ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ciemna strona światła: Tunel Zagłady (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Katarzyna Byjoś
  Wydawnictwo:
  SELF-PUBLISHER
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  565
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi
  Jeśli uwielbiasz podróże do innych, alternatywnych światów, które zamieszkują niezwykłe stworzenia, ludy i plemiona, ale znudziły Ci się elfy, trolle, smoki i wróżki, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

  Poznaj niezwykłe przygody zwykłych ludzi, którzy zostali wybrani przez moce przyrody, by ocalić źródło wszechistnienia przed ciemną energią i jej niszczycielską mocą.

  Mia jest normalną nastolatką, która zamiast uważać na lekcji fizyki, woli rozmyślać o szkolnej sympatii, Emilu z IIIc. Okazuje się jednak, że siły wyższe mają dla niej zupełnie inne plany. Zostaje wybrana przez moce natury do przywrócenia równowagi energetycznej świata. Podczas balu gimnazjalnego odnajduje ją Zoltan, strażnik z alternatywnej rzeczywistości. Mia, wraz ze swoją najbliższą przyjaciółką, Lilką, trafia do miejsca znajdującego się między wymiarami, w którym uczy się władać żywiołem wody.

  Zoltan odnajduje również innych wybrańców: Dantego, obdarzonego mocą żywiołu ognia, który nigdzie nie rusza się bez najlepszego przyjaciela - Kapsla, Jonala, władającego mocą ziemi, małą dziewczynkę, Zoję, wybraną przez siły światła, a także Radmira, który otrzymał moc powietrza.

  Utworzona w ten sposób drużyna żywiołów łączy siły, by wyruszyć w niebezpieczną wyprawę na ratunek świata i obu jego wymiarów. Podczas tej wyprawy wysłannicy przeżyją wiele niezwykłych i często niebezpiecznych przygód, a także burzliwych emocji i romantycznych uczuć.

  Wybrańcy sił natury, wraz z Zoltanem oraz jego asystentem, kolorową papugą Waflem, przenoszą się ze swojego świata do Natulandii, krainy, która tylko na pozór nie różni się niczym od znanej im rzeczywistości. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że panują w niej zupełnie inne prawa niż na Ziemi. Na przykład czas, przestrzeń oraz grawitacja są plastyczne i mogą ulegać pewnym deformacjom. Natulandia stanowi swojego rodzaju alter ego rzeczywistości ziemskiej. Jest jak jej podświadomość, jak druga strona tej samej monety.

  Drużyna sił natury musi stawić czoła wielu zagrożeniom, głównie ze strony ciemnej energii, która rozprzestrzeniając się w Natulandii, nie tylko zaburzyła równowagę, ale również przyjęła postać istot rozumnych, które dążą do zniszczenia dotychczasowego świata i utworzenia własnego imperium. Na ich czele stoi groźny Zertus, którego celem jest zgładzenie wysłanników sił natury i zawładnięcie źródłem wszechmocy - Euteum - oraz całą Natulandią.

  Ponieważ ciemna energia zniszczyła system tuneli czasoprzestrzennych, które służyły do przemieszczania się, drużyna sił natury podróżuje tradycyjnymi sposobami. Dzięki temu wysłannicy zwiedzają nowe krainy oraz poznają ludy zamieszkujące Natulandię, jak choćby Nubytów, pokrytych kolorowymi łuskami mieszkańców małych osad lub Mogliny, stwory zamieszkujące wnętrze ogromnej góry, a także Anatuasków, pradawne plemię mędrców i magów. To właśnie z tego plemienia wywodzi się Freja, charyzmatyczna władczyni mocy przyrody ożywionej, którą Jonal, wysłannik żywiołu ziemi, obdarzy głębokim uczuciem. Z czasem okaże się jednak, że na Anatuaskach ciąży klątwa, która zabrania im wiązać się z kimkolwiek spoza ich ludu.

  Jednak zanim to nastąpi, drużyna sił natury dotrze do Królestwa Piątej Strony Świata, w którym żyją błękitnoskórzy Tatuni, z piękną królową Gayją na czele. Podczas balu na zamku w Piątogrodzie, miasto zostanie zaatakowane przez armię Zertusa, a bitwa okaże się brzemienna w skutki. Kapsel, który od samego początku znajomości beznadziejnie kocha się w Lilce, traktującej go jedynie jako przyjaciela i wzdychającej skrycie do Dantego, zostanie poważnie ranny w bitwie. Dopiero w obliczu utraty najlepszego kumpla, powiernika i troskliwego opiekuna, w Lilce obudzi się niespodziewane, cieplejsze uczucie do uporczywego adoratora, które w krótce będzie miało szansę rozkwitnąć.

  Tuż przed bitwą w Piątogrodzie, żołnierze Zertusa uprowadzą małą Zoję i zamkną ją w ciasnej celi, w ponurej twierdzy Dragotów, położonej po środku trujących bagien. Na ratunek dziewczynce wyruszy Dante, który wcześniej, pewnej nocy w Matadajanie, królestwie Moglinów, niespodziewanie przemieni się w Dragota.

  Ostateczna walka między ludami Natulandii i armią Zertusa rozegra się u podnóża Kopuły, sferycznej przestrzeni, w której znajduje się Euteum, źródło wszechmocy. Natomiast wysłannicy będą musieli dostać się do jej wnętrza, by przywrócić równowagę energetyczną świata, a jedyna droga prowadzić będzie przez owiany złą sławą Tunel Zagłady, stanowiący ostateczną próbę i najtrudniejszy egzamin życia.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności