Recenzje
Adobe Creative Suite 2/2 PL. Oficjalny podręcznik
Książka zorganizowana jest podług projektów, które wymagają użycia odmiennych programów. Na początku przyjdzie nam się zapoznać z rozdziałem omawiającym konfigurację aplikacji; zaraz potem rozpoczynamy pracę z projektami. Okładka CD to pierwsze zadanie. W ruch idzie InDesign i Photoshop. Dalej realizujemy projekt opakowań, w tym przypadku Ilustrator przejmuje pałeczkę. Biuletyn informacyjny to nasze trzecie wyzwanie, nacisk położony jest na pracę z InDesignem. Wreszcie projekt strony internetowej i GoLive przy współudziale Ilustratora oraz Photoshopa. Animacja to bardzo ciekawe wyzwanie i znowu odwołujemy się do wspomnianych programów tym razem z uwzględnieniem ImageReady.
Znajdziemy również tematyczne rozdziały, przykładowo problematyka publikacji na potrzeby druku i Internetu. Tworzenie prezentacji, głównie przy współudziale InDesigna. Zostaną także omówione procesy transferu projektów do weryfikacji i co najważniejsze środowisko Version Cue. Oprócz zagadnień projektów znajdziemy masę pożytecznych informacji rozrzuconych po całym podręczniku w formie osobnych ramek. Poza tym autorzy wpletli krótkie sekcje poświęcone podsumowaniu i pytaniom kontrolnym. Na końcu warto podkreślić, że skład książki jest bardzo przejrzysty i czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.
Najważniejszym elementem podręcznika jest uświadomienie czytelnikowi, że każdy projekt, może być edytowany na wiele sposobów wewnątrz poszczególnych programów. Co więcej, uzmysławia nam ogromną ilość pomostów między aplikacjami Adobe.
Windows Server 2003. Księga eksperta
Pozycja "Windows Server 2003. Księga eksperta" powinna stanowić trzon biblioteczki każdego administratora tego systemu. Jest ona napisana w sposób jasny i przyjazny, a przede wszystkim odpowiedzialny.
Głównym kryterium zakupu tego typu podręczników, jest zaufanie do ich zawartości merytorycznej i rzeczywistej przydatności. Administratorzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt długie wertowania książki, w celu znalezienia potrzebnej im aktualnie wskazówki. Ta pozycja nie powinna ich zawieść.
Żadna książka nie zastąpi praktycznego doświadczenia, ale od czegoś trzeba zacząć. Tym niemniej, im lepszy będziemy mieli start, tym wyższą lokatę uzyskamy na mecie.
osCommerce. Tworzenie sklepów internetowych. Wydanie dla początkujących
Autor zwraca uwagę na wymagania systemowe niezbędne do uruchomienia osCommerce i wdrożenia go na swojej stronie WWW, a w następnej kolejności omawia zarządzanie bazą danych pakietu, czyli administrowanie produktami. Porusza też temat tworzenia atrakcyjnej szaty graficznej sklepu internetowego. Osobny rozdział poświęcony jest obsłudze płatności za pomocą systemu PayPal oraz kart kredytowych. Na końcu znajdziesz zaś bardziej zaawansowane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa transakcji.
Książka napisana jest dość przystępnym językiem, wymaga jednak pewnego poziomu zaawansowania, a przede wszystkim dokładności. Można mieć zastrzeżenia do jakości zamieszczonych ilustracji. Bardzo dobrze oznaczono natomiast wszelkiego typu listingi.
Funkcjonalność stron www. 50 witryn bez sekretów
Windows Server 2003. Wysoko wydajne rozwiązania
Na początku książka wyjaśnia podstawy wysokiej dostępności i wydajności oraz architekturę i implementację Active Directory. Znajdują się tu opisy usług, informacje na temat doboru sprzętu, różnego typu pamięci masowych i wyposażenia sieciowego. Kolejna grupa tematów jest poświęcona procedurom instalowania, architekturze systemów SQL Server, udostępnianiu plików i drukarek, Exchange i IIS oraz tworzeniu klastrów. Wszystkie zagadnienia są prezentowane w aspekcie wydajności i dostępności przy uwzględnieniu skalowania i równoważenia obciążenia SLA.
Książka pomoże administratorom i inżynierom podjąć decyzję, czy i jak należy podejść do budowy systemów z pominięciem kosztownych konsultacji.