ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ucieczka cienia (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Orson Scott Card
  Wydawnictwo:
  Prószyński Media
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  192
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Wspaniały dar i okrutne przekleństwo

  Piąty tom Sagi Cienia, opowieści będącej częścią serii Saga Endera. Kiedy Groszek i Petra odnaleźli wszystkie swoje dzieci, okazało się, że troje z nich odziedziczyło po ojcu Klucz Antona - genetyczną modyfikację. Dotknięte nią osoby posiadają niezwykłą inteligencję, z którą nie mogą się równać nawet najwięksi geniusze. Jednak istnieje także druga strona medalu. Klucz Antona powoduje przedwczesną śmierć. Naukowcom przez wiele lat nie udało się odkryć lekarstwa na tę przypadłość. Podróżowali z prędkością podświetlną, toteż dzięki efektowi relatywistycznemu na Ziemi minęły ponad cztery wieki, natomiast na statku upłynęło tylko pięć lat. Groszek i jego przedwcześnie rozwinięte dzieci liczyli, że w końcu ziemscy badacze odkryją sposób, żeby wyłączyć Klucz Antona, a wtedy wszyscy będą mogli wrócić na Ziemię i dożyć normalnego wieku. Problem okazał się jednak nie do rozwiązania. Utraciwszy wszelką nadzieję, skazani na kontynuowanie bezcelowej podróży, dzieci i Groszek stanęli przed kolejnym wyzwaniem, kiedy instrumenty pokładowe wykryły anomalię w najbliższym układzie planetarnym. Nieprawidłowo poruszający się obiekt okazał się obcym statkiem kosmicznym. Bohaterowie natrafili na pojazd będący własnością rasy Formidów, stworzeń, które nie powinny już istnieć.  Dzieci nie wiedziały, że jest on ich jedyną szansą ratunku. Co to oznacza w praktyce? I czy uda się odnaleźć lekarstwo.

  (…) Statek gwiezdny „Herodot” opuścił Ziemię w 2210 roku z czwórką pasażerów. Jak najszybciej uzyskał niemal prędkość światła, a potem utrzymał ją i pozwolił działać względności.
  Na „Herodocie” minęło zaledwie ponad pięć lat; na Ziemi upłynęło ich czterysta dwadzieścia jeden.
  Na „Herodocie” troje trzynastomiesięcznych niemowląt stało się sześciolatkami, a Olbrzym przekroczył szacowaną długość swojego życia o dwa lata.
  Na Ziemi wystrzelono statki kosmiczne w celu odnalezienia dziewięćdziesięciu trzech kolonii, poczynając od światów zasiedlonych niegdyś przez Formidów, i objęcia w posiadanie innych nadających się do zamieszkania planet, gdy tylko zostaną odkryte.
  Na „Herodocie” sześciolatki były małe jak na swój wiek, ale bystre ponad swoje lata, podobnie jak Olbrzym w dzieciństwie, gdyż u całej czwórki aktywizowano klucz Antona, genetyczny defekt, dający jednocześnie pewną genetyczną przewagę. Ich inteligencja przekraczała poziom sawantów w każdej dziedzinie bez żadnych objawów autyzmu, ale ich ciała nie miały przestać rosnąć. Teraz były małe, lecz w wieku dwudziestu dwóch lat osiągną wzrost Olbrzyma, Olbrzym zaś dawno już będzie martwy. Ponieważ już teraz umierał. Po jego śmierci dzieci zostaną same (…) 

                                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint