ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Anna Mateja
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo Czarne
  Ocena:
  5.5/6  Opinie: 2
  Stron:
  184
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Na świecie pierwszy udany przeszczep nerki przeprowadził w 1954 roku doktor Joseph Murray. W Polsce dokonał tego dwanaście lat później profesor Jan Nielubowicz ze swoim zespołem. Dziś przeszczepia się prawie wszystkie narządy, a skomplikowane przeszczepy wielotkankowe to niemal codzienność. Jednak ta dziedzina medycyny wciąż wzbudza emocje i kontrowersje. Owiana  mitami, dla wielu jest etycznie niejednoznaczna.

  Anna Mateja zabiera nas na sale operacyjne i pozwala obserwować zmagania wybitnych polskich chirurgów, którzy mimo braku środków, warunków i personelu, mimo ostracyzmu społeczeństwa i podejrzliwości środowiska medycznego nie bali się wcielać w życie śmiałych, obarczonych ryzykiem, wizjonerskich pomysłów.

  Ta doskonale udokumentowana książka to jedna z pierwszych prób opisu pionierskich operacji transplantologicznych w Polsce. Powściągliwa i surowa w formie reportażowa narracja jest gestem solidarności wobec transplantologów, a także próbą przywołania pamięci o innych, cichych bohaterach tej opowieści dawcach.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności