznie lepiej sytuacja wygląda w państwach zachodnich. W Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii pomiary izolacyjności akustycznej wykonuje się przy zakończeniu większości inwestycji, dzięki czemu wiele nowych tamtejszych budynków spełnia wymogi.
W ostatnich latach widać jednak wyraźne zmiany w podejściu do zagadnień akustyki. W pierwszym dziesięcioleciu XXI w., od wejścia w życie dyrektyw unijnych, wybudowano wiele ekranów akustycznych oraz stworzono mapy hałasu dużych miast. Gwałtownie wzrosła także świadomość mieszkańców budynków, którzy domagają się komfortu akustycznego w swoim domowym zaciszu. Bagatelizowanie izolacyjności akustycznej, niedostateczne zrozumienie przepisów dotyczących akustyki oraz zasad projektowania budynków prowadzi często do skarg właścicieli mieszkań, a następnie do bardzo kosztownych prób naprawienia problemów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest świadome projektowanie z uwzględnieniem wymogów izolacyjności akustycznej i wykonywanie pomiarów weryfikacyjnych po wybudowaniu budynków.
Niniejsza publikacja podpowiada, jaka izolacyjność akustyczna jest odpowiednia w danej sytuacji oraz jak powinny być budowane przegrody działowe. Wskazuje też najczęstsze błędy w projektowaniu pod kątem akustyki oraz radzi, jak tych błędów uniknąć. Celem napisania tej książki było przedstawienie w prosty sposób podstaw izolacyjności akustycznej, wymogów, rozwiązań konstrukcyjnych i częstych błędów popełnianych podczas projektowania.
Publikacja przeznaczona jest dla architektów i deweloperów, a także dla wszystkich zainteresowanych problemem izolacyjności akustycznej. Aby zacząć ją czytać, nie potrzeba wiedzy z zakresu akustyki. Dla ułatwienia zamieszczono słowniczek z większością terminów oraz już na początku książki wyjaśniono podstawowe pojęcia akustyczne. Podjęto także próbę obalenia kilku mitów związanych z akustyką. Na końcu pracy umieszczono check-listę dla architekta projektującego mieszkania: 11 punktów związanych z dobrym projektem akustycznym.
Wybrane bestsellery
Grupa Medium - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik Jarosław Gil (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.