ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Człowiek zalękniony. Moja podróż do źródeł lęku

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Daan Heerma van Voss
  Wydawnictwo:
  Słowne
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  320
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Czym jest lęk?

  To pytanie od dawna nurtowało Daana Heermę van Vossa. Choć sam zmaga się z nim od dzieciństwa, nigdy nie miał odwagi, by dokładnie poznać ten temat. Aż do pewnego jesiennego poranka, gdy jego (była) dziewczyna dała mu zadanie: Daan ma zgłębić zjawisko lęku, nim będzie za późno dla niego samego i dla ich związku.

  Ta chwila oznaczała początek długiej podróży prowadzącej przez różne miejsca i czasy, do filozofów, naukowców, artystów i osób cierpiących na zaburzenia lękowe, od Vallée de Misre przez Dżakartę i San Francisco i na powrót do Holandii. W drodze autor musiał stawić czoła także własnemu dzieciństwu, historii rodzinnej i branży farmaceutycznej.

  Czy lęk jest dziedziczny?

  Czy istnieje związek między lękiem a agresją lub kreatywnością?

  W Holandii zaburzenia lękowe zdiagnozowano już u ponad miliona osób. Jak do tego doszło? Człowiek zalękniony to książka o zjawisku, które dotyczy nas wszystkich.

  Daan Heerma van Voss to bez wątpienia najciekawszy pisarz holenderski swojego pokolenia. Nie jest w stanie napisać choćby jednego nudnego zdania, a jego praca ma rozmach i dojrzałość, jakie rzadko widuje się u trzydziestolatków. Powiedzieć, że to obiecujący pisarz, to nic nie powiedzieć ta obietnica została spełniona z nawiązką.

  Herman Koch, autor Kolacji

  Kto przeczyta Człowieka zalęknionego, lepiej zrozumie świat i innych ludzi, by następnie dotrzeć do siebie w lepszym stanie niż uprzednio.

  Jim van Os, profesor psychiatrii w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Utrechcie

  Daan Heerma van Voss rozumie sztukę opowiadania wielkich historii.

  A.F.Th. van der Heijden, pisarz

  Wybrane bestsellery

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint