ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  W obcej skórze (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Sarah Hilary
  Wydawnictwo:
  Czwarta Strona
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  544
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Cienka granica między ofiarą a katem 

  W samym środku deszczowego Londynu, w ośrodku pomocy dla ofiar przemocy dochodzi do próby morderstwa. W pokoju dziennym leży mężczyzna z wbitym nożem w plecy, a dookoła tłoczą się przerażone kobiety. Okazuje się, że to mąż jednej z pensjonariuszek – Leo Procter. Para detektywów Marnie Rome i jej partner Noah Jake, akurat znajdują się w placówce przy okazji innego śledztwa, ale teraz zaistniała sytuacja jest dla nich absolutnym priorytetem.  Pytań jest wiele, a nagłe zniknięcie żony poszkodowanego dodatkowo komplikuje sytuację. Detektyw Marnie Rome – na zewnątrz twarda, w środku pełna konfliktów, musi zmierzyć się z własnymi demonami – jej rodzice zostali zadźgani przez przybranego, nastoletniego syna. Marnie odwiedza go w więzieniu, próbując sobie odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego?”. W obcej skórze to pierwszy tom cyklu o Marnie Rome autorstwa Sarah Hilary. Książka stanowi mocne studium przemocy domowej. Pokazuje jak cienka jest granica między ofiarą a katem. 

  (…) ZANIM UDAŁO JEJ SIĘ dotrzeć do domu, zdążyli już otoczyć budynek kordonem. Nieznajomy w mundurze właśnie rozwija taśmę policyjną.
  Marnie obserwuje jego metodyczną pracę z bezpiecznej kryjówkiw samochodzie, lodowatymi palcami trzymając klucz w stacyjce, niezgasiwszy silnika, by móc szybko uciec, odjechać i nie wracać…
  Rozumie, że nie przedostanie się przez kordon policyjny, lecz wie też, że musi. Cokolwiek ją czeka w tym domu — a boi się, boi się tak bardzo, że bolą ją zęby — znajdują się tam również odpowiedzi. Musi się dostać do środka.
  Gasi silnik i ściska w pięści kluczyki, ich zęby wbijają się boleśniew jej palce. Zaczyna się trząść, jeszcze zanim wysiądziez samochodu.
  Karetka, przed domem stoi karetka, jednak cicho, bez syrenyi świateł. Jej załoga jest w środku, nikt się nie śpieszy z wyjściem.To zły znak. Najwyraźniej można porzucić nadzieję, bo zdarzyło się najgorsze. Marnie ma mokrą twarz i wypatruje deszczu, jednak niebo jest czyste, szare, jakby ktoś naciągnął na nie plandekę. Nie ma deszczu, jest za to tępe, zgrzytliwe napięcie przed burzą (…)

                                                                                                                                             Fragment książki                      

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint