Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#
- Autorzy:
- Robert C. Martin, Micah Martin
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 5.6/6 Opinie: 12
- Stron:
- 848
- Druk:
- oprawa twarda
- Dostępne formaty:
-
PDFePubMobi

Opis ebooka: Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#
Poznaj nowoczesną metodykę wytwarzania oprogramowania w C#
- Jak stosować w praktyce zasady zwinnego wytwarzania oprogramowania?
- W jaki sposób wykorzystywać w projekcie diagramy UML?
- Jak korzystać z wzorców projektowych?
W związku ze stale rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oprogramowania produkcja systemów informatycznych wymaga dziś korzystania z usystematyzowanych metod zarządzania. Projekt informatyczny, przy którym nie używa się sensownej metodologii wytwarzania, jest skazany na porażkę - przekroczenie terminu, budżetu i niespełnienie wymagań funkcjonalnych. Kierowanie projektem zgodnie z określonymi zasadami również nie gwarantuje sukcesu, lecz znacznie ułatwia jego osiągnięcie. Na początku roku 2001 grupa ekspertów zawiązała zespół o nazwie Agile Alliance. Efektem prac tego zespołu jest metodologia zwinnego wytwarzania oprogramowania - Agile.
Książka Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# to podręcznik metodologii Agile przeznaczony dla twórców oprogramowania korzystających z technologii .NET. Dzięki niemu poznasz podstawowe założenia i postulaty twórców Agile i nauczysz się stosować je w praktyce. Dowiesz się, jak szacować terminy i koszty, dzielić proces wytwarzania na iteracje i testować produkt. Zdobędziesz wiedzę na temat refaktoryzacji, diagramów UML, testów jednostkowych i wzorców projektowych. Przeczytasz także o publikowaniu kolejnych wersji oprogramowania.
- Techniki programowania ekstremalnego
- Planowanie projektu
- Testowanie i refaktoryzacja
- Zasady zwinnego programowania
- Modelowanie oprogramowania za pomocą diagramów UML
- Stosowanie wzorców projektowych
- Projektowanie pakietów i komponentów
Przekonaj się, ile czasu i pracy zaoszczędzisz, stosując w projektach metodologię Agile.
Manifest zwinnego wytwarzania oprogramowania
Próbujemy odkrywać lepsze sposoby wytwarzania oprogramowania realizując własne eksperymenty w tym obszarze i zachęcając do podobnych działań innych programistów. Wskutek tych eksperymentów udało nam się sformułować następujące wskazówki:
- Pojedynczy programiści i ich harmonijna współpraca jest ważniejsza od procesów i narzędzi.
- Działające oprogramowanie jest ważniejsze od wyczerpującej dokumentacji.
- Faktyczna współpraca z klientem jest ważniejsza od negocjacji zasad kontraktu.
- Reagowanie na zmiany jest ważniejsze od konsekwentnego realizowania planu.
- Oznacza to, że chociaż rozwiązania wymienione po prawej stronie mają pewną wartość, z punktu widzenia skuteczności projektów dużo bardziej atrakcyjne są działania opisane z lewej strony.
Zasady wynikające z manifestu zwinnego wytwarzania oprogramowania
W naszej pracy kierujemy się następującymi zasadami:
- Naszym najwyższym nakazem jest spełnienie oczekiwań klienta przez możliwie wczesne dostarczanie wartościowego oprogramowania.
- Traktujmy zmiany wymagań ze zrozumieniem, nawet jeśli następują w późnych fazach wytwarzania.
- Działające oprogramowanie należy dostarczać klientowi możliwie często (w odstępach kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych).
- Ludzie biznesu powinni ściśle współpracować z programistami na wszystkich etapach projektu.
- Projekty należy planować wokół dobrze umotywowanych programistów. Należy im zorganizować niezbędne środowisko i wsparcie, a także obdarzyć potrzebnym zaufaniem.
- Najbardziej efektywną metodą przekazywania informacji do i w ramach zespołu programistów jest konwersacja w cztery oczy.
- Podstawowym miernikiem postępu prac nad projektem jest ilość i jakość działającego oprogramowania.
- Procesy zwinne ułatwiają utrzymywanie ciągłości wytwarzania. Sponsorzy, programiści i użytkownicy powinni mieć możliwość utrzymywania stałego tempa pracy przez cały czas realizacji projektu.
- Pozytywny wpływ na zwinność projektu ma stała dbałość o doskonałość techniczną i właściwy projekt.
- Kluczowym elementem pomyślnego projektu jest prostota, czyli sztuka maksymalizacji ilości pracy, której nie wykonujemy.
- Źródłem najlepszych architektur, specyfikacji wymagań i projektów są zespoły, którym damy wolną rękę w zakresie organizacji.
- W stałych odstępach czasu zespół zaangażowany w tworzenie oprogramowania powinien analizować możliwości usprawniania pracy i dostosowywać swoje dalsze działania do wniosków płynących z tej analizy.
Zasady programowania ekstremalnego
- Cały zespół
- Wszyscy udziałowcy projektu XP, a więc programiści, analitycy biznesowi, testerzy etc. pracują wspólnie w otwartej przestrzeni biurowej i należą do jednego zespołu. Ściany dzielące tę przestrzeń są obwieszone wielkimi wykresami i innymi wskaźnikami osiąganego postępu.
- Gra planistyczna
- Planowanie ma charakter ciągły i progresywny. Co dwa tygodnie programiści szacują koszt implementacji potencjalnych elementów funkcjonalności na kolejne dwa tygodnie; na podstawie tych kosztów i wartości biznesowej klienci wybierają rozwiązania, które mają być implementowane w pierwszej kolejności.
- Testy klienta
- Wskazując oczekiwane elementy funkcjonalności klienci definiują zautomatyzowane testy akceptacyjne, które będą wykazywały, czy gotowe implementacje spełniają strony zamawiającej.
- Prosty projekt
- Zespół utrzymuje projekt idealnie dostosowany do bieżącej funkcjonalności systemu. Taki projekt musi przechodzić wszystkie testy, nie może zawierać powieleń, powinien wyrażać wszystko to, co chcą wyrazić jego autorzy, ale nie powinien zawierać więcej kodu, niż to konieczne.
- Programowanie w parach
- Cały kod docelowego oprogramowania powinien być budowany przez pary programistów siedzących jeden obok drugiego przy tym samym komputerze.
- Wytwarzanie sterowane testami (TDD)
- Programiści pracują w bardzo krótkich cyklach tworząc testy początkowo wykazujące błędy i pisząc kod z myślą o przechodzeniu tych testów.
- Doskonalenie projektu
- Nie można dopuszczać do utrwalania błędów w kodzie. Kod powinien być stale utrzymywany w stanie gwarantującym czytelność i możliwie precyzyjnie wyrażającym intencje twórców.
- Ciągła integracja
- Zespół powinien stale utrzymywać w pełni zintegrowany system.
- Wspólna własność kodu
- Dowolna para programistów w każdej chwili może podjąć decyzję o poprawie dowolnego fragmentu kodu.
- Standardy kodowania
- Cały kod systemu powinien wyglądać, jakby został napisany przez jednego, wyjątkowo kompetentnego programistę.
- Metafora
- Zespół powinien mieć wspólną wizję przyszłego funkcjonowania budowanego programu.
- Równe tempo
- Zespół powinien ze sobą współpracować możliwie długo. Z czasem ich praca powinna osiągnąć równe tempo utrzymywane na przestrzeni wielu projektów. Powinni oszczędzać siły, a każdy projekt muszą traktować bardziej jak maraton niż jak sprint.
Zasady projektowania obiektowego
- SRP Zasada pojedynczej odpowiedzialności
- Żadna klasa nie może być modyfikowana z więcej niż jednego powodu.
- OCP Zasada otwarty-zamknięty
- Składniki oprogramowania (klasy, moduły, funkcje itp.) powinny być otwarte na rozbudowę ale zamknięte dla modyfikacji.
- LSP Zasada podstawiania Liskov
- Musi istnieć możliwość zastępowania typów bazowych ich podtypami.
- DIP Zasada odwracania zależności
- Abstrakcje nie powinny zależeć od szczegółowych rozwiązań. To szczegółowe rozwiązania powinny zależeć od abstrakcji.
- ISP Zasada segregacji interfejsów
- Klient nie powinien być zmuszany do zależności od metod, których nie używa. Interfejsy należą do klientów, nie do hierarchii.
- REP Zasada równoważności wielokrotnego użycia i wydawania
- Ziarnistość ponownego użycia jest ziarnistością wydania.
- CCP Zasada zbiorowego zamykania
- Klasy wchodzące w skład komponentu powinny być zbiorczo zamknięte dla określonych rodzajów zmian. Zmiana, która ma wpływ na komponent, ma wpływ także na wszystkie klasy tego komponentu, ale nie na pozostałe komponenty.
- CRP Zasada zbiorowego wielokrotnego stosowania
- Klasy w ramach komponentu są wielokrotnie wykorzystywane łącznie. Jeśli wielokrotnie stosujemy jedną z klas danego komponentu, wielokrotnie używamy ich wszystkich.
- ADP Zasada acyklicznych zależności
- W grafie zależności pomiędzy komponentami nie mogą występować żadne cykle.
- SDP Zasada stabilnych zależności
- Zależność musi uwzględniać kierunek stabilności.
- SAP Zasada stabilnych abstrakcji
- Komponent powinien być równie abstrakcyjny, co stabilny.
Wydając swoją doskonałą i wielokrotnie nagrodzoną książkę Agile Software Development: Principles, Patterns, and Practices Robert C. Martin ułatwił stosowanie zasad zwinnego wytwarzania oprogramowania dziesiątkom tysięcy programistów Javy i C++. Teraz także programiści .NET dysponują wyczerpującym przewodnikiem po metodach zwinnych w postaci zaktualizowanej książki Roberta C. Martina i Micaha Martina zatytułowanej Agile Principles, Patterns, and Practices in C# .
Niniejsza książka zawiera szereg studiów przypadków ilustrujących podstawy zwinnego wytwarzania i projektowania oprogramowania oraz pokazuje, jak błyskawicznie tłumaczyć modele UML-a na właściwy kod języka C#. W początkowych rozdziałach autorzy wprowadzają Czytelnika w świat metodyk zwinnych, by w kolejnych rozdziałach sprawdzić te techniki w praktyce. Książka zawiera wiele przykładów kodu źródłowego dostępnych do pobrania z internetu.
Po lekturze tej książki Czytelnik będzie rozumiał następujące zagadnienia:
- Zasady zwinnego wytwarzania oprogramowania wraz z czternastoma praktykami programowania ekstremalnego (XP).
- Dzielenie, szacowanie kosztów i planowanie iteracji oraz wydań oprogramowania.
- Wytwarzanie sterowane testami, projektowanie począwszy od testów i testy akceptacyjne.
- Refaktoryzacja z wykorzystaniem testów jednostkowych.
- Programowanie w parach.
- Projektowanie zwinne i wykrywanie niedociągnięć w projektach.
- Pięć rodzajów diagramów UML-a oraz sposób ich efektywnego wykorzystywania.
- Projektowanie pakietów obiektowych i wzorce projektowe.
- Sposób integracji wszystkich składników rzeczywistych projektów.
Niezależnie od tego, czy już jesteś programistą C# czy do tej pory programowałeś w Visual Basicu bądź Javie i chcesz opanować język C#, czy jesteś menadżerem projektów wytwarzania oprogramowania czy analitykiem biznesowym, w pierwszej kolejności powinieneś sięgnąć właśnie po książkę.
Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#
Wybrane bestsellery
-
Chris Miller przedstawia wciągającą i solidnie udokumentowaną historię chipów, które rządzą światem. Jego książka to pasjonująca opowieść o trwającej bitwie pomiędzy Chinami i USA. Bitwie o kontrolę nad najważniejszym zasobem — technologią mikrochipów, która jest niezbędnym elementem geostr...
Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominację nad światem Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominację nad światem
(54.50 zł najniższa cena z 30 dni)54.80 zł
74.90 zł(-27%) -
Agile, zwinność - to terminy, które w pierwszej kolejności kojarzą się z branżą IT. I słusznie. Zwolennicy zwinnego programowania przyjmują, że skoro oczekiwania odbiorcy ewoluują w trakcie pracy nad produktem, jej założenia i metody powinny się do tych zmian adaptować. Firmy z sektora IT od dawn...(38.35 zł najniższa cena z 30 dni)
44.25 zł
59.00 zł(-25%) -
Agile i Scrum, Scrum i Agile. Opanowawszy branżę IT, powoli, ale konsekwentnie, zdobywają inne biznesowe przyczółki i rozgaszczają się w firmach na dobre… Albo niedobre, gdy budzą niezrozumienie, protesty, a czasem nawet chęć ucieczki! Agile i Scrum brzmią tak nowocześnie, w teorii świetnie...(25.93 zł najniższa cena z 30 dni)
29.92 zł
39.90 zł(-25%) -
Naglący termin, niedoczas, permanentne opóźnienie - oto najwierniejsi towarzysze i zarazem najwięksi wrogowie kierownika projektu. Nawet certyfikowani project managerowie, ludzie z ogromną wiedzą i nie mniejszym doświadczeniem, raz po raz znajdują się w sytuacji, w której potrzeba naprawdę wielki...(38.35 zł najniższa cena z 30 dni)
44.25 zł
59.00 zł(-25%) -
Metody statystyczne są kluczowym elementem data science, mimo to niewielu specjalistów data science posiada formalne wykształcenie statystyczne. Kursy i podręczniki o podstawach statystyki, rzadko kiedy omawiają temat z perspektywy data science. W drugim wydaniu tego popularnego podręcznika zosta...
Statystyka praktyczna w data science. 50 kluczowych zagadnień w językach R i Python. Wydanie II Statystyka praktyczna w data science. 50 kluczowych zagadnień w językach R i Python. Wydanie II
(44.85 zł najniższa cena z 30 dni)51.75 zł
69.00 zł(-25%) -
10 lat temu Andrzej Jeznach, polski biznesmen, postawił na dobre życie i zmienił zasady zarządzania. Odszedł od nadzoru i hierarchii i już po kilku latach jego firma pracowała właściwie sama. Kiedy się zdecydował przekazać losy firmy w ręce młodszego pokolenia, jego celem było stworzenie organiza...(17.90 zł najniższa cena z 30 dni)
17.90 zł
59.00 zł(-70%) -
Ten praktyczny przewodnik po narzędziu Power Query nauczy Cię efektywnie przetwarzać dane w Excelu: importować, oczyszczać, przekształcać i wydobywać potrzebne informacje. Dowiesz się, jak sprawnie wykonywać typowe zadania i prace analityczne, jak zwiększyć swoją skuteczność dzięki opanowaniu pod...
Power Query w Excelu i Power BI. Zbieranie i przekształcanie danych Power Query w Excelu i Power BI. Zbieranie i przekształcanie danych
(57.85 zł najniższa cena z 30 dni)66.75 zł
89.00 zł(-25%) -
Książka adresowana jest przede wszystkim do kierowników zespołów, umożliwia dogłębne zrozumienie reguł rządzących pracą zespołu. Poruszono w niej takie tematy, jak: teoria systemów złożonych, teoria gier, samoorganizacja i zasada ciemności. Zebrano i usystematyzowano znane od wielu lat klasyczne ...
Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile
(39.50 zł najniższa cena z 30 dni)43.45 zł
79.00 zł(-45%) -
Przewodnik, który trzymasz w ręku, powstał właśnie po to, by zasypać otchłań między działem HR i pozostałymi dywizjami organizacji w procesie transformacji. Kate ma nadzieję, że dzięki książce uda jej się pomóc zarówno osobom przeprowadzającym transformację, jak i działom HR firm i organizacji. W...
Kompetentny Scrum Master. Przewodnik po rozwoju Scrum Masterów i Agile Coachów dla HR, zarządzających oraz samych zainteresowanych Kompetentny Scrum Master. Przewodnik po rozwoju Scrum Masterów i Agile Coachów dla HR, zarządzających oraz samych zainteresowanych
(32.44 zł najniższa cena z 30 dni)37.42 zł
49.90 zł(-25%) -
Na czym polega coaching według zasad Agile? Na ciągłym poprawianiu wpływu swoich działań coachingowych, aby inni mogli stawać się świetni. Dzięki temu zespoły mogą tworzyć wspaniałe produkty, a firmy czerpią korzyści z funkcjonowania samodzielnych i odpowiedzialnych zespołów. Być może w efekcie w...
Coaching zwinnych zespołów. Kompendium wiedzy dla ScrumMasterów, Agile Coachów i kierowników projektu w okresie transformacji Coaching zwinnych zespołów. Kompendium wiedzy dla ScrumMasterów, Agile Coachów i kierowników projektu w okresie transformacji
(38.35 zł najniższa cena z 30 dni)44.25 zł
59.00 zł(-25%)
O autorach ebooka
Robert C. Martin (Wujek Bob) jest programistą od 1970 roku. Jest uznanym mówcą na konferencjach całego świata. Napisał między innymi książki Czysty kod (Helion, 2009), Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# (Helion, 2008), Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów (Helion, 2013) oraz UML for Java Programmers (Prentice Hall, 2003). Oprócz tego Martin opublikował setki artykułów, rozpraw i wpisów na blogach. Działał jako redaktor naczelny magazynu „The C++ Report” i był pierwszym przewodniczącym organizacji Agile Alliance. Założył i prowadzi międzynarodową firmę Object Mentor Inc., skupiającą doświadczonych programistów i menedżerów specjalizujących się we wspomaganiu firm w realizacji trudnych projektów.
Micah Martin pracuje w firmie Object Mentor na stanowiskach programisty, konsultanta i doradcy w takich obszarach jak zasady i wzorce obiektowe oraz praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania. Micah jest współtwórcą i głównym programistą w projekcie open source FitNesse. Jest też znanym autorem artykułów i regularnym mówcą na rozmaitych konferencjach.
Robert C. Martin, Micah Martin - pozostałe książki
-
W tej książce znajdziesz zasady definiujące rzemiosło, jakim jest wytwarzanie oprogramowania. Zebrano w niej procedury, standardy i normy etyczne, dzięki którym tworzony kod będzie niezawodny i efektywny, a całe oprogramowanie stanie się powodem do dumy. Zawarto tutaj szereg pragmatycznych wskazó...
Rzemiosło w czystej formie. Standardy i etyka rzetelnych programistów Rzemiosło w czystej formie. Standardy i etyka rzetelnych programistów
(64.35 zł najniższa cena z 30 dni)74.25 zł
99.00 zł(-25%) -
Ta książka jest bardzo potrzebnym powrotem do podstaw Agile. Przyda się nowemu pokoleniu programistów, nieprogramistów i osób, które kierują zespołami. Znalazł się tu jednoznaczny opis sedna Agile jako prostej i spójnej koncepcji zwinnego zarządzania małym projektem w niewielkim zespole. To bardz...(30.55 zł najniższa cena z 30 dni)
35.25 zł
47.00 zł(-25%) -
W tej książce w sposób jasny i bardzo interesujący przedstawiono uniwersalne zasady architektury oprogramowania wraz z szeregiem wskazówek dotyczących stosowania tych reguł w praktyce. Wyczerpująco zaprezentowano tu dostępne rozwiązania i wyjaśniono, dlaczego są one tak istotne dla sukcesu przeds...
Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistów Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistów
(57.85 zł najniższa cena z 30 dni)66.75 zł
89.00 zł(-25%) -
O tym, ile problemów sprawia niedbale napisany kod, wie każdy programista. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak napisać ten świetny, „czysty” kod i czym właściwie powinien się on charakteryzować. Co więcej – jak odróżnić dobry kod od złego? Odpowiedź na te pytania oraz sposoby tworzen...(51.35 zł najniższa cena z 30 dni)
59.25 zł
79.00 zł(-25%) -
Poznaj nowoczesne sposoby wytwarzania oprogramowania! Czasy kaskadowego tworzenia projektów odchodzą w niepamięć. Obecne tempo rozwoju aplikacji i rynku nie pozwala poświęcać miesięcy na analizę, tworzenie dokumentacji, projektowanie, a na końcu wytwarzanie, testowanie i wdrażanie. Prod...
Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki
-
Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów Podręcznik profesjonalnego programisty! Robert C. Martin, znany jako Uncle Bob, to jeden z prawdziwych gwiazdorów branży IT, człowiek o niezwykłej charyzmie, rewelacyjnym podejściu do słuchaczy i poczuciu h...
Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów
(31.85 zł najniższa cena z 30 dni)36.75 zł
49.00 zł(-25%)
Ebooka przeczytasz na:
-
czytnikach Inkbook, Kindle, Pocketbook, Onyx Boox i innych
-
systemach Windows, MacOS i innych
-
systemach Windows, Android, iOS, HarmonyOS
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Audiobooka posłuchasz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP3 (pliki spakowane w ZIP)
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Kurs Video zobaczysz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP4 (pliki spakowane w ZIP)
Recenzje ebooka: Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# (1)
Poniższe recenzje mogły powstać po przekazaniu recenzentowi darmowego egzemplarza poszczególnych utworów bądź innej zachęty do jej napisania np. zapłaty.
-
polishwords.com.pl
Książka porusza parę zagadnień. Na początek mamy opis programowania ekstremalnego, wytwarzania sterowanego testami, czyli części programowania zwinnego. Opis ten jest może zgodny z rzeczywistością i oddaje intencje pomysłodawców, ale zakończenie tej części w postaci dialogu podczas pisania programu przez parę programistów na kilkanaście stron jako przykład jak dobrze jest tworzyć oprogramowanie w parach, nie jest chyba za dobrze dobrany. Trzeba mieć dużo cierpliwości, żeby przez ten fragment, w dodatku bez morału przebrnąć. Na szczęście dalsza część robi się ciekawsza i tak w książce przedstawione są metody planowania w projektach informatycznych, pojęcie refaktoryzacji. Druga część książki to przede wszystkim zasady rządzące projektami IT: zasada otwarte - zamknięte, zasada podstawiania Liskov, zasada odwracania zależności i zasada segregacji interfejsów. Ta część zamyka się w 237 stronie. Dalej znajduje się opis diagramów UML: diagramów użycia, diagramów sekwencji, diagramy klas oraz heurystyki. Jeżeli nie masz kompletnie pojęcia o UML ten rozdział zamykający się na stronie 366 jest zdecydowanie dla Ciebie. Autorzy starają się dosyć rzeczowo wyjaśnić czym UML jest i kiedy się przydaje. To co zaczyna się od strony 367 wydaje się dla mnie najbardziej przydatną długoterminowo częścią książki. Otóż autorzy w dalszych dwóch częściach książki opisują w trakcie omawiania dwóch studiów przypadków najważniejsze wzorce projektowe. A więc mamy tutaj opisy takich wzorców jak: Singleton, Monostate, Null Object, Template Method, Strategy, Facade, Mediator, Command, Active Object, Factory, a dalej też takie wzorce projektowe: Composite, Observer, Abstract Server, Adapter, Bridge, Proxy, Gateway, Table Data Gateway, Visitor, Acyclic Visitor, Decorator, Extension Object oraz State. Do tych dwóch części można więc wracać wielokrotnie, żeby określić z jakich elementów powinien być projekt informatyczny zbudowany. Opis tych wzorców poprzedzony jest przeważnie wstępem objaśniającym powód powstania takiego wzorca, kiedy konkretny wzorzec projektowy się przydaje, kiedy nie i przede wszystkim jakie ma zalety i wady. Polecam tą część książki szczególnie. Autorom nie można odmówić znajomości tematu, jednak uważam, że nie każdemu czytanie tej książki sprawi przyjemność. Dlatego jeżeli chcesz ją kupić, najpierw sprawdź w przykładowym rozdziale dostępnym on-line, czy styl pisania autorów Ci odpowiada.
Szczegóły ebooka
- Tytuł oryginału:
- Agile Principles, Patterns, and Practices in C#
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-283-5567-5, 9788328355675
- Data wydania książki drukowanej:
- 2008-02-06
- ISBN Ebooka:
- 978-83-283-5568-2, 9788328355682
- Data wydania ebooka:
-
2019-01-09
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@ebookpoint.pl.
- Format:
- 164x239
- Numer z katalogu:
- 84623
- Rozmiar pliku Pdf:
- 11.3MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 10.2MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 22.4MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Przykłady na ftp
Ebook zawiera materiały dodatkowe, które możesz pobrać z serwera FTP - link znajdziesz na stronie redakcyjnej.
Spis treści ebooka
- Słowo wstępne
- Słowo wstępne
- Zaczerpnięte z książki Agile Software Development: Principles, Patterns and Practices
- Przedmowa
- Wstęp Boba
- Wstęp Micaha
- O książce
- Odrobina historii
- Znajomość z Boochem
- Wpływ metodyki programowania ekstremalnego
- Znajomość z Beckiem
- .NET
- Diabeł tkwi w szczegółach
- Organizacja
- Jak należy czytać tę książkę
- Odrobina historii
- Podziękowania
- O autorach
- Część I. Wytwarzanie zwinne
- 1. Praktyki programowania zwinnego
- Agile Alliance
- Programiści i ich harmonijna współpraca jest ważniejsza od procesów i narzędzi
- Działające oprogramowanie jest ważniejsze od wyczerpującej dokumentacji
- Faktyczna współpraca z klientem jest ważniejsza od negocjacji zasad kontraktu
- Reagowanie na zmiany jest ważniejsze od konsekwentnego realizowania planu
- Podstawowe zasady
- Konkluzja
- Bibliografia
- Agile Alliance
- 2. Przegląd technik programowania ekstremalnego
- Praktyki programowania ekstremalnego
- Cały zespół
- Opowieści użytkownika
- Krótkie cykle
- Plan iteracji
- Plan wydania
- Testy akceptacyjne
- Programowanie w parach
- Wytwarzanie sterowane testami (TDD)
- Wspólna własność
- Ciągła integracja
- Równe tempo
- Otwarta przestrzeń pracy
- Gra planistyczna
- Prosty projekt
- Refaktoryzacja
- Metafora
- Konkluzja
- Bibliografia
- Praktyki programowania ekstremalnego
- 3. Planowanie
- Wstępne poznawanie wymagań
- Dzielenie i scalanie opowieści użytkownika
- Planowanie wydań
- Planowanie iteracji
- Definiowanie warunków zakończenia projektu
- Planowanie zadań
- Iteracje
- Śledzenie postępu
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wstępne poznawanie wymagań
- 4. Testowanie
- Wytwarzanie sterowane testami
- Przykład projektu poprzedzonego testami
- Izolacja testów
- Eliminowanie powiązań
- Testy akceptacyjne
- Wpływ testów akceptacyjnych na architekturę oprogramowania
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wytwarzanie sterowane testami
- 5. Refaktoryzacja
- Prosty przykład refaktoryzacji generowanie liczb pierwszych
- Testy jednostkowe
- Refaktoryzacja
- Ostatnie udoskonalenia
- Konkluzja
- Bibliografia
- Prosty przykład refaktoryzacji generowanie liczb pierwszych
- 6. Epizod z życia programistów
- Gra w kręgle
- Konkluzja
- Przegląd reguł gry w kręgle
- Część II. Projektowanie zwinne
- 7. Czym jest projektowanie zwinne?
- Symptomy złego projektu
- Symptomy złego projektu, czyli potencjalne źródła porażek
- Sztywność
- Wrażliwość
- Nieelastyczność
- Niedostosowanie do rzeczywistości
- Nadmierna złożoność
- Niepotrzebne powtórzenia
- Nieprzejrzystość
- Dlaczego oprogramowanie ulega degradacji
- Program Copy
- Przykład typowego scenariusza
- Projekt początkowy
- Zmieniające się wymagania
- Kolejne wymaganie
- Oczekujmy zmian
- Przykład budowy programu Copy w ramach projektu zwinnego
- Stosowanie praktyk programowania zwinnego
- Utrzymywanie projektu w możliwie dobrym stanie
- Przykład typowego scenariusza
- Konkluzja
- Bibliografia
- Symptomy złego projektu
- 8. Zasada pojedynczej odpowiedzialności
- Definiowanie odpowiedzialności
- Oddzielanie wzajemnie powiązanych odpowiedzialności
- Trwałość
- Konkluzja
- Bibliografia
- 9. Zasada otwarte-zamknięte
- Omówienie zasady otwarte-zamknięte
- Aplikacja Shape
- Przykład naruszenia zasady OCP
- Przykład pełnej zgodności z zasadą otwarte-zamknięte
- Przewidywanie zmian i naturalna struktura
- Przygotowywanie punktów zaczepienia
- Gdy raz mnie oszukasz
- Stymulowanie zmian
- Stosowanie abstrakcji do jawnego zamykania oprogramowania dla zmian
- Zapewnianie zamknięcia z wykorzystaniem techniki sterowania przez dane
- Konkluzja
- Bibliografia
- 10. Zasada podstawiania Liskov
- Naruszenia zasady podstawiania Liskov
- Prosty przykład
- Przykład mniej jaskrawego naruszenia zasady LSP
- Realny problem
- Poprawność nie jest cechą wrodzoną
- Relacja IS-A reprezentuje zachowania
- Projektowanie przez kontrakt
- Definiowanie kontraktów w formie testów jednostkowych
- Przykład zaczerpnięty z rzeczywistości
- Motywacja
- Problem
- Rozwiązanie niezgodne z zasadą podstawiania Liskov
- Rozwiązanie zgodne z zasadą podstawiania Liskov
- Wyodrębnianie zamiast dziedziczenia
- Heurystyki i konwencje
- Konkluzja
- Bibliografia
- Naruszenia zasady podstawiania Liskov
- 11. Zasada odwracania zależności
- Podział na warstwy
- Odwracanie relacji własności
- Zależność od abstrakcji
- Prosty przykład praktycznego znaczenia zasady DIP
- Odkrywanie niezbędnych abstrakcji
- Przykład aplikacji Furnace
- Konkluzja
- Bibliografia
- Podział na warstwy
- 12. Zasada segregacji interfejsów
- Zanieczyszczanie interfejsów
- Odrębne klasy klienckie oznaczają odrębne interfejsy
- Interfejsy klas kontra interfejsy obiektów
- Separacja przez delegację
- Separacja przez wielokrotne dziedziczenie
- Przykład interfejsu użytkownika bankomatu
- Konkluzja
- Bibliografia
- 13. Przegląd języka UML dla programistów C#
- Diagramy klas
- Diagramy obiektów
- Diagramy sekwencji
- Diagramy współpracy
- Diagramy stanów
- Konkluzja
- Bibliografia
- 14. Praca z diagramami
- Po co modelować oprogramowanie?
- Po co budować modele oprogramowania?
- Czy powinniśmy pracować nad rozbudowanymi projektami przed przystąpieniem do kodowania?
- Efektywne korzystanie z diagramów języka UML
- Komunikacja z innymi programistami
- Mapy drogowe
- Dokumentacja wewnętrzna
- Co powinniśmy zachowywać, a co można wyrzucać do kosza?
- Iteracyjne udoskonalanie
- Najpierw zachowania
- Weryfikacja struktury
- Wyobrażenie o kodzie
- Ewolucja diagramów
- Kiedy i jak rysować diagramy
- Kiedy przystępować do tworzenia diagramów, a kiedy rezygnować z dalszego rysowania ich
- Narzędzia CASE
- A co z dokumentacją?
- Konkluzja
- Po co modelować oprogramowanie?
- 15. Diagramy stanów
- Wprowadzenie
- Zdarzenia specjalne
- Superstany
- Pseudostan początkowy i końcowy
- Stosowanie diagramów skończonych maszyn stanów
- Konkluzja
- Wprowadzenie
- 16. Diagramy obiektów
- Migawka
- Obiekty aktywne
- Konkluzja
- 17. Przypadki użycia
- Pisanie przypadków użycia
- Przebiegi alternatywne
- Co jeszcze?
- Prezentowanie przypadków użycia na diagramach
- Konkluzja
- Bibliografia
- Pisanie przypadków użycia
- 18. Diagramy sekwencji
- Wprowadzenie
- Obiekty, linie życia, komunikaty i inne konstrukcje
- Tworzenie i niszczenie obiektów
- Proste pętle
- Przypadki i scenariusze
- Pojęcia zaawansowane
- Pętle i warunki
- Komunikaty, których przesyłanie wymaga czasu
- Komunikaty asynchroniczne
- Wiele wątków
- Obiekty aktywne
- Wysyłanie komunikatów do interfejsów
- Konkluzja
- Wprowadzenie
- 19. Diagramy klas
- Wprowadzenie
- Klasy
- Asocjacje
- Relacje dziedziczenia
- Przykładowy diagram klas
- Omówienie szczegółowe
- Stereotypy klas
- interface
- utility
- Klasy abstrakcyjne
- Właściwości
- Agregacja
- Kompozycja
- Liczność
- Stereotypy asocjacji
- Klasy zagnieżdżone
- Klasy asocjacji
- Kwalifikatory asocjacji
- Stereotypy klas
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wprowadzenie
- 20. Heurystyki i kawa
- Ekspres do kawy Mark IV Special
- Specyfikacja
- Popularne, ale niewłaściwe rozwiązanie
- Brakujące metody
- Klasy ulotne
- Nieprzemyślana abstrakcja
- Boskie klasy
- Poprawione rozwiązanie
- Interfejs użytkownika ekspresu do kawy
- Przypadek użycia nr 1 użytkownik naciska przycisk uruchamiający parzenie
- Przypadek użycia nr 2 niegotowe naczynie na kawę
- Przypadek użycia nr 3 zakończony proces parzenia kawy
- Przypadek użycia nr 4 zużycie całej kawy
- Implementacja modelu abstrakcyjnego
- Przypadek użycia nr 1 użytkownik naciska przycisk Brew
- Implementacja funkcji IsReady
- Implementacja funkcji Start
- Wywołanie funkcji M4UserInterface.CheckButton
- Dokończenie projektu oprogramowania ekspresu do kawy
- Zalety projektu w tej formie
- Źródła tego projektu
- Implementacja projektu obiektowego
- Bibliografia
- Ekspres do kawy Mark IV Special
- Część III. Studium przypadku listy płac
- Uproszczona specyfikacja systemu listy płac
- Ćwiczenie
- Przypadek użycia nr 1 dodanie danych nowego pracownika
- Alternatywa błąd w strukturze transakcji
- Przypadek użycia nr 2 usunięcie danych pracownika
- Alternatywa nieprawidłowy lub nieznany identyfikator EmpID
- Przypadek użycia nr 3 wysłanie karty czasu pracy
- Alternatywa nr 1 wskazany pracownik nie jest rozliczany za godziny pracy
- Alternatywa nr 2 wystąpił błąd w strukturze danej transakcji
- Przypadek użycia nr 4 wysłanie raportu o sprzedaży
- Alternatywa nr 1 wskazany pracownik nie jest wynagradzany w systemie prowizyjnym
- Alternatywa nr 2 wystąpił błąd w strukturze danej transakcji
- Przypadek użycia nr 5 wysłanie informacji o opłacie na rzecz związku zawodowego
- Alternatywa błędny format transakcji
- Przypadek użycia nr 6 zmiana szczegółowych danych pracownika
- Alternatywa błędny format transakcji
- Przypadek użycia nr 7 wygenerowanie listy płatności na dany dzień
- Przypadek użycia nr 1 dodanie danych nowego pracownika
- 21. Wzorce projektowe Command i Active Object uniwersalność i wielozadaniowość
- Proste polecenia
- Transakcje
- Fizyczny podział kodu
- Czasowy podział kodu
- Metoda Undo
- Wzorzec projektowy Active Object
- Konkluzja
- Bibliografia
- 22. Wzorce projektowe Template Method i Strategy dziedziczenie kontra delegacja
- Wzorzec projektowy Template Method
- Błędne zastosowanie wzorca Template Method
- Sortowanie bąbelkowe
- Wzorzec projektowy Strategy
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wzorzec projektowy Template Method
- 23. Wzorce projektowe Facade i Mediator
- Wzorzec projektowy Facade
- Wzorzec projektowy Mediator
- Konkluzja
- Bibliografia
- 24. Wzorce projektowe Singleton i Monostate
- Wzorzec projektowy Singleton
- Zalety
- Wady
- Wzorzec Singleton w praktyce
- Wzorzec projektowy Monostate
- Zalety
- Wady
- Wzorzec Monostate w praktyce
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wzorzec projektowy Singleton
- 25. Wzorzec projektowy Null Object
- Omówienie
- Konkluzja
- Bibliografia
- 26. Przypadek użycia listy płac pierwsza iteracja
- Uproszczona specyfikacja
- Analiza przez omówienie przypadku użycia
- Dodanie danych nowego pracownika
- Usunięcie danych pracownika
- Wysłanie karty czasu pracy
- Wysłanie raportu o sprzedaży
- Wysłanie informacji o opłacie na rzecz związku zawodowego
- Zmiana szczegółowych danych pracownika
- Wygenerowanie listy płac na dany dzień
- Refleksja identyfikacja abstrakcji
- Wynagrodzenia wypłacane pracownikom
- Harmonogram wypłat
- Formy wypłat
- Przynależność związkowa
- Konkluzja
- Bibliografia
- 27. Przypadek użycia listy płac implementacja
- Transakcje
- Dodawanie danych pracowników
- Baza danych systemu płacowego
- Dodawanie danych pracowników z wykorzystaniem wzorca Template Method
- Usuwanie danych pracowników
- Karty czasu pracy, raporty o sprzedaży i składki na związki zawodowe
- Zmiana danych pracowników
- Zmiana formy wynagradzania pracownika
- Co ja najlepszego zrobiłem?
- Wynagradzanie pracowników
- Decyzje projektowe i biznesowe
- Wynagradzanie pracowników etatowych
- Wynagradzanie pracowników zatrudnionych w systemie godzinowym
- Okresy rozliczeniowe problem projektowy
- Dodawanie danych pracowników
- Program główny
- Baza danych
- Konkluzja
- O tym rozdziale
- Bibliografia
- Transakcje
- Część IV. Pakowanie systemu płacowego
- 28. Zasady projektowania pakietów i komponentów
- Pakiety i komponenty
- Zasady spójności komponentów ziarnistość
- Zasada równoważności wielokrotnego użycia i wydawania (REP)
- Zasada zbiorowego wielokrotnego stosowania (CRP)
- Zasada zbiorowego zamykania (CCP)
- Podsumowanie problemu spójności komponentów
- Zasady spójności komponentów stabilność
- Zasada acyklicznych zależności (ADP)
- Cotygodniowe kompilacje
- Eliminacja cykli zależności
- Skutki występowania cyklu w grafie zależności pomiędzy komponentami
- Przerywanie cykli
- Projektowanie zstępujące kontra projektowanie wstępujące
- Zasada stabilnych zależności (SDP)
- Stabilność
- Miary stabilności
- Zmienna stabilność komponentów
- Wysokopoziomowy układ komponentów
- Zasada stabilnych abstrakcji (SAP)
- Mierzenie abstrakcji
- Ciąg główny
- Odległość od ciągu głównego
- Zasada acyklicznych zależności (ADP)
- Konkluzja
- 29. Wzorzec projektowy Factory
- Problem zależności
- Statyczna kontra dynamiczna kontrola typów
- Fabryki wymienne
- Wykorzystywanie fabryk do celów testowych
- Znaczenie fabryk
- Konkluzja
- Bibliografia
- 30. Studium przypadku systemu płacowego analiza podziału na pakiety
- Notacja i struktura komponentów
- Stosowanie zasady zbiorowego zamykania (CCP)
- Stosowanie zasady równoważności wielokrotnego użycia i wydawania (REP)
- Wiązanie komponentów i hermetyzacja
- Mierniki
- Stosowanie mierników dla aplikacji płacowej
- Fabryki obiektów
- Fabryka obiektów dla komponentu TransactionImplementation
- Inicjalizacja fabryk
- Przebudowa granic spójności
- Fabryki obiektów
- Ostateczna struktura pakietów
- Konkluzja
- Bibliografia
- 31. Wzorzec projektowy Composite
- Polecenia kompozytowe
- Liczność albo brak liczności
- Konkluzja
- 32. Wzorzec projektowy Observer ewolucja kodu w kierunku wzorca
- Zegar cyfrowy
- Wzorzec projektowy Observer
- Modele
- Zarządzanie zasadami projektowania obiektowego
- Konkluzja
- Bibliografia
- 33. Wzorce projektowe Abstract Server, Adapter i Bridge
- Wzorzec projektowy Abstract Server
- Wzorzec projektowy Adapter
- Forma klasowa wzorca Adapter
- Problem modemu adaptery i zasada LSP
- Pierwsze, niedoskonałe rozwiązanie
- Zagmatwana sieć zależności
- Wzorzec projektowy Adapter w roli koła ratunkowego
- Wzorzec projektowy Bridge
- Konkluzja
- Bibliografia
- 34. Wzorce projektowe Proxy i Gateway zarządzanie cudzymi interfejsami API
- Wzorzec projektowy Proxy
- Implementacja wzorca Proxy
- Podsumowanie
- Bazy danych, oprogramowanie pośredniczące i inne gotowe interfejsy
- Wzorzec projektowy Table Data Gateway
- Testowanie konstrukcji TDG w pamięci
- Test bram DB
- Stosowanie pozostałych wzorców projektowych łącznie z bazami danych
- Konkluzja
- Bibliografia
- Wzorzec projektowy Proxy
- 35. Wzorzec projektowy Visitor
- Wzorzec projektowy Visitor
- Wzorzec projektowy Acyclic Visitor
- Zastosowania wzorca Visitor
- Generowanie raportów
- Inne zastosowania
- Zastosowania wzorca Visitor
- Wzorzec projektowy Decorator
- Wzorzec projektowy Extension Object
- Konkluzja
- Bibliografia
- 36. Wzorzec projektowy State
- Zagnieżdżone wyrażenia switch-case
- Wewnętrzny zasięg zmiennej stanu
- Testowanie akcji
- Zalety i wady
- Tabele przejść
- Interpretacja tabeli przejść
- Zalety i wady
- Wzorzec projektowy State
- Wzorzec State kontra wzorzec Strategy
- Zalety i wady
- Kompilator maszyny stanów (SMC)
- Plik Turnstile.cs wygenerowany przez kompilator SMC i pozostałe pliki pomocnicze
- Zalety i wady
- Zastosowania skończonej maszyny stanów
- Wysokopoziomowa polityka działania graficznych interfejsów użytkownika (GUI)
- Sterowanie interakcją z interfejsem GUI
- Przetwarzanie rozproszone
- Konkluzja
- Bibliografia
- Zagnieżdżone wyrażenia switch-case
- 37. Studium przypadku systemu płacowego baza danych
- Budowa bazy danych
- Słaby punkt dotychczasowego projektu
- Dodawanie danych nowych pracowników
- Transakcje
- Odczytywanie danych o pracownikach
- Co jeszcze zostało do zrobienia?
- 38. Interfejs użytkownika systemu płacowego wzorzec Model View Presenter
- Interfejs
- Implementacja
- Budowa okna
- Okno główne systemu płacowego
- Pierwsza odsłona
- Konkluzja
- Bibliografia
- Dodatek A. Satyra na dwa przedsiębiorstwa
- Rufus Inc. Project Kickoff
- Rupert Industries Project Alpha
- Dodatek B. Czym jest oprogramowanie?
- Posłowie
Helion - inne książki
-
Oto zwięzły przewodnik przeznaczony dla inżynierów danych, którzy chcą poznać zasady implementacji potoków danych. Wyjaśnia najważniejsze pojęcia związane z potokami danych, opisuje zasady ich tworzenia i implementacji, prezentuje także najlepsze praktyki stosowane przez liderów w branży analizy ...
Potoki danych. Leksykon kieszonkowy. Przenoszenie i przetwarzanie danych na potrzeby ich analizy Potoki danych. Leksykon kieszonkowy. Przenoszenie i przetwarzanie danych na potrzeby ich analizy
(39.92 zł najniższa cena z 30 dni)37.42 zł
49.90 zł(-25%) -
Cyberbezpieczeństwo dotyczy dziś każdego. Nowe, zaktualizowane wydanie Cyberbezpieczeństwa dla bystrzaków pomoże Ci chronić osobiste informacje i zabezpieczyć dane biznesowe. Dowiedz się, co się dzieje z plikami, które przechowujesz online. Pracuj bezpiecznie w domu i unikaj dezinformacji. Upewni...(62.10 zł najniższa cena z 30 dni)
51.75 zł
69.00 zł(-25%) -
To trzecie wydanie przewodnika autorstwa twórców Kubernetesa. Zostało starannie zaktualizowane i wzbogacone o tak ważne zagadnienia jak bezpieczeństwo, dostęp do Kubernetesa za pomocą kodu napisanego w różnych językach programowania czy tworzenie aplikacji wieloklastrowych. Dzięki książce poznasz...
Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych. Wydanie III Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych. Wydanie III
(62.10 zł najniższa cena z 30 dni)51.75 zł
69.00 zł(-25%) -
Ta książka, podobnie jak inne z serii „Biblia”, zawiera zarówno niezbędne teoretyczne informacje, jak i mnóstwo praktycznych wskazówek i instrukcji, dzięki czemu jest znakomitą pomocą w nauce pisania skryptów dla Linuksa. Pokazano tu, kiedy efektywniej jest używać interfejsu graficzne...
Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia. Wydanie IV Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia. Wydanie IV
-
Dzięki temu przewodnikowi zrozumiesz techniki ataków, jak również metody śledcze obrońców. Nauczysz się analizować i śledzić ataki, a także stawiać hipotezy dotyczące ich sprawców. Znajdziesz tu opisy najważniejszych cyberataków, w tym przeprowadzonych na zlecenie rządów. Poznasz świat ukierunkow...
Sztuka wojny cyfrowej. Przewodnik dla śledczego po szpiegostwie, oprogramowaniu ransomware i cyberprzestępczości zorganizowanej Sztuka wojny cyfrowej. Przewodnik dla śledczego po szpiegostwie, oprogramowaniu ransomware i cyberprzestępczości zorganizowanej
(62.10 zł najniższa cena z 30 dni)51.75 zł
69.00 zł(-25%) -
Dzięki DevOps możesz przyspieszyć cykl życia związany z dostarczaniem oprogramowania, jeśli tylko poznasz procesy, narzędzia i sposób myślenia będący podstawą kultury DevOps. Ta książka pomaga inżynierom oprogramowania i kierownikom do spraw technicznych w przekształcaniu organizacji w celu przyj...(71.10 zł najniższa cena z 30 dni)
59.25 zł
79.00 zł(-25%) -
Wielu adeptów kodowania ulega złudnemu przekonaniu, że opanowanie jakiegoś języka programowania wystarczy, aby być programistą. Nader często w pośpiechu piszą nieuporządkowany kod, który zawiera mnóstwo powtórzeń i jest kompletnie nieczytelny. Tymczasem prawdziwi mistr...
The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod
(38.35 zł najniższa cena z 30 dni)44.25 zł
59.00 zł(-25%) -
To trzecie, wzbogacone i uzupełnione wydanie praktycznego samouczka, dzięki któremu błyskawicznie rozpoczniesz pracę z Terraform. Zapoznasz się z językiem programowania Terraform i zasadami tworzenia kodu. Szybko zaczniesz wdrażać infrastrukturę i zarządzać nią za pomocą zaledwie kilku poleceń. I...
Terraform. Tworzenie infrastruktury za pomocą kodu. Wydanie III Terraform. Tworzenie infrastruktury za pomocą kodu. Wydanie III
(64.35 zł najniższa cena z 30 dni)74.25 zł
99.00 zł(-25%) -
To nie jest podręcznik dla programistów. Celem autorów jest zaprezentowanie jedynej w swoim rodzaju perspektywy firmy Google, od lat rozwijającej trwały ekosystem oprogramowania, co pozwoliło zebrać pożyteczne wnioski dotyczące skali działalności i czasu jej trwania. W książce zwrócono uwagę na t...
Inżynieria oprogramowania według Google. Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania Inżynieria oprogramowania według Google. Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania
(83.85 zł najniższa cena z 30 dni)96.75 zł
129.00 zł(-25%) -
Ta książka jest właśnie takim mistrzem-przyjacielem. Nie zawiera skomplikowanej teorii i technicznego żargonu, znajdziesz w niej za to mnóstwo sekretów i wskazówek, dzięki którym zaczniesz przywozić z podróży przepiękne zdjęcia! Zamieszczono w niej sporo ważnych uwag na temat kreatywności czy wiz...
Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców wyjaśnione krok po kroku Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców wyjaśnione krok po kroku
(38.35 zł najniższa cena z 30 dni)44.25 zł
59.00 zł(-25%)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.
Książka, którą chcesz zamówić pochodzi z końcówki nakładu. Oznacza to, że mogą się pojawić drobne defekty (otarcia, rysy, zagięcia).
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Końcówka nakładu":
- usługa obejmuje tylko książki oznaczone tagiem "Końcówka nakładu";
- wady o których mowa powyżej nie podlegają reklamacji;
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów: Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# Robert C. Martin, Micah Martin (12)
Weryfikacja opinii następuję na podstawie historii zamówień na koncie Użytkownika umieszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(7)
(5)
(0)
(0)
(0)
(0)
Michał Kuliński, Programista
Data dodania: 2014-03-17 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2012-09-10 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2009-05-27 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-11-12 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-08-22 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
stavo,
Data dodania: 2008-05-29 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-04-12 Ocena: 6 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2010-05-12 Ocena: 5 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-05-26 Ocena: 5 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-05-26 Ocena: 5 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-04-29 Ocena: 5 Opinia niepotwierdzona zakupem
Data dodania: 2008-04-23 Ocena: 5 Opinia niepotwierdzona zakupem
więcej opinii