Fatigue analysis tools of aerostructures
- Ocena:
- Stron:
- 164
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
książki
:
Fatigue analysis tools of aerostructures
Niniejsza monografia jest efektem znaczącego udziału autorów w realizacji programów naukowo-badawczych takich jak program badań samolotu szkolno-bojowego PZL I-22 Iryda, kilku krajowych i dwu europejskich programów naukowo-badawczych, współpracy z polskimi i zagranicznymi firmami lotniczymi oraz prac i badań własnych. Były one realizowane głównie w Instytucie Lotnictwa, a także na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.
W rozdziale 1 niniejszego opracowania dokonano przeglądu, porównania i analizy metod oceny wytrzymałości zmęczeniowej struktur nośnych samolotów. Wykorzystano przy tym przykłady badań zmęczeniowych samolotu PZL I-22 Iryda.
Pozwoliło to autorom na krytyczne spojrzenie na podstawowe zagadnienia analitycznych metod oceny trwałości zmęczeniowej konstrukcji. W efekcie sformułowano szereg nowych hipotez dotyczących wytrzymałości zmęczeniowej materiałów i konstrukcji. Zagadnienia te są przedmiotem rozważań w rozdziale 2.
Rozdział 3 dotyczy opracowania Metody Ciągłej Oceny Zużycia Zmęczeniowego konstrukcji lotniczych jako efekt dążenia do pełnego i równomiernego wykorzystania trwałości zmęczeniowej struktury nośnej (nie tylko konstrukcji lotniczych).
Dopuszczenie konstrukcji do eksploatacji z kontrolowanym rozwojem uszkodzeń zmęczeniowych (koncepcja Fail-Safe lub Damage Tolerance) wymaga wykrycia i obserwacji w trakcie jej eksploatacji krytycznych rejonów struktury nośnej tej konstrukcji. W rozdziale 4 pokazano przykłady krytycznych, z punktu widzenia zmęczenia, rejonów konstrukcji samolotu.
Jednym z zasadniczych elementów wdrożenia Metody Ciągłej Oceny Zużycia Zmęczeniowego jest konieczność ciągłego monitorowania obciążeń zmęczeniowych konstrukcji w warunkach normalnej eksploatacji. Z tego względu opracowane zostały i wdrożone systemy pomiarowe, zarówno w zakresie hardwaru jak i softwaru oraz w zakresie analizy sygnału. Zagadnienia te omówiono w rozdziale 5.
W rozdziale 6 przedstawiono innowacyjne (opatentowane) rozwiązanie połączeń elementów konstrukcyjnych struktury nośnej, za pomocą tzw. węzłów kompozytowych. Rozwiązanie to podnosi trwałość zmęczeniową i zmniejsza masę konstrukcji, co wykazano w badaniach zmęczeniowych kratownicy kadłuba samolotu akrobacyjnego DEKO 9 Magic.
W rozdziale 7 i 8 dokonano krytycznej analizy zagadnienia kumulacji uszkodzeń zmęczeniowych. W niniejszym opracowaniu wykorzystano publikowane i niepublikowane prace własne oraz obszerną i wielowątkową monografię pt. „Wybrane zagadnienia wytrzymałości zmęczeniowej konstrukcji lotniczych”, która ukazała się w języku polskim w serii Biblioteka Naukowa wydawanej przez Instytut Lotnictwa, tom 36.
Wybrane bestsellery
Sieć Badawcza Łukasiewicza – Instytut Lotnictwa - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Fatigue analysis tools of aerostructures Daniel Dębski, Marek Dębski, Krzysztof Gołoś, Jan Kaźmierski (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.