ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bardzo długi bieg

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Mishka Shubaly
  Bardzo długi bieg Mishka Shubaly - okładka ebooka

  Bardzo długi bieg Mishka Shubaly - okładka ebooka

  Bardzo długi bieg Mishka Shubaly - okładka audiobooka MP3

  Bardzo długi bieg Mishka Shubaly - okładka audiobooks CD

  Zajrzyj do książki

  Wydawnictwo:
  Galaktyka
  Wydawnictwo:
  Galaktyka
  Ocena:
  3.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  144
  Czas nagrania:
  2 godz. 18 min.
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3
  Czytaj fragment

  Mishka Shubaly soczystym, dosadnym językiem opisuje swoje przegrane młodzieńcze lata. Alkohol jest uniwersalnym usprawiedliwieniem: jeśli go nadużywasz, zaczynasz sobie nim tłumaczyć każdy problem. A tych miał Shubaly niemało: wstręt do samego siebie, skłonność do autodestrukcji i pogarda dla trzeźwości. Gdy przypadkiem odkrył, że bieganie pozwala ujarzmić demony skuteczniej niż burbon z górnej półki, zaczął odwracać się od dotychczasowego życia i stał się kimś, kim nigdy być nie chciał: biegaczem... I to w dodatku biegaczem ultra.

  JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ, CO SIĘ STANIE, GDY TRZYDZIESTOLETNI ALKOHOLIK BEZ KONDYCJI, ZA TO ZE SKŁONNOŚCIĄ DO NARKOTYKÓW, ZASMAKUJE W BIEGANIU, KONIECZNIE PRZECZYTAJ TĘ KSIĄŻKĘ.

  Bardzo długi bieg to świetny tytuł, bo zanim otworzymy książkę, już wiemy, że bohater nie będzie miał łatwo. I to nie z powodu picia i ćpania, ale dlatego że do celu, jakim jest życie bez nałogów, prowadzi tylko ciężka i żmudna praca. Nie ma cudów... i nie ma sekretnych sposobów na nagłe ozdrowienie. Jest codzienny trud, po którym przychodzi nagroda odnalezienie własnej drogi. Mishce Shubalyowi udało się to dzięki bieganiu. Pisze o nim bez koloryzowania i dorabiania idei. Bardzo długi bieg to mocna książka dla tych, którzy nie lubią upiększania rzeczywistości.

  Łukasz Grass,

  redaktor naczelny portalu Akademia Triathlonu

  Bardzo długi bieg to na pierwszy rzut oka historia typowa. Alkoholik rzuca po latach nałóg i traci głowę na punkcie biegania. Jak to często bywa w przypadku uzależnionych, szybko przechodzi od biegowego neofity do ultramaratończyka. Tyle że Mishka Shubaly nie robi z tego sensacji, nie napawa się swoimi biegowymi sukcesami i nie oczekuje braw za wyrwanie się ze szponów nałogu. Potrafi za to rozbawić do Łez. Komediowych wstawek jest w jego książce całe mnóstwo. Podobnie jak upiornie trzeźwych porównań biegania do alkoholizmu. Shubaly nie owija w bawełnę, pisząc, że w obu przypadkach trzeba się nacierpieć. Konkluduje jednak przytomnie, że ultrapicie lepiej zamienić na ultra bieganie.

  Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski,

  Program III Polskiego Radia

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint