ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Twórcy serwisów internetowych bardzo często koncentrują swą uwagę przede wszystkim na technicznych aspektach funkcjonowania witryny. Podejmują decyzje związane z technologami wykorzystywanymi do jej budowy, a następnie wykonują szereg działań mających na celu skuteczne wypromowanie ich dzieła. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że zasadniczy wpływ na postrzeganie serwisu przez użytkowników ma to, czy zapewnia on oczekiwaną funkcjonalność oraz komfort obsługi. O tym jak istotne są to kwestie możemy przekonać się sięgając po prezentowaną publikację.

Autor rozpoczyna swe rozważania od podzielenia się z czytelnikami kilkoma podstawowymi uwagami na temat zawartości książki i znaczenia funkcjonalności witryn. W pierwszym rozdziale przybliża opracowane przez siebie pierwsze prawo funkcjonalności, które stanowi jednocześnie tytuł książki. Następnie wyjaśnia w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron WWW, podkreślając wpływ tych obserwacji na pracę projektantów witryn.
Kolejny rozdział niesie ze sobą wskazówki dotyczące podstaw projektowania serwisu, który będzie chętnie przeglądany przez użytkowników. Kontynuując lekturę dowiadujemy się jak istotne jest precyzyjne zdefiniowanie opcji, których wybór zależy od użytkowników. Zapoznajemy się też z zasadami przygotowywania tekstów na potrzeby stron WWW. Wśród rozważanych zagadnień pojawiają się również aspekty związane z projektowaniem mechanizmu nawigacji, opracowywaniem strony głównej oraz unikaniem fałszywych argumentów na temat funkcjonalności stron internetowych.
Na zakończenie mamy okazję zapoznać się z metodami testowania tworzonego serwisu oraz sugestiami traktującymi o sposobach wyciągania prawidłowych wniosków z wyników uzyskanych podczas testów.

Steve Krug uświadamia czytelnikom, iż istotne znaczenie dla popularności serwisu internetowego mają nie tylko technologie wykorzystane do jego przygotowania oraz działania promocyjne, lecz przede wszystkim decyzje związane z funkcjonalnością i wygodą jego użytkowania. Warto zapoznać się z opiniami w tym zakresie, aby przyswoić sobie zasady projektowania witryn, do których internauci będą z przyjemnością powracać.

Magazyn Internet KK; 06/2005

BIOS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie II

Dla większości użytkowników Bios to tylko zbiór dziwnych opcji, które w niewiadomy sposób wpływają na działanie komputera. Prawda jest jednak nieco inna. Prawidłowe skonfigurowanie Biosu może znacząco wpłynąć na poprawę i przyspieszenie pracy komputera, jak i może skutecznie opóźnić zakup nowych podzespołów czy całego komputera. Aby do tego doprowadzić należy jednak wiedzieć co, gdzie i jak zmienić. Pozycja ta to kompendium wiedzy z zakresu Biosu. Za jej pomocą możemy szybko poznać strukturę jego działania i skonfigurować go tak, aby podnieść wydajność naszego komputera. Opisane są sposoby konfigurowania najnowszych opcji w jakie wyposażone są współczesne płyty główne, przedstawiono narzędzie Setup dostępne w Biosach i podano wiele porad przydatnych każdemu, zarówno początkującemu jak i zaawansowanemu użytkownikowi komputera, który chętnie zmierzył by się z jego konfiguracją. Wszystkie opcje ułożone są w porządku alfabetycznym, co sprawia że nie trzeba przerabiać książki "od deski do deski".
Magazyn Literacki Książki ost; 05/2005

Oracle Database 10g. Nowe możliwości

Wśród technologii bazodanowych Oracle jest bez wątpienia w czołówce. Dlatego też linia jest cały czas rozwijana, a do rąk użytkowników trafiają coraz nowsze - doskonalsze wersje. Ostatnia z nich oznaczona jest symbolem 10 g. Jej możliwościom poświęcona jest wydana przez Helion książka "Oracle Database 10 g. Nowe możliwości" autorstwa Roberta G. Freemana.
Książka przyda się najbardziej tym, którzy właśnie "przesiedli się" na najnowszą Oracle. Autor prezentuje nie tylko nowe możliwości aplikacji, ale także podpowiada, jak bezpiecznie przenieść dane ze starych wersji oraz dobrze wykorzystać narzędzia do poprawy bezpieczeństwa czy zwiększenia wydajności. Ponadto jako były pracownik Oracle dzieli się swoim doświadczeniem, podpowiadając, jak ułatwić sobie codzienną pracę z bazą.
Dziennik Łódzki pio; 25/26 maja 2005

C++Builder 6 i bazy danych

Choć dostępna jest już nowsza wersja C++Buildera, to nadal wielu programistów korzysta z omówionego w książce, już wypróbowanego środowiska. Dla zgłębienia informacji o nim, gdy ktoś w swojej pracy wykorzystuje różne systemy baz danych, warto sięgnąć po wydaną przez Helion pozycję autorstwa Mariana Wybrańczyka "C++Builder 6 i bazy danych".
Oprócz wprowadzenia do środowiska pracy oraz omówienia pewnych zaawansowanych elementów C++, autor skoncentrował się na projektowaniu systemów bazodanowych. Książka zawiera m.in. informacje na temat modelowania przy pomocy języka UML, przedstawia technologie ADO i ODBC oraz elementy języka SQL i możliwości języka XML w dziedzinie baz danych. Jednym słowem - książka wskazuje interesującą drogę, pragnącym rozwijać swe umiejętności programistom aplikacji bazodanowych.
Dziennik Łódzki pio; 27 kwietnia 2005

CATIA. Podstawy modelowania i zapisu konstrukcji

Każdy inżynier projektant powinien posiadać znajomość aplikacji wykorzystywanych w procesie projektowania. Wśród wielu programów używanych do projektowania konstrukcji mechanicznych popularny i bardzo użyteczny jest system CATIA.
CATIA jest nowoczesnym zintegrowanym systemem CAD/CAM/CAE, oferującym bogaty zestaw narzędzi programowych do wspomagania działań związanych z procesem konstrukcyjno-wytwórczym produktu. Materiał zawarty w książce obejmuje obszerne omówienie tego procesu i przedstawia prace związane z komputerowym zapisem konstrukcji. Podzielona na 12 rozdziałów książka przedstawia zagadnienia teoretyczne związane z treścią rozdziału, opis narzędzi zastosowanych w danym rozdziale, szczegółowe opisy ćwiczeń, pozwalających samodzielnie zaznajomić się z zagadnieniami praktycznymi i zadaniami do wykonania. Dołączona do książki płyta CD znakomicie uzupełnia o materiały pomocnicze omówione w książce.
Najnowocześniejsze metody i narzędzia komputerowo wspomaganego projektowania pozwolą poznać różne sposoby tworzenia modeli, zbudować zespoły z pojedynczych elementów i przygotować dokumentacje projektową czytelnikom zainteresowanym procesem projektowo-konstrukcyjnym.
Nowa Elektronika 04/2005
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.