Ani się obejrzeliśmy, a marzec zmienił się w kwiecień. Wiosna się rozkręca, za nami już także Wielkanocny Kiermasz Książkowy - pora podsumować, po jakie ebooki sięgali najczęściej czytelnicy w naszej księgarni Ebookpoint.pl. Czy obecność któregoś z tytułów w tym zestawieniu jest dla Ciebie dużym zaskoczeniem? Koniecznie daj nam znać - pochwal się także, jakie ebooki, audiobooki lub książki zagościły w Twojej biblioteczce w marcu. Czytaj dalej - oto 6 najczęściej wybieranych w naszej księgarni ebooków w marcu 2024. Zestawienia podsumowujące bywają nieprzewidywalne - i to w nich właśnie lubimy! To szansa na zainspirowanie się, znalezienie nowych tytułów do swoich biblioteczek oraz zainicjowanie dyskusji na ich temat. Jakie ebooki tym razem znalazły się w zestawieniu? 


Azjatyckie science-fiction rośnie w siłę

Problem trzech ciał Cixin Liu - okładka ebookaBoom na literaturę azjatycką widoczny jest na rynku książki już od pewnego czasu - i przybiera na sile, obejmując naprawdę różne gatunki - od prozy, poprzez young adult, na science-fiction kończąc. Cixin Liu wydał wprawdzie Problem Trzech Ciał na długo przed tym boomem, jednak szał na wschodnią literaturę z pewnością absolutnie nie przeszkadza mu w osiąganiu literackich topek bestsellerów. Wydana w 2017 roku powieść przeżywa swój renesans także dzięki premierze serialowej wersji dostępnej na platformie Netflix.

W 1967 roku, podczas rewolucji kulturalnej w Chinach, poznajemy młodą, uzdolnioną Ye Wenjie, której czerwonogwardziści właśnie zamordowali ojca - wybitnego fizyka. Ye Wenjie pracuje później przy wycince drzew, jednak pewnego dnia zostaje aresztowana za czytanie nieodpowiedniej książki. Dziewczyna trafia do obozu ideologicznego, jednak ratunkiem okazuje się jej wykształcenie - dzięki niemu Ye Wenjie zostaje członkiem tajnego projektu wojskowego Czerwony Brzeg. Ich działaność polega na wysyłaniu sygnałów w kosmos w poszukiwaniu inteligentnego życia pozaziemskiego. Dzięki Ye Wenjie badacze w końcu nawiązują kontakt z obcą cywilizacją stojącą u progu zagłady.

Lata później, w XXI wieku, naukowiec Wang Miao zostaje członkiem komisji badającej przyczyny serii samobójstw najlepszych światowych fizyków. W wyniku prywatnego dochodzenia natyka się na tajemniczą grę wirtualną o nazwie Trzy Ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców obcej planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Niebawem odkrywa, że świat tej gry wcale nie jest fikcją...

 

Remigiusz Mróz wciąż z dużym zainteresowaniem

Paderborn Remigiusz Mróz - okładka ebookaMarzec zakończyliśmy z najnowszą powieścią Remigiusza Mroza w garści. Już sam tytuł, a także fakt, że Paderborn to kontynuacja dobrze przyjętego Langeraoznaczają, że zostajemy w uniwersum Chyłki - serii tak lubianej przez wszystkich miłośników tego autora. Swoją drogą, czy wiesz, że seria z Chyłką ma już niemal 10 lat? 

Jak widać, najnowszy ebook także przyjął się bardzo dobrze, stąd jego miejsce w dzisiejszym zestawieniu. Czytelnicy określają Paderborna jako najbardziej krwawą i drastyczną spośród dotychczasowych książek Remigiusza Mroza - dla miłośników ciężkich thrillerów będzie zatem idealnym wyborem. Jednocześnie autor po raz kolejny zaskoczy czytelnika swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami na akcję - tym razem motywem przewodnim śledztwa okaże się...astrologia, według której działa przestępca. W książce natkniemy się na narrację z kilku perspektyw - mordercy, prokuratorów, Niny oraz Langera. 

Kto jeszcze nie czytał, niech przygotuje się na bardzo szczegółowe i drastyczne opisy tortur i morderstw dokonywanych przez Rzeźnika znad Odry - czy lubisz takie thrillery, czy jednak wolisz nieco lżejszą literaturę?

 

Rozpoczynamy sezon wyjazdów - pomysły na rodzinne zwiedzanie

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem Kamila i Paweł Florczak - okładka ebookaOficjalnie rozpoczęliśmy sezon na rodzinne wycieczki, weekendowe wyjazdy i wypady za miasto. Im cieplej na zewnątrz, tym większa chęć wyrwania się z domu i poznania nowych zakamarków okolicy - i zupełnie nas to nie dziwi! Nie dziwi nas także, że w dzisiejszym zestawieniu znalazła się pozycja 104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem autorstwa Kamili i Pawła Florczaków. Książka i ebook są już z nami od kwietnia 2023, jednak wciąż cieszą się zainteresowaniem, zwłaszcza, gdy zaczyna się sezon na podróże 

Pojawienie się w rodzinie małego człowieka nie musi oznaczać końca podróżowania - dzieci chętnie odkrywają świat, uwielbiają dobrą zabawę i lubią odwiedzać nowe miejsca. Często stają się dodatkowym motywatorem do wyruszenia na wycieczkę. Warto jednak dobrze się do takich wyjazdów z dzieckiem przygotować oraz nieco zmienić perspektywę. Dla wielu młodych rodziców pierwsze rodzinne wyjazdy z maluchem to spory stres i niepewność - logicznym zatem jest, że początkowe wspólne wojaże to kierunki bliskie, na popołudnie, jeden dzień lub maksymalnie kilka dni. Zestawienie ponad 100 atrakcji w Polsce idealnych dla młodszych i starszych dzieci, będzie zatem strzałem w dziesiątkę i idealną odpowiedzią na pytanie, co tu robić całą rodziną w wolny weekend. 

 

Jeszcze raz do Azji - tym razem reportażowo

Korea. Nowa historia południa i północy Ramon Pacheco Pardo, Victor Cha - okładka ebookaJak już wcześniej wspominaliśmy, boom na Azję trwa - w tym zainteresowaniu bardzo modna stała się zwłaszcza tematyka koreańska. Skąd może brać się ta niesłabnąca popularność literatury, muzyki czy ogólnej kultury Korei? Czy to przez fakt, że azjatyckie kraje są dla nas miejscem odległym, zagadkowym, a ich kultura wpada nam w oko i zostaje w pamięci? Bardzo możliwe. Jednak Korea to nie tylko k-pop i seriale pokroju Squid Game. Korea Północna i Południowa, to dwie sprzeczności, to jeden naród połączony długą, naprawdę wyjątkową historią i ostatecznie podzielony na dwa skrajnie różniące się od siebie kraje. I o tych krajach pragniemy dowiedzieć się o wiele więcej, o czym świadczy kolejny ebook w naszym top zestawieniu marca - Korea. Nowa historia Południa i Północy, wydana nakładem Copernicus Center Press.

Korea Południowa jest  dziesiątą gospodarką na świecie, liderem high tech i jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw azjatyckich. Jej kultura przeżywa prawdziwy rozkwit. Korea Północna jest położonym w bogatym regionie biednym krajem rządzonym przez autorytarny reżim dyktatora Kim Dzong Una. Dysponuje arsenałem broni jądrowej i rakiet dalekiego zasięgu, który budzi niepokój na całym świecie. Czy te dwa państwa są w stanie się jeszcze kiedyś zjednoczyć? 

 

Finał historii najsłynniejszej literackiej rodziny ostatnich miesięcy

Rodzina Monet. Diament 2 (t.4) Weronika Marczak - okładka ebookaTę rodzinę dobrze poznali już chyba wszyscy - losy Hailie Monet, nastolatki, która odkrywa, że daleko czeka na nią piątka starszych braci, o których nigdy wcześniej nie słyszała, rozgrzały nastoletnie serca miliona czytelniczek w Polsce. Na czym polega fenomen serii Rodzina Monet? Zdecydowanie dużą rolę odgrywa tutaj spora popularność na platformie Wattpad, jeszcze zanim powieść doczekała się wydania papierowego czy ebookowego. Fani i fanki serii poznawali główną bohaterkę odkąd wchodziła w nastoletniość, obserwowali jak dorasta na kartach powieści i jak usiłuje odnaleźć się w swoim nowym, a później już dorosłym życiu. Utażsamiają się z nią i kibicują w starciu z codziennymi problemami - nawet, jeśli codzienność Hailie i jej nowe życie nie jest sztampowym już życiem zwykłej nastolatki. 

Teraz, w finałowym tomie Rodziny Monet, Hailie jest już dorosłą, niezależną kobietą, zżytą ze swoimi braćmi i przeżywającą własne rozterki. Finał cyklu ponownie wywołał furorę wśród czytelników i spiął w całość całą serię, odpowiadając na wiele pytań. Czy lubisz literaturę young adult taką jak Rodzina Monet?

 

Thriller w klimacie bieszczadzkich legend

Komisarz Brudny. Smolarz. Tom 6 Przemysław Piotrowski - okładka ebookaPrzemysław Piotrowski swoim cyklem o komisarzu Igorze Brudnym z każdą kolejną premierą porywa swoich fanów i sprawia, że czują apetyt na więcej. Niewątpliwie w Smolarzu dodatkowym atutem jest stworzony przez autora niesamowity klimat Bieszczad, który pozwala poczuć się niemal jakbyśmy byli pośród górskich wiosek i wdychali tamtejsze powietrze.

Mrożący krew w żyłach thriller, osadzony wśród bieszczadzkich wzgórz, to wybór wielu naszych Czytelników na wiosenne wieczory z książką. Kolejna część serii o komisarzu Brudnym uwikła nas w sprawę morderstwa dwóch turystek - Brudny w górach próbował odzyskać spokój, jednak wbrew sobie musi zaangażować się w kryminalną zagadkę. Podejrzenie pada na jego sąsiada, zajmującego się wypałem drewna Samuela - komisarz jako jedyny kwestionuje jego winę i próbuje udowodnić jego niewinność. Przeciwko sobie Brudny ma mordercę, miejscowy układ sił, na którego czele stoi polityk będący niemal bogiem wśród mieszkańców, oraz ponurą miejscową legendę o smolarzu w tle.

 

 

Tak prezentuje się 6 topowych ebooków marca 2024 w księgarni Ebookpoint.pl. A jakie tytuły dla Ciebie były TOP w tym miesiącu? Daj nam znać i podziel się swoją opinią -  jakie ebooki znalazły sie w marcu w Twojej biblioteczce i na jaki gatunek literacki stawiasz? 

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji Promocje w księgarni Ebookpoint.pl - tam czekają na Ciebie rabaty na ebooki i książki, w tym także na nowości.