Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Złota skóra (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Carla Montero
  Okładka książki/ebooka Złota skóra

  Okładka książki Złota skóra

  Okładka książki Złota skóra

  Okładka książki Złota skóra

  Zajrzyj do książki

  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  376
  Czas nagrania:
  10 godz. 31 min.
  Czyta:
  Joanna Jeżewska
  Druk:
  oprawa twarda
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3

  Nowa powieść Carli Montero to świetnie skonstruowany kryminał, osadzony realiach Wiednia z początku XX wieku. Przenieśmy się w pasjonujący świat arystokracji, przedwojennych malarzy i ich modelek. Czytając książkę „Złota skóra” możemy wręcz poczuć smak i zapach ówczesnej stolicy secesji. 

  Carla Montero jest hiszpańską pisarką, urodziła się w Madrycie w roku 1973. Autorka studiowała prawo i zarządzanie w biznesie, jednak utrzymuje, że pisanie od zawsze było jej wielką pasją. Pierwszą powieść, zaczęła przygotowywać w wieku dwudziestu lat, jednak na wydanie trzeba było jeszcze trochę poczekać. W 2010 roku do rąk czytelników trafiła powieść Wiedeńska gra, która błyskawicznie otrzymała status bestsellera. W samej Hiszpanii książka sprzedała się w nakładzie ponad sześćdziesięciu tysięcy egzemplarzy. Kolejne dzieło, czyli Szmaragdowa tablica powtórzyło sukces poprzedniego. Tym razem powieść Złota skóra, również nie zawiedzie czytelników. Szykuje się kawał dobrej literatury. 
   

  Wiedeń 1904 rok. Społeczność stolicy cesarstwa Austro-Węgierskiego jest w głębokim szoku po paśmie okrutnych morderstw. Ofiary stanowią modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.

  Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego  przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci

  Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest zjawiskowa Ines, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności