ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Honor Harrington (#1). Placówka Basilisk (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  David Weber
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 3
  Stron:
  452
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Militarna fantastyka rozgrywająca się w kosmosie 

  Honor Harrington biorąc udział w manewrach dowodzi swoich zdolności. Obejmuje dowództwo wiekowego krążownika HMS Fearless i niszczy flagową jednostkę agresorów. Jaka czeka ją nagroda? Zostaje oddelegowana do układu planetarnego Basilisk, miejsca zsyłki dla najgorszych oficerów. To jednak dopiero początek jej kłopotów. W systemie kwitnie przemyt, tubylcy z jedynej zamieszkałej planety zażywają narkotyk wywołujący ataki furii, a pobliska Ludowa Republika Haven knuje coś paskudnego. Harrington ma do dyspozycji jedynie niesprawny krążownik i buntującą się, zdemoralizowaną załogę, a jej przełożeni wymagają od niej zaprowadzenia porządku w całym układzie. Jednak mimo wszelkich przeciwności Honor postanawia wypełnić założenia misji w stu procentach. Nikt nie jest w stanie jej zatrzymać.  

  (…) Ciszę, w jakiej dziedziczny prezydent Ludowej RepublikiHaven przyglądał się członkom swego gabinetu, podkreślało tykanie antycznego zegara. Czując jego spojrzenie, sekretarz skarbu opuścił wzrok, natomiast sekretarz wojny i jej umundurowani podwładni ani drgnęli.
  – Mówi pan poważnie? – spytał ostro Harris.
  – Obawiam się, że tak. – Sekretarz skarbu Frankel był wyraźnie nieszczęśliwy, ale zmusił się do spojrzenia pytającemu w oczy. – Ostatnie trzy kwartały potwierdzają wcześniejsze przewidywania. Wszystko przez budżet marynarki: nie możemy nadal w takim tempie zwiększać liczby okrętów bez…
  – Jeśli nie będziemy jej zwiększać, nieszczęście spotka nas na naszą własną prośbę – przerwała mu ostro Elaine Dumarest. – Jedziemy na neotygrysie: na co najmniej jednej trzeciej okupowanych planet istnieją grupy dążące do odzyskania niepodległości, a wszyscy, z którymi graniczymy, zbroją się na wyścigi. Jeśli nie będziemy wystarczająco silni, ktoś nas zaatakuje: to wyłącznie kwestia czasu.
  – Sądzę, że przesadzasz, Elaine. – Sekretarz spraw zagranicznych Ronald Bergren potarł cieniutki wąsik. – Naturalnie, że się zbroją; sam bym tak robił na ich miejscu. Ale nikt nie jest wystarczająco potężny, by nas zaatakować (…) 

                                                                                           Fragment książki

  O autorze

  David Weber - literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli Honor Harrington, Starfire i Schronienie. Trzydzieści tytułów Webera trafiło na listę bestsellerów New York Timesa, a łączny nakład jego książek przekroczył już 8 milionów egzemplarzy.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint