Recenzje
SQL. Optymalizacja
Dzięki pozycji wydanej przez Helion można nie tylko podszkolić się w znajomości SQL, ale także posiąść wiedzę z zakresu mechanizmów dostępu do danych, struktury plików baz czy na temat wad i zalet systemów bazodanowych, Te elementy są kluczem do efektywnej optymalizacji zapytań SQL. Więc jeśli wydaje Ci się, że działają one za wolno - warto sięgnąć po tę pozycję.
Thinking in C++. Edycja polska. Tom 2
Tych programistów, którzy ą po lekturze wydanej przez blisko dwoma laty „Thinking in C++. Edycja polska”, nie trzeba chyba namawiać do sięgnięcia po drugi tom bestsellerowego dzieła Bruce’a Eckela. Gdy wcześniej autor przedstawił podstawowe zagadnienia związane z językiem C++, to w drugim tomie książki, udostępnionym polskim czytelnikom przez Helion - poszedł dalej. Przy czym, co godne zauważenia, nadal w sposób prosty i zrozumiały prezentuje problemy, tyle ze już związane z zaawansowanymi aspektami programowania w języku C++. Czytelnik dowiaduje się, jak korzystać z referencji, przeciążania operatorów, dziedziczenia i obiektów dynamicznych, a także pozna zagadnienia bardziej złożone - prawidłowe użycie szablonów, wyjątków i wielokrotnego dziedziczenia. Wszystko to poprzez ćwiczenia.
C++. Algorytmy i struktury danych
Programowanie i testowanie oprogramowania wymaga nie tylko biegłej znajomości języka, ale także opanowania pewnym podstaw związanych z algorytmami i strukturami danych. Adam Drozdek w książce „C++. Algorytmy i struktury danych” wykłada owe zagadnienia, ilustrując je przykładami w języku C++. Autor w podręczniku kładzie nacisk na trzy ważne aspekty struktur danych - związek z algorytmami, zgodność z zasadami projektowania obiektowego oraz praktyczne prezentacje zastosowań w C++.
Pozycja przyda się przede wszystkim studentom informatyki. Materiał przedstawiony jest w formie tematycznych wykładów wraz z odpowiednimi ćwiczeniami - zadaniami programistycznymi.
Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe
Sam wypalam DVD
Wielość formatów, urządzeń i programów do nagrywania płyt DVD sprzyja... popełnianiu błędów. By uniknąć dość powszechnej praktyki uczenia się na nich, dobrze jest sięgnąć po podręcznik przygotowany przez Piotra Czarnego „Sam wypalam DVD”. Z tą książką w ręku o wiele łatwiej będzie zarówno zacząć samodzielnie korzystać z nagrywarki, jak i rozwiązywać problemy, na które natrafimy podczas procesu rejestracji materiału na krążkach DVD. By błędu nie popełnić już w sklepie, sporo miejsca poświęcono zarówno wyborowi nagrywarki, montażowi i instalacji, jak i wyborowi nośników. Zwrócono uwagę na istnienie regionalnych zabezpieczeń i konsekwencji wynikających z prób ich obejścia. Najdelikatniejsze z nich to pojawiający się komunikat o błędach, gorsza jakość w stosunku do oryginału lub też brak możliwości odtworzenia nagranego filmu czy programu. Po każdym rozdziale autor wypunktował najważniejsze zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę, by na nowo nie wertować stron. To czyni podręcznik bardziej czytelnym.