ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Gabi i Uwe. Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Uwe von Seltmann
  Okładka książki/ebooka Gabi i Uwe. Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem

  Okładka książki Gabi i Uwe. Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem

  Okładka książki Gabi i Uwe. Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem

  Okładka książki Gabi i Uwe. Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem

  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy PWN
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  384
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Przypadkowe spotkanie z nieznanym Żydem w krakowskiej synagodze kilkanaście lat temu sprawi, że Uwe von Seltmann, niemiecki teolog i publicysta zwróci się ku nieznanej przeszłości własnych przodków, oraz dziadków Gabrieli, swojej żony Polki. Żmudna kwerenda w rodzinnych zbiorach i archiwach wielu krajów przyniesie nieoczekiwane i druzgocące efekty.

  Z ocalałych relacji z przeszłości, fragmentów listów, dokumentów, notatek, zdjęć, rozmów z sędziwymi już świadkami z Polski, Niemiec, Ukrainy, Francji i Izraela autor buduje fascynującą opowieść o losach ofiar i oprawców drugiej wojny światowej.

  Pojawiają się przed nami „ludzie, którzy są do wszystkiego zdolni, którzy czynią dobro i ale i mnóstwo straszliwego zła, którzy są kochającymi rodzicami i brutalnymi oprawcami. A czasami i jednym, i drugim”.

  Dziadek autora, młody ale zaufany członek sztabu Odilo Globocnika, odpowiedzialnego za wymordowanie tysięcy ludzi i planową akcję zagłady, oddelegowany do Lublina i Krakowa, wymienia z matką i żoną czułe listy.W tym samym czasie dziadek Gabrieli, oddany pracy z dziećmi polski nauczyciel na Huculszczyźnie spędza ostatnie chwile życia w obozach Majdanka i Auschwitz.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności