Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
  Play

  Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  Autor:
  Jacek Galanciak
  Długość
  liczba lekcji: 37, czas trwania: 2:53:04
  Ocena

  Kup kurs 49,00 zł

  Kurs wideo

  Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  Okładka książki Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  Okładka książki Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  Okładka książki Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (313.5MB)
  Czas trwania:
  2:53:04
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  1. 1. Wprowadzenie 8:35

  2. 2. Model obiektowy i metaprogramowanie 30:22

  3. 3. Projekt: DSL do importowania CSV 13:32

  4. 4. Projekt: DSL będący imitacją RSpec 10:28

  5. 5. Wzorce projektowe i biblioteka standardowa 20:16

  6. 6. Programowanie współbieżne 43:17

  7. 7. Narzędzia 38:49

  8. 8. Podsumowanie 7:45

  Obierz kurs na zaawansowane programowanie w języku Ruby

  Bardzo estetyczny, czytelny, a przy tym niezwykle dynamiczny i potężny język Ruby zapewnia gigantyczną produktywność korzystającym z niego programistom. Już podstawowa znajomość języka pozwala na szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów, z którymi nie radzą sobie tak sprawnie nawet zaawansowani adepci innych języków programowania. Z drugiej strony same podstawy to za mało, aby zaspokoić ciekawość drzemiącą w każdym programiście i odpowiedzieć sobie na pytania: „Jak i dlaczego to działa? Jak mogę samodzielnie zaimplementować coś podobnego?”. Niniejszy kurs zaspokaja tę właśnie ciekawość. Nie sztuką jest korzystać z Rails lub RSpec. Sztuką jest implementować samodzielnie składnię, którą zna się z tych frameworków.
  Warto zgłębiać tajniki Ruby — nie tylko dla legendarnego już piękna i czystości tego języka, lecz także z powodów bardziej praktycznych. Ruby jest językiem ogólnego przeznaczenia, jednak najczęściej korzysta się z niego w aplikacjach pracujących po stronie serwera, głównie back-endowych, w API do aplikacji mobilnych i aplikacjach webowych. Osoba znająca ten język programowania ma bardzo duże szanse znalezienia pracy w startupie, gdzie produktywność programisty ma ogromne znaczenie. Ruby staje się jednak coraz popularniejszy również w kręgach enterprise. Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w takim środowisku, zaawansowana znajomość Ruby będzie Twoim wielkim atutem.
  Czy jesteś gotów wypłynąć na głębiny języka Ruby z kursem Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki? Tak? Zatem do dzieła!

  Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  W trakcie pracy z niniejszym kursem video:

  • zdobędziesz wiedzę o modelu obiektowym, pozwalającą zrozumieć zasady tworzenia pięknych i efektywnych interfejsów Ruby'ego;
  • nauczysz się je implementować;
  • opanujesz zdolność programowania współbieżnego, co pozwoli Ci bardziej wydajnie korzystać z zasobów komputera.

  Co więcej...

  • zdobędziesz umiejętność używania narzędzi do łatwiejszej pracy z kodem.

  Kurs Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki kończy się na poziomie pomiędzy średniozaawansowanym a zaawansowanym, jeśli chodzi o praktyczną znajomość języka.

  Dlaczego warto bardziej zaangażować się w Ruby?

  Twórca języka Ruby powiedział: „Ruby jest miły, więc i Ty bądź miły”. Bądź zatem miły i zechciej poznać go bliżej, a on pięknie Ci się odwdzięczy! Opanowanie modelu obiektowego pozwoli Ci w pełni świadomie korzystać z programowania obiektowego. Zdobycie umiejętności projektowania i implementowania języków dziedzinowych (DSL) umożliwi wdrażanie łatwych w użyciu interfejsów, w tym także własnych bibliotek (gemów). Zdolność pisania aplikacji współbieżnych spowoduje, iż będziesz w stanie efektywniej używać zasobów swojego komputera. Dogłębna znajomość narzędzi to z kolei podstawa do utrzymania ładu w kodzie, badania jego wydajności, śledzenia wywołań lub po prostu — debugowania.

  Trzy godziny z Rubym

  Kurs Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki trwa niecałe trzy godziny, jednak uwaga – dla Ciebie będzie to bardzo intensywny czas! W trakcie kursu opanujesz m.in. umiejętność implementowania języków dziedzinowych (DSL) takich jak RSpec. Poznasz model obiektowy w Ruby i nauczysz się go naginać do samodzielnej implementacji dziedziczenia prototypowego. Następnie przejdziesz do zagadnienia metaprogramowania. Dowiesz się, jak sprytnie używać metod instance_eval oraz instance_exec i jak dziedziczyć z modułów za pomocą include, extend oraz prepend. Poznasz najbardziej zaawansowane użycia modułu Enumerable, moduł Comparable, wzorce projektowe: dekorator i obserwator. Dowiesz się, jak programować współbieżnie, z zastosowaniem wątków, bibliotek Celluloid oraz EventMachine. Przyjrzysz się modelowi aktora i samodzielnie go zaimplementujesz. Będziesz debugować za pomocą pry, mierzyć wydajność kodu i trasować jego wywołania. Nauczysz się profilować pamięć. Opanujesz też narzędzia, które pozwalają pilnować stylu kodu. Wreszcie, zaznajomisz się z JRuby — dowiesz się, jak z poziomu języka Ruby używać Javy.

  Tylko dla wtajemniczonych

  Ruby jest jednym z najbardziej skomplikowanych języków. Zawiera niezwykle dużo elementów składniowych i semantycznych, dlatego zawsze trzeba być ostrożnym w nazywaniu czegoś „zaawansowanym” w kontekście tego języka. Jednak ten kurs, poruszający jedynie najbardziej praktyczne aspekty możliwości języka, takie jak programowanie współbieżne czy budowanie pięknych interfejsów a la Rails, RSpec, sprawi, że po jego uważnym przepracowaniu będziesz mógł pracować z Rubym na naprawdę wysokim poziomie!

  Poznaj naszego eksperta

  Program kursu Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki opanujesz wraz z Jackiem Galanciakiem, technicznym poliglotą z dziesięcioletnim doświadczeniem w programowaniu. Autor miał już do czynienia z kilkunastoma językami programowania, ale jego ulubionym nadal jest Ruby — pisze o nim książki, przygotowuje kursy video (także: Ruby. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy języka i praktyczne przykłady). Specjalizuje się w aplikacjach webowych, lubi też pisać aplikacje na platformy iOS i OS X w Objective-C/Swift. Po godzinach grywa w gry komputerowe (to dla nich nauczył się programować). Uwielbia też wszystko, co jest związane z dźwiękiem: od gitary i sprzętu audio, przez aplikacje do produkcji dźwięku, aż po eksplorację najróżniejszych gatunków muzycznych, głównie ekstremalnego metalu i muzyki elektronicznej.

  Autor o kursie Programowanie w Ruby. Poziom drugi. Kurs video. Zaawansowane techniki

  O ile znajomość samych podstaw języka pozwala zwykle na bardzo szybkie rozwiązywanie typowych problemów, często za pomocą gotowych bibliotek, o tyle nie wystarcza do zrozumienia tego, jak dokładnie działają te wszystkie biblioteki i frameworki. A już na pewno nie umożliwi samodzielnej implementacji pięknych interfejsów i DSL-i, z których Ruby słynie najbardziej! Niniejszy kurs nauczy Cię projektowania i implementacji składni, za którą wszyscy lubimy Rails czy RSpec. Aby zapewnić Ci potrzebną do tego wiedzę, pokażę od kuchni, jak działają obiekty w Ruby. Wspólnie poznamy kilka sposobów na programowanie współbieżne. Kurs zakończymy omówieniem narzędzi, które często przydają się każdemu zaawansowanemu programiście. Zobaczysz, jak działają popularne biblioteki, opanujesz techniki efektywnego programowania współbieżnego i poszerzysz swój arsenał narzędzi pomocniczych. Wszystko dzięki prawie trzygodzinnemu, niezwykle intensywnemu kursowi. Zapraszam!

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności