ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zacznij mówić własnym głosem i odbuduj siebie. Przewodnik dla osób współuzależnionych i DDA Małgorzata Majewska

Autor:
Małgorzata Majewska
Wydawnictwo:
Dom Wydawniczy REBIS
Ocena:
Stron:
300
Czytaj fragment

Zacznij mówić własnym głosem bo każdy zasługuje na to, by go usłyszano.

Język to coś więcej niż narzędzie komunikacji. I więcej niż słowa. To odzwierciedlenie naszych przekonań, emocji i wszystkiego, co nas ukształtowało.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak słowa mogą kreować rzeczywistość? Jak nasz sposób mówienia wpływa na to, co czujemy i w co wierzymy? Małgorzata Majewska w swojej książce zabiera nas w podróż przez świat języka tego, który zakłamuje rzeczywistość uzależnionych, i tego, który może pomóc odzyskać kontrolę nad własnym życiem bliskim osób dotkniętych chorobą alkoholową.

Autorka odkrywa mechanizmy, dzięki którym język staje się narzędziem manipulacji: od zdrobnień typu rozchodniaczek, które trywializują problem, po oskarżycielskie sformułowania zamykające usta bliskim. Wnika w procesy językowe, które tworzą codzienność osób współuzależnionych i dorosłych dzieci alkoholików (DDA), by spróbować utorować im drogę do odnalezienia własnego głosu w chaosie cudzych narracji.

To książka dla każdego, kto choć raz czuł się bezradny w obliczu czyjegoś nałogu lub był zmuszony milczeć, by przetrwać w toksycznym środowisku. Ale daje też ona nadzieję, pokazując, jak zacząć mówić prawdę wprost, odważnie i z szacunkiem dla siebie i innych. Nie tylko uczy rozumieć język uzależnionych i współuzależnionych, ale też pozwala odbudować siebie.

Autorka proponuje czytelnikom narzędzia do zmiany własnych narracji, by mogli przestać żyć w echu cudzego głosu i zaczęli mówić własnym. Z jej słów biją czułość, zrozumienie i ogromna wiedza, które dają wiarę w możliwość odzyskania wolności w myśleniu, mówieniu i działaniu.

O autorze książki

Małgorzata Majewska - językoznawczyni, specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Zafascynowana pograniczem języka i psychologii, z pasją bada jego znaczenie i rolę w relacjach międzyludzkich. Od wielu lat pracuje w Instytucie Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W doktoracie badała strategie, których używamy, by umniejszać wartość swoją lub drugiego człowieka. Uczy, zarówno na uniwersytecie, jak i poza jego murami, jak używać języka, by lepiej rozumieć innych ludzi i porozumieć się z nimi, tak na płaszczyźnie zawodowej, jak prywatnej.

Dom Wydawniczy REBIS wydał także jej książkę Mówię, więc jestem.

Dom Wydawniczy REBIS - inne książki

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności

Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.