ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Rachunkowość podatkowa. Zadania, pytania, testy (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  277
   
  PDF

  Oddajemy w ręce Czytelników czwarte, zaktualizowane wydanie, bardzo dobrze przyjętegozbioru zadań do rachunkowości podatkowej. Książka przedstawia stan prawnyna dzień 1.01.2011 r.

  Wiedzę na temat różnic w sposobie dokonywania rozliczeń dla celów podatkowychi księgowych można szybko i łatwo przyswoić. Dzięki odniesieniu do praktyki informacjezawarte w publikacji są łatwiejsze do zapamiętania niż rozważania teoretyczne.

  Treść książki jest podzielona na trzy części.

  Część pierwsza prezentuje zadania z rozwiązaniami i wyjaśnieniami oraz zadaniado samodzielnej nauki, co ułatwi identyfikację przychodów i kosztów ich uzyskania osóbprawnych i fizycznych oraz rozliczenie podatku VAT należnego i naliczonego.

  Część druga zawiera pytania i odpowiedzi. Materiał został opracowany m.in. na podstawiewyroków sądów administracyjnych, orzecznictwa ETS, urzędowych interpretacji prawapodatkowego oraz materiałów informacyjnych Krajowej Informacji Podatkowej.

  Część trzecia zawiera testy wraz z kluczem, które pomogą sprawdzić poziom posiadanejwiedzy i utrwalić zdobyte umiejętności.Ksiażka jest przeznaczona dla studentów na kierunkach ekonomii i prawa.Może być również wykorzystana przez księgowych do udoskonalenia umiejętnościrozliczeń podatkowych.

  Plusem tej pozycji jest ilość przygotowanych przez Autorki zadań/pytań do własnegorozwiązania ./.../. Podkreślenia wymaga, iż pozycja ta ukazuje najistotniejsze - z punktuwidzenia podatnika - problemy podatkowe w formie przykładów liczbowych wrazz rozwiązaniami (przedkłada ukazanie wykorzystania wiedzy podatkowej w pracy/życiucodziennym nad rozważania teoretyczne).

  Ryszard Kubackidoradca podatkowy, specjalista w dziedzinie prawa podatkowegoi materialnego prawa karnego skarbowego

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności