ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autorzy:
  James Trefil, Neil deGrasse Tyson
  Wydawnictwo:
  National Geographic
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  316
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Amerykański astrofizyk, Neil deGrasse Tyson oraz profesor fizyki, James Trefil przestawiają złożoność wszechświata

  Bardzo jesteśmy ciekawi, jak to wszystko się zaczęło, zwłaszcza że to, co najciekawsze w dziejach Wszechświata, zdarzyło się w pierwszej tysięcznej części sekundy. Wniosek z tego płynie taki, że cała reszta nie ma większego znaczenia. Ale czy na pewno?

  Równie mocno intryguje, jak to wszystko się skończy. Jedną z możliwych wizji jest Wielkie Rozdarcie, którego scenariusz autorzy już przygotowali: Trzy miesiące przed Rozdarciem rozpadnie się Układ Słoneczny. Pół godziny przed finałem odległość między atomami zwiększy się tak bardzo, że nastąpi dezintegracja wszystkiego, co materialne: planet, skał, ludzi. Jakie inne warianty końca są zakładane?

  A gdyby tak się zastanowić, co ma Nic do Wszystkiego? Biskup XIII-wiecznego Paryża na liście tez zakazanych umieścił wiarę w istnienie próżni obok zaklęć przyzywających diabła, toteż rozmowa o istnieniu czegoś w oderwaniu od rozważań o istnieniu niczego może się wydawać absurdalna. A jednak taka być nie musi, co przejrzyście wykładają dwa światłe umysły astrofizyk Neil deGrasse Tyson oraz profesor fizyki James Trefil z sukcesami popularyzujący wiedzę o Wszechświecie.

  Książka daje wskazówki, a jednocześnie rozbudza ciekawość. Hipotezy poparte naukowo (przystosowani górą!), logiczne łamigłówki (dlaczego kosmici nie zapukali jeszcze do naszych drzwi?), kulisy niezwykłych odkryć (co się przydarzyło pewnemu laureatowi Nagrody Nobla w piwnicznym laboratorium?), ograniczone, egocentryczne myślenie człowieka, który zakłada, iz wszystko, co zyje, musi byc skonstruowane na podobieństwo tego, co zna to wszystko i dużo, dużo więcej można znaleźć w tej efektownie wydanej książce. Bo na tym właśnie polega magia Tysona i Trefila o tajemnicy ludzkiego życia, o zagadkach Wszechświata, o trudnej do pojęcia potędze Kosmosu snują opowieści, które czyta się z zapartym tchem. Dwaj kosmiczni specjaliści rzucają światło na zachodzące gdzieś wysoko nad naszymi głowami najbardziej skomplikowane procesy i zjawiska, które stają się dzięki temu znacznie przystępniejsze, wprawiają w zachwyt, fascynują, intrygują.

  Szukajmy w Pytaniach z Kosmosu odpowiedzi a znajdziemy je na pewno!

  Wybrane bestsellery

  James Trefil, Neil deGrasse Tyson - pozostałe książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint