ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Urzędnik (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Sławek Michorzewski
  Wydawnictwo:
  Poligraf
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  337
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  - Dziewięć osiem złotych proszszszę. Razem z winem policzyłam - powiedziała, wkładając do siatki zakupy Sopla.

  Sopel podał banknot stuzłotowy, poczekał cierpliwie na resztę. Otrzymane dwa złote spokojnie włożył do portfela. Poczekał jeszcze kilka sekund, wbijając przekrwione oczy w ekspedientkę. Zaskoczona nieco jego zachowaniem ekspedientka trzymała nadal lewą ręką za uszko reklamówki. Jak każdy sprzedawca z monopolowego niejedno widziała, więc mimo że pieniądze otrzymała, nadal była czujna niczym Żyd w Bagdadzie. Tymczasem Sopel włożył rękę do wewnętrznej kieszeni płaszcza, wyjął legitymację i przystawił pod nos kobiecie.

  - Starszy komisarz skarbowy Marian Sopel. Nie wydała mi pani paragonu fiskalnego, mało tego, w ogóle nie nabiła pani moich zakupów na kasie fiskalnej. To przestępstwo...

  - Jakich zakupów? - Kobieta wyciągniętym ramieniem, jak dźwig przełożyła siatkę z lady pod ladę i uśmiechnięta spojrzała w oczy Sopla. - Przecież pan niczego jeszcze nie kupował.

  - Jak nie kupowałem? Popełniła pani przestęp...

  - Pan jest pijany. Czuć od pana alkoholem! - ekspedientka przeszła do ataku. Wyjęła z kieszeni przyciasnych, opiętych na dupie jak balon jeansów telefon komórkowy i ostentacyjnie wybrała numer 112.

  - Co pani robi?!

  - Policję wzywam. Pijak będzie mi kontrol robił!...

  - Oż ty kur... Ja już nie takich mądrych widziałem!

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint