ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Edycja specjalna)

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Marcin Wicha
  Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Edycja specjalna) Marcin Wicha - okładka ebooka

  Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Edycja specjalna) Marcin Wicha - okładka ebooka

  Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Edycja specjalna) Marcin Wicha - okładka audiobooka MP3

  Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Edycja specjalna) Marcin Wicha - okładka audiobooks CD

  Wydawnictwo:
  Karakter
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  198
  Druk:
  oprawa miękka

  Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad. Wyczulona na słowa, nie pozwalała sobą manipulować, w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna.

  W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie.

  O autorze ebooka

  Marcin Wicha urodził się w 1972 roku w Warszawie. Grafik. Projektował (i projektuje) okładki, plakaty i znaki graficzne. Czasem pisze. Jego teksty ukazywały się między innymi w "Autoportrecie", "Literaturze na Świecie" i "Tygodniku Powszechnym". Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w "Tygodniku Powszechnym". Współpracuje z  "Gazetą Wyborczą" i "Charakterami". Wydał kilka książek dla dzieci.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint