ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

SAP R/3. Podręcznik użytkownika

Książka "SAP R/3" dedykowana jest dla przeciętnych użytkowników systemu SAP w jego trzeciej edycji (znacznik R/3). Zintegrowane systemy wspierające zarządzanie klasy ERP szybko znajdują uznanie w coraz większym gronie przedsiębiorstw. Naturalną konsekwencją rosnącej liczby wdrożeń tego systemu jest zwiększony popyt na rynku pracy, gdzie poszukuje się pracowników z podstawowymi kompetencjami pozwalającymi pracować z tak ową aplikacją.

Niniejsza pozycja wychodzi naprzeciw wszystkim osobą chcącym zapoznać się z systemem SAP z pozycji użytkownika -- nie jest ona kierowana do administratorów. Książka napisana jest w lekkim języku, zawiera także sporo rysunków trafnie ilustrujących opisywane instrukcje.

Niewątpliwym atutem tego podręcznika jest jego konstrukcja. Czytelnik kolejno przeprowadzany jest przez wszystkie czterech części książki, gdzie każda z nich odpowiada jednemu "zadaniu" w procesie przepływu pracy w systemie SAP. Wartością dodaną tej pozycji jest kilkustronicowa przedmowa, która klarownie wyjaśnia czytelnikowi, czym jest SAP i jaka jest jego geneza powstania.

Studiując ten podręcznik nauczymy się radzić sobie z systemem SAP R/3 oraz wykorzystywać go w pracy zawodowej z poziomu użytkownika.

Gazeta IT Rafał Pawlak; 01-2007

Windows Server 2003. Wysoko wydajne rozwiązania

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z najnowszego Microsoft Windows Server 2003. Szybko jednak orientują się, że uruchomienie bezpiecznego i wydajnego serwera nie jest sprawą prostą. Chyba że mamy pod ręka fachową literaturę np. "Windows Server 2003. Wysoko wydajne rozwiązania" wydawnictwa Helion. Autorami książki są Jeffrey R. Shapiro i Marcin Policht.

Książkę podzielono na dwie zasadnicze części. Pierwsza dotyczy idei i architektury wysoko wydajnego przetwarzania danych oraz doboru odpowiedniego sprzętu do tego celu -- ze szczególnym uwzględnieniem pamięci masowych czy platformy sieciowej i jej organizacji. Druga część mówi o możliwości zastosowania systemu w typowych rozwiązaniach -- serwer druku, plików, SQL czy Exchange. Tu także zawarto praktyczne wskazówki, dotyczące bieżącego użytkowania serwera.

Tak "uzbrojeni" spokojnie możemy instalować i użytkować Windows Server 2003.

Dziennik Łódzki pio; 12-01-2007

Więcej niż C++. Wprowadzenie do bibliotek Boost

Chyba każdy programista C++ słyszał o zestawie bibliotek BOOT. Spora część też ich używa. Swą ogromną popularność zawdzięczają zgodności z STLem (przy okazji wypełniają luki i eliminują jego niedoskonałości), a także jakże ważnej przenośności. Nic więc w tym dziwnego, że dziesięć z nich zostanie włączonych do biblioteki standardowej języka C++0x. W tym celu w nowym standardzie planuje się nawet wprowadzenie kilku modyfikacji języka.

"Więcej niż C++" nie jest książką dla początkujących o czym przestrzega też sam autor. Wymagana jest dobra znajomość języka, a także biblioteki standardowej. Chwilami czytelnik może zostać wprawiony w osłupienie zdaniami najeżonymi technicznymi pojęciami. Przy powtórnej lekturze jednak wszystko staje się jasne. Na pochwałę zasługuje rozplanowanie treści w książce. Każdy rozdział jest podzielony na mniejsze części poświęcone poszczególnym klasom wchodzącym w skład danej biblioteki. Każda z nich zaczyna się od nagłówka jaki należy umieścić w kodzie oraz deklaracji opisywanego szablonu. Następnie mamy omówienie metod wchodzących w jego skład funkcji zewnętrznych oraz zastosowanie opatrzone przykładami. Autor często odnosi się do elementów biblioteki standardowej, które zostały ulepszone, bądź których połączenie daje nowe możliwości.

W książce znajdziemy krótkie opisy 58 bibliotek projektu. Szczegółowo omówiono dwanaście z nich. Poznamy inteligentne wskaźniki (Smartptr), implementację wyrażeń regularnych (Regex), nowe sposoby rzutowania (Conversion), dowiemy się jak ułatwić sobie pracę z operatorami (Operators). Ze świata kontenerów i struktur danych bibliotek Boost przybliżona zostanie praca z krotkami (Tupie) i typ wariantowy (Variant Any). Trzecia część książki poświęcona jest obiektom funkcyjnym. I tu dowiemy się o sygnałach i slotach (Signals), wyrażeniach lambda (Lambda) wywołaniach zwrotnych (Function), a także poznamy ulepszony mechanizm pracy z funkcjonałami (Bind).

Niniejszą pozycję polecam wszystkim. Zarówno zawodowym programistom jak i hobbystom chcącym tworzyć nowoczesne oprogramowanie. Do ogłoszenia nowego standardu pozostały niecałe trzy lata. Ta książka pozwala pisać zgodnie z nim już dziś.

Software Developers Journal Łukasz Maczułajtys; 2006-12-01

Spring Framework. Profesjonalne tworzenie oprogramowania w Javie

Niewątpliwie dużą zaletą książki jest fakt, iż jej autorami są twórcy frameworka Spring. Już na wstępie obiecują, że nawet niedoświadczony użytkownik Springa poradzi sobie z opisanymi zagadnieniami pod warunkiem, że miał wcześniej do czynienia z Javą. Trzeba przyznać, iż autorzy dotrzymali słowa.

Książkę czyta się przyjemnie poznając kolejne tajniki Springa. Poszczególne tematy są wyjaśnione w sposób bardzo przejrzysty. Może czasem zbyt przejrzysty. Autorzy prezentując kolejny etap danego problemu powtarzają wcześniej przedstawiony już kod i dodają do niego jedna lub dwie nowe linie. Przez to książka jest dosyć obszerna z mniejszą ilością treści niż mogłoby się wydawać. To stracone miejsce można było poświecić np. na rożnego rodzaju przypisy typu rozwinięcia skrótów użytych w książce.

Nikt przecież nie zna ich wszystkich. Sam miałem czasami problem ze zorientowaniem się o czym w danej chwili jest mowa, gdy trafiłem na miejsce, gdzie nagromadziło się wiele skrótów. Inną sprawą jest idealizacja Springa. Niejednokrotnie jest on porównywany do innych frameworków. Oczywiście zdaniem autorów opisywany framework jest znacznie lepszy od konkurencyjnych. Są one wręcz poniżane.

Wytyka się im wady i pokazuje jedynie zalety Springa. Jestem pewien, że Spring także ma wiele wad o czym nie było ani słowa. Mimo kilku wad tej książki uważam jednak, że warto ją przeczytać, jeśli tylko ktoś jest zainteresowany tą tematyką. Zawartość merytoryczna podręcznika stoi na dobrym poziomie. Można się wiele nauczyć mimo, że czasem można się zirytować np. gdy autorzy po raz kolejny zachwalają Springa, wytykając wady innych frameworków.

Software Developers Journal Roger Zacharzyk; 2006-12-01

Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy

Coraz więcej osób kupuje w sieci. Sklepy internetowe oferują wiele produktów, począwszy od oprogramowania komputerowego na częściach do samochodów kończąc. Są tańsze w utrzymaniu od tradycyjnych. O ich zakładaniu i funkcjonowaniu piszą: Wojciech Kyciak i Karol Przeliorz w książce "Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy".

Czytelnicy dowiedzą się jak uniknąć błędów i jak czerpać zyski z handlu elektronicznego. W książce znajdą wskazówki o doborze oprogramowania organizacji sklepu internetowego (m.in. rozmieszczenie w nim najważniejszych elementów, nawigacja, strona produktów, koszyk zakupów) a także o promowaniu przedsięwzięcia i o zasadach płatności w tym przelewem i kartą bankową. Autorzy wyjaśniają również zasady funkcjonowania programów partnerskich, ustalania strategii cenowych i rozwiązywania problemów logistycznych, a także korzystania z najtańszych i skutecznych form reklamy online. Nie zapomnieli też o promowaniu sklepu i pozycjonowaniu go w wyszukiwarkach internetowych. Praktyczny skorowidz na końcu książki pozwala szybko odszukać interesujące czytelnika zagadnienie.

Puls Biznesu, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. Albert Stawiszyński; 2006-12-12
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.