Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Wydawnictwo:
- Editio
- Wydawnictwo:
- Editio
- Wydawnictwo:
- Editio
- Ocena:
- 5.8/6 Opinie: 5
- Stron:
- 368
- Czas nagrania:
- 11 godz. 13 min.
- Czyta:
- Gertruda Rówmisian
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
- Audiobook w mp3

Opis książki
Czytaj fragment
Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia!
Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody... W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy... Gdy mężczyzna ten spojrzy na nie władczo pięknymi oczami w kolorze bursztynu... Kiedy każdą z zebranych przy stoliku dam polskiej literatury przeniknie ten sam rozkosznie niepokojący dreszcz...
Wtedy stanie się jasne - powstaje pierwsza polska antologia mafijna pod redakcją K.N. Haner.
I oto jest - droga Czytelniczko, trzymasz w ręku zbiór jedenastu gorących opowiadań, których bohaterki oraz bohaterowie trafiają do niebezpiecznego, lecz fascynującego świata śmiertelnie niebezpiecznych mężczyzn i zabójczo pięknych kobiet. Świata, który, choć funkcjonuje poza oficjalnym prawem, rządzi się własnymi zasadami. Tu pieniądze są przeogromne, zemsta nienasycona, a miłość... Miłość jest dokładnie taka, o jakiej po cichu marzy każda z nas.
Bo która dziewczyna potrafiłaby oprzeć się władczemu spojrzeniu bruneta o bursztynowych oczach?
Prawo mafii to pierwsza polska antologia erotyczno-mafijna. Najlepsze autorki gatunku stworzyły dla Was jedenaście gorących i pełnych emocji opowiadań. Nie zabraknie w nich namiętności, niebezpieczeństwa i oczywiście miłości, którą każda z autorek opisała na swój wyjątkowy i indywidualny sposób. Zapraszamy Was do naszego świata.
Serdecznie polecam!
K.N.Haner
Grupa Literacka Euforia powstała z potrzeby wzajemnego wsparcia i zrzeszenia w jednym miejscu najlepszych autorek literatury kobiecej.
Współpraca i szacunek to nasza myśl przewodnia. Uczymy się od siebie wzajemnie, pomagamy i zawsze działamy razem. "Prawo mafii" to nasza pierwsza wspólna antologia, ale już planujemy kolejne wspólne projekty. Zapraszamy do lektury, emocje gwarantowane.
Autorki
Patroni medialni:
O autorach
Alicja Sinicka – młoda, polska autorka, która zadebiutowała bardzo dobrze przyjętym w Polsce tytułem "Oczy wilka". Fani są ciekawi, czy i tym razem ich zaskoczy i czy jej powieść okaże się równie wielkim bestsellerem, jak jej debiut. Autorka na co dzień poświęca się roli matki i żony, jest też miłośniczką psów. Zawodowo jest inżynierem i ekonomistką, a każdą wolną chwilę poświęca pisaniu, które jest jej wielką pasją. Pochodzi z Oławy.
Meg Adams - mama słodkiego szkraba i żona cierpliwego męża. Wychowała się i mieszka na Śląsku, chociaż sporą część swojego życia spędziła w Krakowie, za którym bardzo często tęskni. Z zawodu jest informatykiem i inżynierem. Prywatnie niepoprawna romantyczka, żyjąca gdzieś pomiędzy domowymi obowiązkami, stronami ulubionych książek i linijkami wykreowanych przez siebie światów. Kocha romanse, fantastykę i dobre kryminały. Fanka Gry o tron oraz słodkości, szczególnie tych własnoręcznie upieczonych. Przygodę z pisaniem rozpoczęła w 2014 roku, a w 2018 roku zadebiutowała w antologii wydanej przez grupę Ailes opowiadaniem Symfonia znaków.
Architektura uczuć jest jej debiutancką powieścią.
Recenzje (28)
-
zaczytana_mama86 Nieroda Agnieszka
‼️RECENZJA‼️ Tytuł: Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Autorzy: Meg Adams, Joanna Gajewczyk , J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf Wydawnictwo: Editio Jeśli uwielbiacie książki o mafii to ta antologia jest dla was. Znajdziecie 11 świetnych opowiadań od 11 najlepszych autorek, które na mafii znają się jak mało, kto. Każde opowiadanie jest inne. Aż trudno mi powiedzieć, które podobało mi się najbardziej, bo każde miał w sobie to coś. Po za tym każda z autorek ma swój styl pisania, co jest świetne, bo nie przeczytamy tego same. Dużo akcji, pikanterii, różnych charakterów od niebezpiecznych mężczyzn po twarde kobiety i wszystko pomieszane w gangsterskim klimacie. No jak nie sięgnąć po taką książkę. Czasami warto oderwać się od romantycznych i ckliwych historii, aby poczytać trochę o brutalności. Ja uwielbiam urozmaicać sobie to, co czytam. Raz romansik a raz mafia. Myślę, że chętnie sięgamy po taki klimat mafii, bo potrzebujemy odskoczni od codzienności. No, bo raczej nam w codziennym życiu nie zdarzy się nic tak spektakularnego jak u bohaterek opowiadań. Co najwyżej możemy się przewrócić na lodzie biegnąć na pociąg niż spotkać przystojnego i zabójczo niebezpiecznego mężczyznę na naszej drodze. Ale muszę się wam przyznać, że nie do końca lubię czytać antalogię a to chyba, dlatego że opowiadania są za krótkie. Za szybko się kończą. Ja tu się wciągnę w daną historie a tu bum i koniec. Ale ta książka, pomimo że opowiadania są dla mnie za krótkie, to przemawia do mnie aspekt mafii. Ogromnie polecam was tę książkę. Bo czasami warto się oderwać od rzeczywistości. @meg_adams_autorka @jg_latte.gajewczyk @j.b.grajda @k.n.haner @karina_hiddenstorm @rhythm_of_my_life_ #eraj @ana.rose.autorka @alicja_sinicka @aniela.wilk @annawolf.autor @editio.red #recenzja #editiored #antologia #mafia #czytamlegalnie #zaczytanamama86
-
https://americandreamofbooks.wordpress.com Joanna Iwańska
Jedenaście polskich autorek połączyło swoje siły i pod redakcją K.N. Haner stworzyły pierwszą polską antologię mafijną. Niebezpieczni mężczyźni, świst latających w powietrzu kul i kobiety, które kochają niebezpieczeństwo i silnych mężczyzn. Co jeszcze czekało na mnie w jedenastu opowiadaniach, w których mafia odgrywała kluczową rolę? Prawo Mafii to pozycja, w której każda autorka zapewnia czytelnikowi doznania na najwyższym poziomie. Pomimo że mamy tutaj zderzenie jedenastu indywidualnych charakterów i stylów, całość wypada całkiem dobrze. Antologia jest bardzo lekka i większość opowiadań jest bardzo przyjemna w odbiorze. Niektóre wypadają nieco gorzej na tyle innych, momentami wywracamy oczy z niedowierzania, ale czytamy dalej, licząc, że kolejne opowiadanie będzie lepsze od poprzedniego. Antologia stanowiła dla mnie odskocznię od pozycji, które czytałam do tej pory. Tematyka mafijna jest dość grząskim motywem, gdyż może mieć swoich zwolenników, jak i przeciwników. Osobiście toleruję te wątek, gdy nie jest zbytnio przesadzony i nie odbiega za mocno od rzeczywistości. W przypadku opowiadań zawartych w tej książce mafia stanowiła główny punkt zaczepienia, jednak w niektórych opowiadaniach dało ją się bardziej lub mniej wyczuć. Z pewnością każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Prawo Mafii to antologia, w której mamy cały kalejdoskop emocji. Z pewnością ta pozycja zyska swoich sympatyków, jak i przeciwników. Ja plasuje się gdzieś pomiędzy. Były opowiadania, które nie przypadły mi do gustu ze względu na swój charakter, sposób przedstawienia historii, występujących bohaterów, ale nie będę tutaj konkretnie piętnować. Warto jednak wyróżnić dwa opowiadania, które najbardziej zapadły mi w pamięci. Bardzo przyjemnie czytało mi się opowiadanie K.C. Hidderstrom, w której czekała na mnie lekka, a zarazem mroczna historia i wyraziści bohaterowie. Drugim opowiadaniem, które zapadło mi w pamięć na dłuższą chwilę, była historia napisana przez Alicję Sinicką. Autorka wykreowała ciekawe postacie, cała historia była bardzo spójna i wciągająca. W obu przypadkach bardzo chętnie poznałabym losy bohaterów w pełno wymiarowej powieści. Podsumowując, jeżeli lubicie lekkie opowiadania, w których prym wiodą gangsterzy i ulegające im kobiety z pewnością każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. Każde opowiadanie jest inne i z pewnością któreś przypadnie Wam szczególnie do gustu. Lektura nie wymagająca, na którą poświęcicie maksymalnie dwa wieczory.
-
Lubię To Czytam Siwak Natalia
"Prawo mafii" to zbiór jedenastu opowiadań związanych z tematyką mafijną. Pełne akcji, tajemnic, mroku, silnych charakterów opowiadania stanowią bardzo ciekawy zbiór. Każde z nich jest inne, bardzo charakterystyczne, równie dobrze mogłyby być szkicami na cudowne książki. Silni i zdecydowani mężczyźni oraz kobiety, które zaskakują pomysłami i charakterami. Bardzo podobało mi się opowiadanie K.N. Haner "Mirrors to... moje piętno". Stanowi ono zapowiedź serii "Mafijna miłość". Morfeusz jest bardzo charakterystycznym bohaterem, który znajduje się po dwóch stronach barykady. Noc wyzwala w nim inne zachowania, pasje i namiętności. Zatraca się w świecie, który stał się nieodłącznym elementem jego życia, nie dostrzegając, że przysłonił mu wszystko inne. Ukazanie przeszłości i teraźniejszości pozwala Czytelnikowi na dostrzeganie zmian, jakie zaszły w zachowaniu i charakterze głównego bohatera. Nic nie jest łatwe i oczywiste, wystarczy moment, aby ciemność na nowo zapanowała nad nim. Muszę przyznać, że te fragmenty rozbudziły moją ciekawość i bardzo chcę przeczytać całość. Kolejnym opowiadaniem, które zwróciło moją uwagę jest "Niebezpieczne zaproszenie" Anny Wolf. Mając tytuł najpotężniejszego nie możesz pozwolić sobie na brak szacunku i respektu co do własnej postaci. Każde wykroczenie musi zostać osądzone, a kara adekwatna co do niego. Lisa otrzymała zaproszenie, którego się nie spodziewała. Zabawa, muzyka i szampan zupełnie jej nie interesują, ponieważ przyświeca jej znacznie większy, poważniejszy cel. Nic nie jednoczy tak bardzo jak wspólny wróg, który nie ma jeszcze twarzy. Opowiadanie bardzo dobrze napisane. Jestem ogromnie ciekawa rozwinięcia tej historii. Wszystkie opowiadanie są dobre, a czas spędzony w ich towarzystwie nie jest czasem straconym. Nieliczne błędy nie odbierają radości czytania, ani bardzo nie przeszkadzają. Opowiadania napisane są z pomysłem, motywy nie powtarzają się. Jeśli jesteście fanami książek o tematyce mafijnej, to "Prawo mafii" jest dla was.
-
herbaciana.zaczytana Pietrowska Eliza
Jak niejednokrotnie wspominałam, mafia to mój ulubiony wątek w książkach, dlatego ta antologia po prostu musiała znaleźć się u mnie na półce. 💣💥 Jedenaście polskich autorek razem stworzyło coś czego jeszcze nie było na polskim rynku wydawniczym. Różnorodne opowiadania, które łączy niebezpieczeństwo, seks, bezwzględni mężczyźni i mafia, a dokładniej jej prawo. 💣 Kilka z nich naprawdę mi się podobało, ale były też takie, które mnie do siebie nie przekonały. ‼ Numerem jeden było opowiadanie ,,Patrz na mnie" W moim top 4 znalazły się również: 💥 ,,Zniewolona" 💥 ,,Kwestia wyboru" 💥 ,,Kto igra z ogniem"
-
Zaczytana1001_ Grudzinska Paulina
🎉RECENZJA🎉 Wydawnictwo: @editio.red Premiera 10.02.2021r Autorzy : @k.n.haner @karina_hiddenstorm @rhythm_of_my_life_ @ana.rose.autorka @meg_adams_autorka @j.b.grajda @annawolf.autor @alicja_sinicka E.Raj , Aniela Wilk . 11 autorek , 11 opowiadań . Każda historia inna, każda daje nam inne emocje . Zbiór opowiadań autorek z @euforia.grupa.literacka . Dla mnie każda autorka znana . Więc po tej książce spodziewałam się wielkiego wow. A co dostałam bombę. Ta książka to petarda . Uwielbiam mafię, uwielbiam niebezpieczeństwo. Tutaj dostałam pełny wachlarz emocji . Każdą historia była niepowtarzalna i znakomita . Nie poczułam rozczarowanie. Oczywiście znalazły się opowiadania które chwyciły mnie za serce np . @ana.rose.autorka te opowiadanie najbardziej mi się podobało rozpłynełam się i krzyczałam książki jak ty miałaś serce postawić kropkę w tym momencie ja chce więcej. Kolejne opowiadanie które bardzo mi się podobało to @rhythm_of_my_life_ intryga która mnie bardzo wciągnęła w opowiadanie . Oraz @annawolf.autor które zaczęło się mocno, A że bohaterka sama weszła do paszczy lwa mogło wydarzyć się wszystko . To są opowiadania które najbardziej zapadły mi w pamięć i na pewno szybko o nich nie zapomnę. Reszta ? Była super nie mam uwag ale jednak nie znalazłam w nich tego czegoś wyjątkowego. Każdy kto lubi mafię powinien po tą antologię sięgnąć bo zdecydowanie jest to cos wyjątkowego i wyróżniającego się na polskim rynku książkowym. #ksiazkidlakobiet #editiored #nowościksiążkowe #recenzjeksiążek #opinie #polecam #bookblogger #booklover #bookstagrampl #kochamczytać #mamaczyta #mamazpasja #kobietaczytajaca #instamama #instagood #polishwoman #polishbookstagram #polishgirl #brunette #ksiazkanadzis ##czytanieuzależnia #czytaniejestsexy #czytampierwszypl #książka #bookaddict #bookaholic #książkoholiczka #książkoholik #czytam #mafia
-
booksbymags.blogspot.com Magdalena Szabelska
Co się stanie, kiedy jedenaście kobiet - różnych pod względem charakteru i pióra postanowi połączyć swoje siły i wziąć pod lupę jeden z najpopularniejszych ostatnio książkowych motywów, czyli mafię? Odpowiedzi na to, jak w tych klimatach odnalazły się jedne z najpopularniejszych polskich autorek, postanowiłam poszukać w trakcie lektury antologii Prawo mafii, która w tym tygodniu miała swoją premierę. K.N. Haner - „Mirrors to... moje piętno” Każda fanka twórczości autorki zna serię „Mafijna miłość” opowiadającą losy Adama i Cassandry. Kasia dołożyła do tej antologii swoje „trzy grosze” w postaci genialnej zapowiedzi tego, czego będzie można spodziewać się w czwartej książce wspomnianej serii. Jak to się stało, że Adam stał się Morfeuszem i jak to wpłynęło na jego życie? To opowiadanie przynosi odpowiedzi na te pytania, ale i stawia przed czytelnikami kolejne. Uważam, że to najlepsza historia spośród wszystkich jedenastu w antologii, ponieważ... autorka skupiła się w dużym stopniu na psychologii i rozterkach wewnętrznych męskiej postaci. Kinga Litkowiec - „Weekend z diabłem” Jak wiele bylibyście w stanie zrobić, aby uratować własną firmę? Jak wiele poświęcić? Przed takim dylematem stanęła Blair Thomas, kiedy Caleb Williams złożył jej propozycję nie do odrzucenia. Niebezpieczeństwo, ryzyko i seksowny mężczyzna - oto co dostajemy w tej historii. Anna Wolf - „Niebezpieczne zaproszenie” Kiedy twoja siostra znika w dniu w którym uczestniczyła w ekskluzywnym przyjęciu, a Ty dostajesz zaproszenie na następne, co robisz? Idziesz w nadziei, że dowiesz się co się z nią stało. Lisa Masterson nie wiedziała, że być może pomocy udzieli jej sam podejrzany i organizator imprezy - Pietro Al'madore. Odrobinę rozczarowałam się końcówką, która pozostawiła mnie ze znakiem zapytania. Alicja Sinicka - „Podążaj za mną” Gdy stajesz się przypadkowym świadkiem strzelaniny, myślisz tylko o jednym - UCIEKAJ! Ale, co dzieje się, kiedy zostajesz złapana? Sama jestem zaskoczona, że fabuła osadzona w polskich realiach tak bardzo mi się spodobała. Krótkie opowiadanie o Annie i Adrianie nie tylko mnie wzruszyło, ale i zaskoczyło końcowym „plot twistem”. K.C. Hiddenstorm - „Patrz na mnie” Lana jako tancerka erotyczna ma zapewniać rozrywkę mężczyznom. Jednak pewnego dnia taniec dla tego, który jakiś czas temu skradł jej uwagę, kończy się masakrą w której to ona ratuję jego życie. Erotyczna i intrygująca historia, którą czytało się naprawdę dobrze. J.G. Latte - „Pięć zmysłów” Autorka tej historii zabiera czytelników w świat młodej dziewczyny, która pracę dla kartelu narkotykowego zmuszona była zacząć, gdy jej ojciec podupadł na zdrowiu, a rodzina potrzebowała dodatkowych środków finansowych. Choć do obowiązków Giselle należały rozładunki kontenerów z nielegalnymi pakunkami, to i tak miała świadomość brutalności półświatka. Co zatem się stanie kiedy ona - znajdująca się na najniższym szczeblu organizacji zostanie wezwana na spotkanie z tym, który jest na samej górze? Aż żałuję, że historia była taka krótka. Meg Adams - „Zapłata za grzechy” Dwie siostry - dwa odmienne charaktery. Kiedy jedna wpakowała się w kłopoty i zadarła z niewłaściwymi ludźmi, starsza Alison wzięła winę na siebie. Ale jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić? Główna żeńska postać okazała się silną i odważną kobietą, co stanowi dla mnie zdecydowany plus tej historii. Autorka zmiotła mnie zakończeniem, po którym zbierałam szczękę z podłogi. Ana Rose - „Zniewolona” Gdy córka mafioza Pietra La Torre znika, ten zwraca się z prośbą do swojego dobrego przyjaciela Daria Giuliano. Pomocą służyć ma Flavio - syn Daria, któremu zostaję zlecone zadanie znalezienia i sprowadzenia buntowniczej Zariny do domu. Jednak ojciec dziewczyny chcę, aby otrzymała ona nauczkę, więc w grę wchodzi raczej podstęp, aniżeli załatwienie tego po dobroci. Świetnie napisana historia i główna bohaterka z przysłowiowymi „jajami” to zdecydowane zalety pióra Any Rose. J.B. Grajda - „Kwestia wyboru” Kiedy Sylwia - agentka służb specjalnych otrzymuję zadanie służbowe jeszcze nie wie, jak bardzo wywróci ono jej życie. Zbliżenie się do człowieka, który stoi na czele organizacji piorącej brudne pieniądze i zajmującej się nielegalnym obrotem paliwa było dobrze zaplanowane, z wyjątkiem tego, że... czasem plany biorą w łeb, a człowiek staje przed wyborami, które mogą okazać się jego ruiną. Cięty język głównej bohaterki i ciekawie skrojona fabuła przyczyniły się do tego, że moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki oceniam naprawdę dobrze. Aniela Wilk - „Kurt” Gangster i wizyta u psychologa? Ciekawy pomysł autorki, która postanowiła połączyć losy mężczyzny z przestępczego świata i kobiety, której praca polega na słuchaniu o problemach innych. Kiedy jedni mają depresję, inni na wstępie wizyty chwalą się... zabiciem człowieka. Chętnie przeczytałabym rozwinięcie tej historii, bo autorka zaostrzyła mój apetyt na więcej. E. Raj - „Kto igra z ogniem” Kelnerka, której uwagę przykuł stały bywalec restauracji - niebezpieczny bywalec. Dwa różne światy, które pewnego dnia się połączyły. Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wyszłam z niego zachwycona. Świetna akcja, dialogi, postać drugoplanowa, a przede wszystkim fantastyczna końcówka, sprawiły, że z czystym sercem zapoznam się bliżej z twórczością E. Raj.
-
Facebook.com/ksiazkioczamimezczyzny Piotr Buczyński
PRAWO MAFII pod redakcją Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia! "Prawo mafii" to pierwsza polska antologia mafijna w której znajdziemy zbiór jedenastu pikantnych, niebezpiecznych i gorących opowiadań napisanych przez nasze fantastycznie doświadczone w temacie mafii autorki. Więc jeśli myślicie, że temat mafii jest już oklepany i przereklamowany to sięgając po ten zbiór i przekonaj się że autorki szybko wyprowadzą Was z błędu. Możemy wam zdradzić że tak łatwo nie będziecie w stanie się od tej książki oderwać bo już od pierwszych stron wciąga czytelnika z świat w którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i oczywiście gorące uczucia. W każdym z opowiadań autorek mamy do czynienia z niebezpiecznym światem mafii, który rządzi się swoimi prawami i zasadami. Nie respektowanie tych zasad może kosztować utratę życia, bo w mafii nie ma miejscu na błędy i zdrady. Piękne kobiety, przystojni mężczyźni, wielkie pieniądze, pożądanie i seks. Zemsta, porachunki, brutalność i miłość, która może się okazać słabością w tym otoczeniu jest na porządku dziennym. Wszystkie te cechy znajdziecie w każdym z opowiadań, które mimo tego, że opierają się na tym samym temacie są wyjątkowe i niebanalne. Każda z pań mimo różnorodności literackiej świetnie przedstawia swoją historię, a ich ciekawe pomysły chwytają za serce i jeszcze raz podkreślimy że porywają od pierwszych stron więc jak już zaczniecie to miejcie świadomość, że ciężko się od tego oderwać. Każde opowiadanie to huśtawka emocji, którą autorki dawkują nam na każdym kroku. Ciekawie opisane wątki i relacje bohaterów, dynamiczne zwroty akcji, napięcie i namiętność zdecydowanie pobudzają nasze zmysły, a podczas czytanie jedyny niedosyt jaki odczuwamy to ten, że historie mogłyby być dłuższe, ponieważ w rewelacyjny sposób są nam tak przedstawione, że chciałoby się aby trwały dłużej. W tym zbiorze zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. #wydawnictwoeditiored #prawomafii #antologia #książka #ksiazka #książki #kochamksiążki #kochamczytać #bookstagram #bookstagrampl #bookstagrammer #bookstagramtopasja #bookpic #bookholic #ksiazkoholizm #tarnow #kochamczytac #czytaniejestfajne #czytaniejestsexy #czytambolubie #czytanienieboli #bookblog #kobietapotrzydziestce #polskiautor #styczeń #opowidania #wdomu #blonderka #mafia
-
mom_loves_books Wielogórska Natalia
✴Recenzja✴ Tytuł: Prawo Mafii Data: 10.02.2021 Autor: @k.n.haner @rhythm_of_my_life @annawolf.autor @alicja_sinicka @karina_hiddenstorm @jg_latte.gajewczyk @meg_adams_autorka @ana.rose.autorka @j.b.grajda @aniela.wilk E.Raj Wydawnictwo: @editio.red Prawo Mafii, to pierwsza antologia mafijna wydana w Polsce oraz pierwsza jaką miałam przyjemność czytać. Szczerze odczuwam ogromny niedosyt. To jedenaście opowiadań i każde ale to każde aż krzyczy albo o kontynuację albo inne zakończenie czy szersze rozwinięcie historii. Najbardziej byłam ciekawa opowiadania @k.n.haner bo wiedziałam, że to wprowadzenie do 4 części o Morfeuszu. To co Kasia sprezentowała mi na 30 stronach, spowodowało, że obawiam się tej części bardzo. A opowiadanie, które mnie kupiło najbardziej to @annawolf.autor kochana, przewróciłam kartkę i zaczęłam się zastanawiać czy mi stron nie brakuje, chce kontynuacji tej historii. Wracając do całości, każda z autorek stanęła na wysokości zadania, było tajemniczo, niebezpiecznie, seksownie, pikantnie i czasem jak w tych tasiemcach, odcinek kończy się w takim momencie, że Cię trafia. Na szczęście dla czytelników, część tych opowiadań, zostanie wydana w pełnej wersji książkowej. Poza tym, że opowiadania są w klimacie mafijnyn, nie przejadła mi się ta tematyka, bo każde z nich było inne. Każda z autorek sprezentowała nam swoją mafię, swoich bohaterów dlatego każda z nich mnie kupiła. Emocje, sex, niebezpieczni mężczyźni, to wszystko czego czytelnik romansów i erotyków potrzebuje na walentynki i otrzyma właśnie w tej książce. Nie mam co tego porównywać z żadną antologia, bo jak wspominałam innej nie czytałam, ale jak dla mnie był to fajnie spędzony czas w wieloma lubianymi autorkami oraz takimi, których jeszcze nie znalam, ale teraz już wiem, że muszę poznać.
-
Moja chwila nocą Wiczuk Marta
Antologia ,, Prawo mafii" to nie jest beztroska książka o gangsterach. To książka ociekająca zachłannością, zuchwałością, ale przede wszystkim erotyzmem! Książka jedyna w swoim rodzaju, bo napisana przez 11 autorek, które razem stworzyły najbardziej niebezpieczną mieszankę wybuchową, którą nakręca adrenalina. Każde opowiadanie przedstawia niebezpieczny świat mafii, w którym prawo nie stanowi ograniczenia. Czytając książkę, przeniosłam się do 11 różnych światów, w których jednym mianownikiem jest MAFIA. Jakże różne historie, a każda pobudzała zmysły i zabierała mnie do różnych miejsc, czy to na wyspę, czy do klubu go-go. Opowiadania choć różne, to razem tworzące idealną całość. Niektóre mocno pobudzały moją wyobraźnię, a w innych było mi mało, chciałam, by został jeszcze bardziej rozwinięty watek, by się nie kończył, bo zatraciłam się w nim. Książka ta to diament świecący w najmroczniejszym świecie! Jestem zaskoczona, tym, iż Meg Adams, Joanna Gajewczyk , J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf zdołały stworzyć dzieło dla niegrzecznych. Ja polecam książkę!!!
-
www.instagram.com/lvnerouge Angelika Pasiecka
Długo wyczekiwana antologia mafijna! 🔥 Przed Wami zbiór 11 opowiadań przedstawiających niebezpieczne historie i jeszcze bardziej niebezpiecznych mężczyzn 😈 Antologia, która z pewnością rozgrzeje wszystkich do czerwoności 🔥 Opowieści, które znajdziecie w powyższej książce, skupiają się na mrocznym świecie, w którym rządzą władza i pieniądze. Przeraźliwy klimat i ultra przystojni bohaterowie sprawią, że nie zmrużycie oka przez najbliższe noce! Wszystkie historie przedstawione w antologii są dobre, aczkolwiek na szczególną uwagę od czytelnika zasługują prace autorek: @annawolf.autor @karina_hiddenstorm @meg_adams_autorka oraz @ana.rose.autorka. Opowiadania były bardzo ekscytujące i zdecydowanie chciałoby się więcej ❤ Mam nadzieję, że przyszłość przyniesie nam więcej polskich antologii mafijnych 😉
-
Instagram.com/zaczytana_opisana Aleksandra Kuszczak
"Prawo mafii" to antologia mafijna, na którą bardzo czekałam. Wiele świetnych autorek i historie, które rozgrzeją w te chłodne dni. Książka składa się z 11 różnych historii. Oczywiście były takie, które podobały mi się bardziej i takie które były dobre, jednak spodziewałam się ciut więcej. Ogólnie nie trafiło się opowiadanie, które by mi się nie podobało. Jedyne co to miałam mały problem z odnalezieniem się w opowiadaniu K. N. Haner, gdyż akurat serii do której się odnosi nie czytałam. Nie chciałam żadnego wyróżniać, jednak nie mogę nie wspomnieć, że największe wrażenie zrobiły na mnie opowiadania Meg Adams, J. B. Grajdy oraz Any Rose. Te trzy najbardziej utkwiły mi w pamięci. Jednak nie znaczy to, że reszta mi się nie podobała, bo również były bardzo dobre i z chęcią większości tych historii przeczytałabym jako książki. "Prawo mafii" to bardzo dobra książka, która kusi swoim mrocznym, niebezpiecznym klimatem i sprawia, że z zapartym tchem śledzimy losy danych bohaterów. Przedstawione historie rozgrzewają, przyspieszają bicie serce i pochłaniają. Mogłoby się wydawać, że trzydzieści, czterdzieści stron to mało, jednak zapewniam, że wiele się w nich dzieje i nie ma mowy o żadnej nudzie. Świetnie się bawiłam podczas czytania i zdecydowanie chce więcej. Ogólnie książka bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że ta antologia to tylko początek i doczekamy się kolejnych książek w tym klimacie. Bardzo polecam!
-
Mama, żona - Kobieta Kaczor Anna
Na pewno już zauważyliście, że bardzo lubię książki, gdzie znajdziemy mafię i chociaż przeczytała ich już bardzo dużo, temat ani trochę mi się nie znudził. Dlatego jak tylko zobaczyłam zapowiedź książki pt.: „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna” zapragnęłam ją przeczytać. W książce znalazłam 11 opowiadań napisanych przez autorki z grupy literackiej Euforia. Część z nich znałam dużo wcześniej, jednak znalazły się również autorki, których książek nigdy nie miałam okazji czytać. Dzięki książce przeczytamy opowiadania K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Anna Wolf, Alicja Siniecka, K.C. Hidden storm, J.G. Latte, Meg Adams, Ana Rose, J.B. Grajda, Aniela Wilk, E. Raj. Nie będę Wam recenzować każdego opowiadania, ponieważ moim zdaniem nie da się zdradzić na tyle, aby zaciekawić, a jednocześnie nie za dużo, są do tego za krótkie. Zdradzę jednak, że znajdziemy w nich mafię, niebezpieczeństwo, namiętność, miłość, pożądanie, porachunki, zemstę itp. Każde z nich jest inne, każde dość ciekawe i wciągające. Nie znalazłam opowiadania, które bym uważała za nieciekawe lub nie przeczytała w całości. Każde miało w sobie historię, która mniej lub bardziej, jednak zawsze mi się podobała. Od jakiegoś czasu polubiłam antylogie, dzięki nim mam możliwość poczytania czegoś krótszego, kiedy nie mam czasu lub ochoty na książki, która ma zdecydowanie więcej stron. Jednak nie tylko dlatego, dzięki antylogii mam możliwość poznania autorek, ich stylu pisania i sprawdzenie, czy sięgać, bo ich książki. „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna” to książka, w której znalazłam 11 ciekawych opowiadań. Ze swojej strony polecam. Moja ocena - 9\10
-
Bookandcaffeine.blogspot.com Olga Kowalkowska
Doszłam szybko do końca i chciałam jeszcze. Diabelnie niebezpieczni dranie i dużo seksów czyli szał (strzał) ciał. Wątek mafijny jest tak popularny w kobiecej literaturze, że sięgając po tą lekturę zastanawiałam się czy sama nie strzeliłam sobie w kolano. Czytać pierdylion któryś raz o idealnie wyrzeźbionych, niedobrych mafiozach ganiających z giwerą po mieście, na widok których wszystkim laskom spadają majtki czy dać sobie siana. Okładka niezbyt mnie przekonywała ale ostatnio opowiadania dobrze mi wchodziły więc tu ciekawość, która jest pierwszym stopniem do piekła wygrała. Gdzie tym razem trafiłam? Z pewnością do miejsca gdzie po zmierzeniu temperatury przy drzwiach wejściowych nie zostałabym wpuszczona do środka. Mam wrażenie, że w tej antologii autorki zaczęły konkurować w kategorii "najbardziej hot sceny". 11 historii z wątkiem niebezpiecznego Dżolo Manolo. Hajs, mordobicia, strzelanki i seksy. Kilka tematów oklepanych typu - "porwanie-wykorzystanie- big love", "porwanie-złamanie", "praca pod przykrywką", czy "rozkochać żeby przetrwać". Wydawało by się nuuuda. Jednak aż tak nudno nie było. Szybko, intensywnie, konkretnie i pikantnie. Większość z historii kończyło się w takim momencie jak przeważnie kończą się odcinki telenoweli wenezuelskich z tym dreszczykiem - OMG co będzie dalej. Bohaterki były w miarę inteligentne (może kwestia tego że przez ograniczony tekst nie zdążyły się rozkręcić), dranie charakterni a tło mafijne w porównaniu do seksów schodziło głęboko na dalszy plan. I co muszę grubo podkreślić - wielkość gnatów i penisów nie grała tu roli. Ze wszystkich nie przemówiła do mnie tylko historia kelnerki "albinoski". Zbyt blado jak dla mnie. Za to zaskoczyło mnie opowiadanie Anieli Wilk o bandycie chodzącym do terapeutki. Fajny motyw, ciekawe zakończenie. Najlepiej czytało mi się opowiadanie Meg Adams - tu były emocje i sensacyjna fabuła, "Zniewolona" - Ana Rose - pomimo że podobne motywy spotykałam często w książkach to było niegrzecznie i prowokująco, J.B. Grajda - tu też oklepany temat agentki próbującej rozkochać w sobie badboya - ale wciągało. Całkiem niezły czasoumilacz.
-
Kobieca Kawiarnia Kubas Patrycja
K.N. Haner - Mirrors to... Moje piętno Mirrors to... Moje piętno" to pierwsze opowiadanie z antologii mafijnej "Prawo mafii". Gdy zaczynałam lekturę, miałam co do niego sprzeczne uczucia wiedząc, że jest ono powiązane z serią Kasi, której nie miałam jeszcze okazji czytać i do której mimo uwielbienia do jej książek, zabieram się jak pies do jeża. Lekturę zaczęłam więc od historii, której bohaterów wcale nie znam, fabuły tomów, które poprzedzały tą zapowiedź do tomu czwartego również. Nie znaczy to jednak, że mam względem tego opowiadania negatywne odczucia. Wręcz przeciwnie! Ta historia zainteresowała mnie na tyle, że w najbliższym czasie zamierzam w końcu sprawić sobie serię z Morfeuszem, bo już wiem, że to będzie to coś. Samo opowiadanie jest świetne. Wzbudza emocje, rodzi zaciekawienie i zaskakuje. Dialogi nie pozostawiają nic do życzenia, bo jak zwykle są utrzymane na doskonałym poziomie i nie nużą. Jednym słowem, jest to jedno z lepszych opowiadań, które miałam okazję przeczytać w Prawie Mafii. Kinga Litkowiec - Weekend z diabłem Jeżeli chodzi o "Weekend z Diabłem" to po pierwsze jest to moja pierwsza oficjalna styczność z twórczością Kingi Litkowiec, nie licząc fragmentów jej książek, które miałam okazję przeczytać na Wattpadzie. Tu samemu pomysłowi również nie mogę niczego zarzucić, bo działo się i myślę, że gdyby ta historia była przedstawiona w bardziej rozbudowanej formie, to mogłaby do mnie przemówić. Jedyne co mnie tutaj ubodło to zakończenie. Intryga ciągnięta przez całe opowiadanie w moim odczuciu mogła się zakończyć trochę inaczej, bo te, które otrzymałam jakoś nie pasuje mi do całości. Jest lekko naciągnięte i rozpisałabym się bardziej, ale nie chcę rzucać spojlerami. No i kwestia seksu między bohaterami. Dwa orgazmy bohaterki zamieszczone na jednej stronie. Seks pełen wrażeń, a kolejnego dnia mdłości związane z wizją powtórki czegoś, co przecież było świetne? Jestem na nie. Niemniej, jeśli będę miała okazję to na pewno sięgnę po książki autorki, by móc zapoznać się z jej twórczością z szerszej perspektywy, gdyż taka krótsza forma, nie jest tą, na podstawie której chciałabym sobie wyrabiać opinię, zwłaszcza, że styl autorki wpadł w mój gust i jestem pewna, że gdy dorobię się jej książek, to będą jednymi z tych, które pochłaniam. Anna Wolf - Niebezpieczne zaproszenie "Niebezpieczne zaproszenie" cóż... Z jednej strony miało to coś, bo z miejsca mnie zaintrygował sam pomysł i liczyłam na naprawdę świetne opowiadanie, które mnie wciągnie. I tak się stało. Dałam się wciągnąć w historię, przymykałam oko na dialogi, które nieco mnie nużyły, ale dawałam szansę samemu wątkowi. Niestety tu rozczarowałam się bardzo, bo koniec końców zostałam pozostawiona z licznymi pytaniami, na które nie mam odpowiedzi i niesmakiem, który w związku z tym się we mnie zrodził. Niemniej, podobnie jak z twórczością Kingi Litkowiec, nie miałam okazji czytać książek Anny Wolf, tutaj akurat Paulina miała już okazję czytać serię "Gangsterzy", więc bardzo możliwe, że może te opowiadanie jest z nią jakoś powiązane i stąd moje rozczarowanie. Jeśli tak to mnie uświadomcie, bo naprawdę chcę odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli jednak nie jest to powiązane z żadną z książek autorki, to mam nadzieję, że książka powiązana z tym opowiadaniem powstanie i obowiązkowo po nią sięgnę. Alicja Sinicka - Podążaj za mną Co to było za opowiadanie! Alicja Sinicka sprawiła, że nie mogłam się oderwać od kolejnych stron. Już pierwsze akapity pozwoliły mi uwierzyć, że to jest właśnie to, co do mnie przemówi i wcale się nie pomyliłam. Uwielbiam "Podążaj za mną", które pochłonęło mnie bez reszty. Ciekawiło, zachwycało, smuciło, a nawet wywoływało uśmiech i przyznam, że trochę wzruszyło. Krótko mówiąc wzbudziło we mnie sporą kombinację najróżniejszych emocji i niesamowicie przypadło mi do gustu, bo tych kilkadziesiąt stron miało w sobie wszystko to, czego mogłabym oczekiwać od opowiadania, a jak wiecie, normalnie nie sięgam po tego typu treści woląc rozbudowane historie w formie książek. Tutaj jednak dostałam wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Nie pozostały żadne pytania, jedynie chęć wrócenia do tego opowiadania raz jeszcze. Styl autorki przypadł mi bardzo do gustu i teraz nie będę się już zastanawiać nad tym, czy przy następnych książkowych zakupach, wcisnąć do koszyka, któryś z jej tytułów. Bo tutaj również jeszcze nie miałam okazji przeczytać żadnej i co mogę powiedzieć? Żałuję, ale zamierzam to jak najszybciej zmienić! K.C. Hiddenstorm - Patrz na mnie "Patrz na mnie" to opowiadanie, które zapoczątkowało moją przygodę z twórczością kolejnej autorki, po której książki do tej pory nie miałam okazji sięgnąć. K.C. Hiddenstorm zaoferowała nam spokojną, aczkolwiek pełną erotyzmu historię, która ma w sobie to coś. Styl autorki przypadł mi do gustu i nie mogę mu nic zarzucić, aczkolwiek wyłapałam kilka rzeczy, których nie rozumiałam i nie wiem czy chodzi o miejsce zamieszkania, bo jak wiadomo w naszym kraju ciężko jest się rozeznać w słowach, które różnie brzmią w różnych regionach. Niemniej czas spędzony nad tym opowiadaniem zaliczam do udanych i z pewnością zapoznam się z twórczością autorki w postaci bardziej rozbudowanych historii. Bohaterowie przypadli mi do gustu. Mieli w sobie to coś. Na plus jest również to, że w "Patrzy na mnie" nie brakuje akcji. Ta pędzi do przodu i ciężko przewidzieć, jaki będzie finał. Krótko mówiąc jestem na tak i prędzej czy później dam się wciągnąć w książki K.C. Hiddenstorm, bo to zdecydowanie będzie to, co lubię. J.G. Latte - Pięć zmysłów "Pięć zmysłów" wzbudziło we mnie mieszane odczucia. O ile styl autorki jest w moim guście, tak ta historia była w moim odczuciu trochę za spokojna. Przyjemna, nie powiem że nie, ale wydaje mi się, że brakuje jej pewnego rodzaju kopa, jakiegoś bodźca, dzięki któremu zadziałoby się coś więcej. Zamiast tego otrzymałam ciekawe, zabarwione erotyzmem opowiadanie, które przeczytałam szybko, ale nie sprawiło, że targałyby mną większe emocje. Ma to jednak swój plus, bo na moment w lekturze tej antologii można było zwolnić, odpocząć od akcji i emocji, by szczerze się zrelaksować nad czymś dużo spokojniejszym. Przy najbliższej okazji na pewno zapoznam się z którymś z tytułów autorki, by zapoznać się z jej twórczością bliżej i wyrobić sobie zdanie na podstawie bardziej rozbudowanej historii, w której będę miała okazję lepiej poznać bohaterów, ale też możliwości J.G. Latte, których zalążek dostałam w "Prawie Mafii" Meg Adams - Zapłata za grzechy Do tej pory to Paulina miała okazję zapoznać się z twórczością Meg Adams. Mnie ta przyjemność jakoś omijała, dlatego z tym większym zaciekawieniem zabrałam się za lekturę "Zapłaty za grzechy", by przekonać się na własnej skórze z czego wynika uwielbienie Pauliny do książek autorki. Powiem tylko tyle, że zdecydowanie muszę przeczytać dotychczas wydane książki, bo po opowiadaniu Alicji Sinickiej, jest to druga historia która wzbudziła we mnie tak wiele emocji. Meg Adams doskonale wykreowała swoich bohaterów jak i fabułę, która może i mieści się na kilkudziesięciu stronach, ale ma w sobie wszystko to, czego oczekuję od dobrych książek. Jest akcja, jest niepewność, są pytania, na które otrzymujemy odpowiedzi w odpowiednim momencie. Nie brakuje również elementu zaskoczenia i chwili, w której jedyne co wychodzi z ust to pytanie "ale jak to?" w skutek którego rodzi się potrzeba przeczytania choć jednej dodatkowej strony, której niestety nie ma, by sprawdzić czy aby na pewno ta historia skończyła się w taki, a nie inny sposób. Styl autorki niesamowicie mi się spodobał i bardzo cieszy mnie to, że kobieca postać nie została wykreowana na jedną z tych irytujących, których mam pecha napotykać w książkach wiele. Laska ma jaja i to jest w niej najlepsze! Zresztą mężczyźni którzy pojawili się w "Zapłacie za grzechy" też są z tych, którym nie mogę niczego zarzucić. Ana Rose - Zniewolona "Zniewolona", którą napisała dla nas Ana Rose, okazała się być bardzo przyjemną w odbiorze historią, która żałuję, że zakończyła się tak szybko i liczę szczerze na to, że prędzej czy później pojawi się powiązana z nią książka, w której będę mogła się zatracić bo jest to naprawdę coś. Styl autorki mi odpowiada, pomysł przypadł w pełni do gustu dzięki intrydze, która została w nim uwzględniona i wcielona w życie, a bohaterowie mieli w sobie to coś. Na plus jest zdecydowanie to, że główna bohaterka nie była w najmniejszym stopniu irytująca. Ma dziewczyna jaja i bardzo to doceniam, bo mam już lekki przesyt miękkich klusek w książkach, które grzecznie poddają się wszystkim zachciankom złych kolesi i nie mają w sobie ani trochę jaj, żeby zawalczyć o swoje. Jeżeli chodzi o głównego bohatera, to również w moim odczuciu został świetnie przedstawiony. Podobnie jak z innymi autorkami i tu prędzej czy później zainteresuję się książkami autorki. J.B. Grajda - Kwestia wyboru "Kwestia wyboru" to kolejna z historii, która w pełni do mnie trafiła i całkowicie się w nią wciągnęłam, nie odrywając nawet na moment. Autorka ma bardzo fajne i przyjemne dla czytelnika pióro, które w stu procentach wpisuje się w moje gusta. Na plus zdecydowanie zasługuje również to w jaki sposób przedstawia głównych bohaterów. Podoba mi się to, że również zdecydowała się umieścić akcję w naszym kraju. Jest to naprawdę dobra odmiana od książek, gdzie wszystko toczy się za granicą. Jeżeli chodzi o zakończenie, to zaskakuje. Zwroty akcji, jakie wplotła J.B. Grajda w swoje opowiadanie, naprawdę wzbudzają emocje. Reasumując, widzę tu tak wiele plusów, że jest to autorka, której twórczość również, prędzej czy później wpadnie w moje ręce. Aniela Wilk - Kurt "Kurt" był historią, która szczerze mnie zaintrygowała. Pomysł na te opowiadanie przemówił do mnie w stu procentach. Bardzo spodobało mi się to, że autorka zdecydowała się na przedstawienie nam dwóch postaci, z dwóch pozornie różnych światów. Pokazała, że przeciwieństwa się przyciągają, ale jednocześnie wzbudzała niepewność co do tego, jak potoczy się "Kurt". Ostatecznie po przeczytaniu całości, jestem zaintrygowana na tyle, że podobnie jak w wielu innych opowiadaniach, chętnie zapoznałabym się z tymi bohaterami z nieco szerszej perspektywy. Chciałabym poczytać o tym jak zaczęło się przestępcze życie Kurta, o tym jak urocza pani psycholog wdała się z nim we współpracę i jak potoczyły się ich losy po tym, co mamy okazję przeczytać w tym opowiadaniu. A zakończenie jest takie, że naprawdę czuje się niedosyt i chce się jeszcze kilku, nawet kilkunastu stron, bo po głowie chodzi jedno pytanie "Co dalej?". Tego nie wiemy, niemniej był to naprawdę miło spędzony czas, nad historią mroczną, która opiera się na psychologicznej wymianie zdań, a momentami zaskakuje. E. Raj - Kto igra z ogniem Na sam koniec, otrzymujemy naprawdę świetne opowiadanie E.Raj - "Kto igra z ogniem". Te przypadło mi do gustu nie tylko przez wzgląd na ciekawą fabułę i dialogi, ale również za sprawą tego, że autorka postanowiła uraczyć czytelnika kilkoma smaczkami. Mamy tam nawiązanie do rodu Lannisterów, z doskonale wszystkim znanej Gry o tron, jest również kwestia tego, że można się zainteresować czymś nowym po lekturze, a mianowicie kinezyką, o której wcześniej nie słyszałam wiele, ale na pewno sobie więcej na ten temat poczytam. Takich ciekawostek jest dużo więcej, a co najważniejsze są one dodatkowo opisane na dole danej strony, co pozwala w pełni wczuć się w klimat tej konkretnej historii, bez poczucia, że coś jest dla nas niezrozumiałe. Jestem więc jak najbardziej na tak i tym samym zapisuję sobie, że muszę się kiedyś rozejrzeć za jakąś historią w bardziej obszernej formie, która wyszła spod pióra autorki. PODSUMOWANIE Te trzy dni recenzji, nie mogą obejść się bez ogólnego podsumowania. Nie jestem osobą, która sięga po antologie często. Wręcz przeciwnie unikam ich, bo preferuję historie bardziej rozbudowane, nad którymi mogę spędzić długie godziny, by móc się nie tylko związać z bohaterami, ale i odczuć więcej emocji w związku z ich perypetiami. W życiu w ręce miałam tylko jedną antologię. Na kolejne nie potrafiłam się skusić, jednak Prawo Mafii okazało się książką, której nie potrafiłam przepuścić i przyznam szczerze, że nie żałuję, bo w tej książce dostrzegłam szansę na to, by zapoznać się z piórem autorek, których twórczości nie miałam okazji jeszcze czytać. Co ważne, przyznam, że spośród wszystkich jedenastu pań, znam doskonale książki tylko i wyłącznie Kasi Haner. Książki pozostałych autorek przewijały mi się tu i tam, nie raz i nie dwa, jednak patrząc na to jak obszerny jest rynek wydawniczy, ciągle było mi z nimi nie po drodze. Teraz jednak czuję się zachęcona do tego, by w końcu sięgnąć po poszczególne książki. A Wy jeśli zastanawiacie się nad tym tytułem, który ma swoją premierę już jutro czyli 10 lutego, śmiało po niego sięgnijcie bo dostarcza nam kilku godzin naprawdę świetnej zabawy, pełnej najróżniejszych emocji!
-
podrugiejstroniematki Szumacher Elżbieta
Antologie mają swoje złe i dobre strony. Gdy nam się opowiadanie podoba, tuż po jego zakończeniu czujemy ogromny niedosyt, a gdy nas nudzi przechodzimy do kolejnego, nie czując wyrzutów sumienia. Prawo Mafii to zbiór naprawdę gorących opowiadań. Nie lubię dzielić i łamać całości na części, ale tu to zrobię. Jestem pod ogromnym wrażeniem opowiadania @jg_latte.gajewczyk. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jakże owocne. Opowiadaniem "Pięć zmysłów" pobudziła i podrażniła moje zmysły. Uwiodła stylem i namiętnością, historia Giselle pracującej na najniższym stanowisku w hierarchii mafijnej zasługuje na uznanie. Meg Adams i opowiadanie „Zapłata za grzechy” pozostawiło we mnie tak duży niedosyt, że miałam ochotę wyrwać sobie włosy 🙈. Historia Alison i Hectora, bezwzględnego mafiozo jest niesamowita, i intrygująca. I to zakończenie, ja się na takie nie godzę 😅... Alicja Sinnicka również mnie zaskoczyła. "Podążaj za mną" porwało mnie w mafijne porachunki, po czym otuliło miłością dwóch światów. Czy gangster zdolny jest porzucić swoje dotychczasowe życie w imię miłości?. E. Raj zafascynowała mnie swoim opowiadaniem "Kto igra z ogniem", główna bohaterka, jej inność odbija się na tle pozostałych bohaterek. Skromna Elise o albinoskiej urodzie kontra Cesar, szef mafii, który ma więcej wrogów wśród bliskich, niż mu się wydaje. Czy zwykła kelnerka i boss mafii to dobra mieszanka wybuchowa? Uwierzcie, Elise nie jest tak krucha, jak się wydaje. A ich uczucia względem siebie rosną i nabierają temperatury, dzięki którym to opowiadanie nabiera tempa.
-
rudylisiksiazki Zegarska Natalia
[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA] Do czynienia tym razem miałam z pierwszą, polską anatologią mafijną, pisaną przez 11 wspaniałych kobiet należących do grupy literackiej Euforia. Jak zapowiedziane były gorące opowiadania, tak też mi było gorąco, policzki wręcz płonęły dzięki tym wydarzeniom, które miały miejsce w zbiorze opowiadań. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie są imponujące, każda z autorek przedstawiła innych zarys fabuły. Główni bohaterowie są zupełnie różni, co powoduje, że czytelnik ma w czym wybierać. Od zwykłej kelnerki, po agentkę policji, która próbuje wejść w strukturę mafijną. Nie lubię zbytnio dzielić na coś co było dobre, acz bez wymieniania zbędnych szczegółów, w całej książce znalazłam jedno opowiadanie, które zapadło mi w pamięć, które gdyby była taka możliwość, przeczytałabym dalej o losach głównych bohaterów.
-
Recenzje książek Smyk Monika
Witam, dziś mam dla was recenzję książki Prawo Mafii, jest to pierwsza Polska antologia mafijna, którą napisały nasze świetne autorki takie jak: K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Anna Wolf, Alicja Siniecka, K.C. Hidden storm, J.G. Latte, Meg Adams, Ana Rose, J.B. Grajda, Aniela Wilk, E. Raj. Książka Prawo mafii zawiera jedenaście świetnych opowiadań opartych na prawach mafii. Każda autorka jest wspaniała na swój sposób, każda pokazuję nam inną historię, ale wszystkie są do siebie podobne. Chociażby kobiety które podobne są do siebie charakterami wybuchowe, pyskate każda z nich wie czego chce, a łączy ich też to, że mają słabość do niebezpiecznych i seksownych facetów, którzy biorą co chcą. K.N. Haner przypomniała nam historię Morfeusza, w końcu wiemy co stało się z jego byłą narzeczoną i bratem. Oczywiście to co najważniejsze jak zaczęły się jego przygody z Mirrors. W każdej z historii pokazane jest na co można się zgodzić by ratować to co pozostało, by nie stracić firmy i tego, co stworzyło się własnymi rękoma. Zawsze można znaleźć się w złym miejscu o nieodpowiednim czasie i zobaczyć coś lub kogoś czego się nie powinno. Ale każda z tym bohaterek nie żałuję swoich decyzji, szkoda tylko, że opowieści były takie krótkie zastanawiam się co stało się później z naszymi bohaterami. Czy odnaleźli to co szukali, czy zrobili to co chcieli zrobić? Może autorki kiedyś dadzą jeszcze szansę by pokazać nam dalsze ich losy. Z chęcią Zagłębie się w każdą historię z osobna by przeżyć to jeszcze raz. Wszystkie te historie są fantastyczne, niosą ze sobą mafijne porachunki, zauroczenie, pożądanie i niebezpieczeństwo. Jeśli uwielbiacie zagłębiać się w świat mafii i tego, co się z nią wiąże ta antologia jest właśnie dla was. Długo by opisywać każdą świetną autorkę i opowiadanie które napisały, ale za dużo zdradziła bym z fabuły, a nie o to chodzi. Przeczytajcie sami, bo jest 🔥🔥.
-
https://ksiazki-takie-jak-my.blogspot.com Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska
RECENZJA „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna” O książce: Data wydania: 10 lutego 2021 Kategoria: romans Liczba stron: 368 Wydawnictwo: Editio Opis książki: Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia! Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody… W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy… Gdy mężczyzna ten spojrzy na nie władczo pięknymi oczami w kolorze bursztynu… Kiedy każdą z zebranych przy stoliku dam polskiej literatury przeniknie ten sam rozkosznie niepokojący dreszcz… Wtedy stanie się jasne - powstaje pierwsza polska antologia mafijna pod redakcją K.N. Haner. I oto jest - droga Czytelniczko, trzymasz w ręku zbiór jedenastu gorących opowiadań, których bohaterki oraz bohaterowie trafiają do niebezpiecznego, lecz fascynującego świata śmiertelnie niebezpiecznych mężczyzn i zabójczo pięknych kobiet. Świata, który, choć funkcjonuje poza oficjalnym prawem, rządzi się własnymi zasadami. Tu pieniądze są przeogromne, zemsta nienasycona, a miłość… Miłość jest dokładnie taka, o jakiej po cichu marzy każda z nas. Bo która dziewczyna potrafiłaby oprzeć się władczemu spojrzeniu bruneta o bursztynowych oczach? Moja opinia: Pierwsza antologia mafijna to zbiór jedenastu opowiadań napisanych pod redakcją K. N. Haner przez polskie autorki. Opowiadania zupełnie różnią się od siebie, chociaż łączy je jedno - tematyka mafijna. No, może więcej niż jedno, bo w każdym z tekstów aż kipi od emocji. Historie są przesiąknięte pożądaniem, które szaleje między seksownymi bohaterami a pięknymi bohaterkami. Każde opowiadanie jest odrębnym dziełem, więc nie musicie czytać ich w określonej kolejności, a jeśli któreś nie przypadnie Wam do gustu, to po prostu je omińcie i czytajcie dalej. Najbardziej spodobało mi się opowiadanie napisane przez Alicję Sinicką, z którego wybrałam cytat, który zamieszczę poniżej. Wyczułam w nim inspirację Piękną i Bestią, a uwielbiam takie nawiązania do baśni, które w tym przypadku wyszło naprawdę rewelacyjnie. Bohaterowie bardzo mi do siebie pasowali, nie zabrakło tu zabawnych dialogów, barwnych, gorących opisów i akcji, która nie zwalniała ani na moment. Przyznam, że przyjemnie było przeczytać opowiadanie mafijne od Alicji Sinickiej, gdyż nie znałam dotąd tej autorki z tego typu twórczości. Niemniej, widzę, że kunszt młodej pisarki jest na tyle dobry i harmonijny, że odnajduje się w szerokiej tematyce. Rewelacja. Jestem pewna, że do tego opowiadania jeszcze wrócę. K. N. Haner również wypadła rewelacyjnie i cieszę się, że jej opowiadanie jest takim wprowadzeniem do tego, co znajdziemy w tej książce. Ten tekst był jednym z najbardziej zmysłowych, grał na emocjach, wciągał i wywoływał rumieńce na twarzy. Było gorąco, ostro i niebezpiecznie. Haner ponownie pokazała się w najlepszej formie nie zapominając o tym, co jej wychodzi najlepiej - czyli o zwrotach akcji. Jest to coś, co jednocześnie w tej pisarce uwielbiam i nienawidzę. Bo gdy wszystko idzie pięknie, szczęśliwie i liczę na chwilę wytchnienia, to Kasia od razu robi wielkie „BUM” i rzuca jakąś bombę pod nogi bohaterów! Aczkolwiek, wtedy dużo się dzieje, a ja.. Przepadam i nie odrywam się ani na chwilę. To opowiadanie przeczytałam bez chwili wytchnienia, nie dało się oderwać. Antologie są ciekawym tworem literackim, gdyż w formie jednej książki mamy możliwość poznać wiele autorek, w tym przypadku aż 11. Jednak jest to coś, co szybko się kończy, a część z tych opowiadań chętnie przeczytałabym w pełnej formie. Jednak zawsze mam problem, bo jak ocenić antologię? Jak ocenić twór, na który składa się tyle czynników, tyle osobnych dzieł? Cóż, spróbuję podsumować każde z opowiadań i napisać o nim kilka słów: Pierwszym opowiadaniem jest „Mirrors… to moje piękno” od Kasi Haner. O nim pisałam już wyżej. Tu nie brakuje mafii: kasa, seks, brutalność. Drugie czyli „Weekend z diabłem” od Kingi Litkowiec. Historia Blair i Caleba. Mężczyzna chce ją hmmm „uchronić” przed upadkiem firmy, jednak ma w tym ukryty cel. Mocna historia o przyciąganiu, namiętności, nielegalnym świecie. Ciekawa, chętnie poznałabym ją w dłuższej formie. Trzecie to „Niebezpieczne zaproszenie” od Anny Wolf. Ta autorka jest już obyta w pisaniu o mafijnym świecie, co zdecydowanie widać. Bardzo, bardzo chciałabym poznać rozwinięcie tej historii, bo jest super. Wciągnęłam się i żałuję, że koniec przyszedł tak szybko. Dużo tajemnic, niedopowiedzeń… Rewelacja. Czwarte „Podążaj za mną” od Alicji Sinickiej. Cóż, tu koniecznie chciałabym mieć pełną książkę z tą historią. Więcej macie wyżej. Moje top 1 z tej antologii. Kolejnym, czyli piątym opowiadaniem jest „Patrz na mnie” od K. C. Hiddenstorm. Wow, jakie to było dobre! No po prostu miazga. Styl, pomysł… Wszystko na mega wow. To opowiadanie czytało się rewelacyjnie, lekko, przyjemnie, no super. Też znajduje się na moim podium z tej antologii. Super! Ah, też chciałabym pełną książkę. Szóstym opowiadaniem jest „Pięć zmysłów” J. G. Latte. W ogóle nie kojarzyłam autorki, niemniej, cieszę się, że miałam okazję poznać jej twórczość. To opowiadanie wyróżnia się na tle innych, jest w zupełnie innym stylu, dlatego bardzo zwróciłam na nie uwagę. Subtelny erotyzm, elektryzujące niebezpieczeństwo. Rewelacyjna gra na zmysłach. Naprawdę warto przeczytać. Siódme to „Zapłata za grzechy” od Meg Adams. Lubię pióro tej autorki, która w tym przypadku postawiła na grę na emocjach. Mocno zbudowane relacje rodzinne, bezinteresowność ze strony jednej z bohaterek. Zakończenie wymiata, nie spodziewałam się tego, chętnie bym poznała tych bohaterów dokładniej w dłuższej formie. Ósmym opowiadaniem jest „Zniewolona” od Any Rose. Jedna z najbardziej magnetyzujących powieści, bardzo przyciąga czytelnika. Mężczyzna ma sprowadzić kobietę, którą wcześniej ma nauczyć zasad. Cóż, będzie się działo. Tytuł idealnie pasuje i bardzo mi się podoba, super wybór. Dziewiąte czyli „Kwestia wyboru” od J. B. Grajdy, historia o kobiecie, która ma rozwikłać zagadkę o pewnym mężczyźnie, a konkretniej o mafiosie. Nie jest to cukierkowa historia, w której na końcu zobaczymy „żyli długo i szczęśliwie”. To opowiadanie było dla mnie największym zaskoczeniem, bo zupełnie nie tego się spodziewałam. Super! Dziesiątym opowiadaniem jest „Kurs” od Anieli Wilk. Mafioso i terapeutka, ogień, pożądanie. Mocno erotyczna historia, ciekawy pomysł, super potencjał, ciekawie by wyszło w dłuższej formie. Ostatnie, jedenaste opowiadanie to „Kto igra z ogniem” od E. Raj. Tę historię również oceniam bardzo wysoko, idealne zakończenie antologii. Bardzo wzruszające, chyba najbardziej emocjonalne dzieło w tym zbiorze. Bardzo bym chciała tę historię poznać w pełnym wymiarze. I cóż, po tym opowiadaniu wiem, że muszę się zabrać za książki tej autorki. Super styl, świetna wyobraźnia. Tu niczego nie brakowało. Opowiadanie 10/10! Cieszę się, że powstała taka antologia, udało mi się odkryć nowe autorki i przeczytać zbiór rewelacyjnych opowiadań, z których każde naprawdę było zupełnie inne. Jestem pozytywnie zaskoczona, że udało mi się w tej książce znaleźć historie, które oceniam naprawdę wysoko, a częścią jestem po prostu zachwycona i marzę, aby były wydane w pełnej formie. Super, że ta antologia ukazała się pod moimi patronackimi skrzydłami i czekam na więcej. Świetna robota!
-
Ksiazkoerotyczka_gigus Łukasiewicz Agnieszka
Kochani moi 11 wspaniałych autorek, 11 wspaniałych historii co składa się na cudowny zbiór opowiadań, którego nie może zabraknąć na półkach fanek romansów mafijnych. Ja dobrze spedziłam czas czytając tą antologię gdzie seks, pożądanie , kasa i mafia są motorem napędowym.Nie które opowiadania chętnie przeczytała bym jako książke. Tutaj nie da się wybrać najlepszego bo wszystkie zasługują na najlepsze miejsce. Każda jest inna ale łączy je jedno bezwzgledni mężczyźni, seksowne kobiety, niebezpieczeństwo i seks oraz Prawo Mafii. 1. K.N.Haner - "Mirrors to...moje piętno" Morfeusz powraca! I zabiera nas świata, który jest brutalny, namiętny i niebezpieczny. 2. Kinga Litkowiec - "Weekend z diabłem" Blair i Caleb. Zabiorą Was w świat narkotykowych przemytów gdzie kasa i pożądanie gra pierwsze skrzypce. 3. Anna Wolf - "Niebezpieczne Zaproszenie" Lisa i Petro zapraszają na eleganckie przyjęcie, gdzie ciekawość to pierwszy stopień do piekła a tajemnice wirują jak w dobrym tańcu a wszystko jest doprawione pikanterią. 4. Alicja Sinicka - "Podążaj za mną" Adrian i Ania zabiorą Was w podróż do malowniczych Mazur. Jeden wieczór w parku zmienia przyszłość tej dwójki. 5. K.C.Hiddenstorm - "Patrz na mnie" Lana i James. Zabiorą Was do świata zmysłowego tańca, gdzie wybuch wystrzałów miesza się z wybuchem pożądania a zaufanie jest najważniejsze aby przetrwać. 6. J.G. Latte - "Pięć zmysłów" Giselle i Bastien. Tajemniczy szef szefów i pracownica zabiorą Was w namiętna przygodę gdzie czar zmysłów sprawi przyśpieszony oddech. 7. Meg Adams - "Zapłata za Grzechy" Hector, Tonny i Alison. Gangsterski, brutalny świat, gdzie strach miesza się z pożądaniem..Bohaterowie skradną serce a zakończenie doprowadza do zawału ❤️ 8. Ana Rose - "Zniewolona" Flavio i Zarina. Zabiorą nas w brutalny świat mafii. Gdzie bliskich się rani aby dać im nauczkę. A Handel żywym towarem czasami może doprowadzić do wojny. 9. J.B. Grajda - "Kwestia wyboru" Dominik i Sylwia. Agentka i mafioso, zabiorą Was w gorąca i niebezpieczną podróż do Mazur. 10. Aniela Wilk - "Kurt" Kurt i Nina zabiorą Was do gabinetu na terapię. Będzie zabawnie, gorąco i groźnie. 11. E.Raj - "Kto igra z ogniem" Elise i Cesare. Kelnerka i mafioso zabiorą Was do trzy gwiazdkowej restauracji gdzie ratowanie życie oraz spłacanie długu jest na porządku dziennym.
-
Lalka1 Surowska Sylwia
Nie przepadam za tego typu książkami. Nie dlatego że są złe, wręcz przeciwnie są bardzo dobre ale jednak opowiadania za szybko się kończą. Jak na mój gust co niektóre chciałbym przeczytać w pełnej wersji książkowej. Książkę tego typu ciężko ocenić. Bo z jednej strony każda z historii to osobna bajka, z drugiej jako całość tworzą niepowtarzalny klimat. W książce mamy kilka znanych i mniej znanych autorek. Jedne historie są zwyczajne, inne bez polotu ale są i takie, które maja 10/10. Każda opowieść jest inna, pełna namiętności, seksu i mrocznych stron w stylu mafijnym. Nie każde się może podobać. Niektóre za szybko się kończą. Jakby to wyrwany fragment z książki. Ale nie umniejsz przyjemności czytania. Pierwsze opowiadanie "Mirros...to moje piętno" zapowiadało się ciekawie. Mamy tu pokazany świat brutalny świat, gdzie rządzi seks, pieniądze i brutalność. Opowiadanie daje nam przedsmak tego co czeka nas w tej książce. Drugie to "Weekend z diabłem". Świetną historią znajomości Blair i Caleba. Firma Blair ma kłopoty i długi. Caleb "ratuje" ją przed upadkiem. Tylko, jaki ma w tym interes? Świat mafii, narkotyków, i fascynacji. Ile Blair jest w stanie poświęcić, by spłacić długi? Oj zabrakło mi tu dalszej części ta historia ma potencjał. Oj chciałbym poczytać jak rozwinie się historia tej dójki. Trzecie "Niebezpieczne zaproszenie". Ciekawa, intrygująca historia, która zostawi nas z masą niewyjaśnionych zagadek. Historia zdecydowanie za krótka, z potencjałem i z dość intrygującym i zaskakującym zakończeniem. I znowu został niedosyt... Czwarte "Podążaj za mną". Historia młodziutkiej Anny, która spotyka na swojej drodze przystojnego i niebezpiecznego Adriana. Historia jedna z lepszych i chętnie bym przeczytała jej rozwinięcie w pełną wersję ksiązkową. Piąte "Patrz na mnie". Opowiadanie autorki, której nie znam. Historia Lany, która pracuje w clubie nocnym, jako tancerka i nie tylko. Zbieg okoliczności sprawia, że zwyczajny dzień przemienia się w horror. Wciągająca historia jedno z lepszych opowiadań. Szóste "Pięć zmysłów". Dość dziwne opowiadanie. Nie mogę powiedzieć, że jest złe ale mamy tu historie Giselle, kra pracuje samym dole w mafijnej hierarchii. Pewnego dani zostaje wezwana na samą górę i....sami musicie przeczytać. Tu nie ma typowego dzikiego seksu jak w pozostałych. Siódme "Zapłata za grzechy". Historia Alison, która chce ratować siostrę przez zemstą Hectora. Ta historia wciąga i chce się czytać dalej. Ma zaskakujące zakończenie. Ósme "Zniewolona". Głównymi bohaterami są Flavio i Zarina. Bardzo intrygująca historia. Flavio dostaje zadnie przyjaciela swego ojca. Ma sprowadzić na łono rodziny Zarine, dając jej najpierw lekcje. Wszystko się komplikuje i nie kończy tak jak sobie panowie zaplanowali. Oj z przyjemnością bym przeczytała co się wydarzyło dalej. Ta historia kusi .... Dziewiąte "Kwestia wyboru", to historia agentki, która ma dotrzeć i rozpracować pewnego mafiozo. Problem w tym, że się zakochuje. Opowiadanie ma potencjał, ale nie kończy się dobrze.... Dziesiąte "Kurt", jednak ze słabszych opowiadań. Kurt, człowiek, który rządzi mafią korzysta z terapeutki. Opowiadanie, to historia jednego ze spotkań, zakończonego seksem i .... Osobiście nie przypadło mi do gustu. I ostatnie opowiadanie "Kto igra z ogniem". Wisienka na torcie wśród tych opowiadań. Nie znam autorki, ale opowiadanie to pełna dziesiątka. Historia Elise i Cesara. Dziewczyna jest kelnerka i jego wielką fanką. Podgląda go z ukrycia, gdy ten jada w knajpie, gdzie ona pracuje. Pewnego razu wyświadcza mu przysługę i od tej pory Cezar stara się spełnić jej życzenie. Historia pełna emocji, a końcówka przyprawia o łzy. O matko jak ja bym poczytała ją w wersji książkowej. Cała książka to bardzo dobry pomysł, choć krótkie historyjki ale czyta się je z przyjemnością. Nie każda jest dobra ale jakby ją dopracować, rozszerzyć, przemyśleć to w sumie każda ma to coś. Osobiście najbardziej podoba mi się jednak ostatnia. Oby takich antologii było więcej.
-
Lettoaletto Grzelak Karolina
Przeczytałam kilka zbiorów opowiadań, ale żaden z nich nie miał tematyki wyłącznie mafijnej! Jest to pierwsza taka książka, idealna dla fanek niebezpiecznej miłości. 😍 Pomimo ujednoliconej tematyki, opowiadania zaskoczyły mnie swoją różnorodnością. Owszem, kilka było dość przewidywalnych albo po prostu schematycznych, ale część historii miała w sobie jakiś powiew świeżości, trochę magii, jedne były zakończoną opowieścią, a inne mogłyby być świetnym wstępem do dłuższej książki. Jak to z antologiami bywa, ciężko ocenić całość, dlatego dzisiaj oceniłam każde opowiadanie z osobna, z czego wyszła mi średnia 8/10, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na zbiór. 😃 Jak zwykle, poniżej wyróżnię kilka z nich, chociaż wszystkie miały w sobie coś fajnego.😃 Najlepsze historie znalazły się na początku i na końcu książki. Kasia Haner (która też redagowała cały zbiór) zaskoczyła mnie ogromnie opowiadaniem „Mirrors to... moje piętno”. Kto jest fanem Morfeusza, może być bardzo szczęśliwy, gdyż autorka zapowiedziała tym samym czwartą część serii. Ja nie mogę się doczekać! J. G. Latte - pierwszy raz spotykam się z tą autorką, ale pragnę wyróżnić ją i „Pięć zmysłów” za pomysł, magię i tajemniczość. Chętnie zobaczyłabym rozwiniecie tej historii! Meg Adams i „Zapłata za grzechy”- świetna historia, interesująca, pełna i kompletna, z ciekawym zakończeniem, mogącym być wstępem do czegoś więcej. J. B. Grajda i „Kwestia wyboru” - super, świetny pomysł i fajnie napisane, chociaż ja zakończyłabym to inaczej. 🙃 E. Raj i „Kto igra z ogniem”- 10/10. Chyba najlepsza, dobrze napisana, wzruszająca, smutna i zabawna jednocześnie historia. Urzekła mnie bardzo wyjątkowa bohaterka, a także tak duży ogrom emocji w jednym opowiadaniu. Tutaj również chętnie przeczytałabym rozwinięcie. 😃 Bardzo polecam cały zbiór, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! 😃
-
theex1992 Hapka Justyna
Ta książka to pierwsza polska antologia mafijna. W ostatnim czasie tematyka gangsterska cieszy się ogromną popularnością, co spowodowało moją chęć do zapoznania się z tą pozycją. Mafia to ryzykowny świat pełen zagrożeń, zawirowań, pikanterii oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji z wątkiem niebezpiecznej miłości oraz porachunkami mafijnymi w tle. To środowisko dostarcza niesamowitej adrenaliny czytelnikowi. Czytając poznajemy historie bohaterów nieustraszonych nawet względem prawa. To środowisko rządzi się własnymi zasadami, gdzie w grę wchodzą ogromne pieniądze i niesamowite emocje. Antologia ,,Prawo mafii” przedstawia 11 gorących opowiadań polskich autorek. Podoba mi się to, że każda historia jest inna i każda z nich zaskakuje na swój sposób. Wszystkie zawarte w książce różnią się od siebie, jednak łączy je tematyka mafijna. Opowiadania to historie pełne pożądania. Ta pozycja dostarczyła mi tak wielu emocji, że do tej pory czuję niedosyt. Nie jestem w stanie wybrać jednej historii, która najbardziej zapadła mi w pamięć, ponieważ wszystkie są rewelacyjne. Jest to naprawdę dobra książka, w której tak wiele się dzieje. Z całego serca polecam ,,Prawo mafii” wszystkim kochającym dreszczyk emocji, czarne charaktery, niebezpieczną miłość pełną pikantnych momentów i niesamowitych wydarzeń. Jest to pierwsza książka z mafią w tle, którą przeczytałam i mnie ona całkowicie porwała. Dziękuję autorkom za stworzenie tak wspaniałej antologii zapierającej dech w piersiach. Niesamowicie miło się to czytało.
-
_extremely_books_ Strawczyńska Marta
Jest to pierwsza Polska antologia mafijna, napisania przez popularne autorki z grupy literackiej Euforia. Opowiadań jest jedenaście, jedne otwierają naszą wyobraźnię bardziej inne mniej. Każde z nich ma w sobie coś innego, niepowtarzalnego. Podczas czytania każdego z osobna trafiamy do niebezpiecznego świata, mężczyzn czy bohaterów. Stwarzają oni swoje prawa i nakazują innym jak mają żyć. Spodobała mi się ta antologia, jednak jest mi smutno z jednego powodu, te historię są za krótkie! Chciałabym dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów, jednak o to chodzi w antologiach. Nie mam swoich ulubionych historii z tej książki, ponieważ wszystkie traktuje na równi ze względu na to, że mi się podobały. Czytając od początku wciągnęłam się w czytanie lektury i wcieliłam się w role tych wszystkich bohaterów. Wszystkie te opowiadania po kolei pozwalały nam na wyobrażenie sobie tych sytuacji. Podczas czytania poczułam się bardzo zaintrygowana, by przeczytać wszystkie od razu. Uważam, że ta książka jest świetna, autorki sprawdziły się bardzo dobrze. Ocena 9/10
-
www.instagram.com/sweetness.oflife/ Amanda Andrzejewska-Redzimska
„To są niebezpieczni ludzie! Od wymiany spojrzeń z nimi można zginąć, a co dopiero od mieszania się w ich sprawy!” ⠀ Czytając „Prawo Mafii”, wkroczysz do świata pełnego okrucieństwa, w którym litość jest grzechem, a miłość słabością. Świata, w którym organizację stawia się na pierwszym miejscu. Świata, w którym przekracza się każdą granicę. Zajrzyj w każdy ciemny zaułek, daj się pochłonąć pożądaniu i uczuciu, które może pokonać jedyne obowiązujące prawo – Prawo Mafii. ⠀ Przed Wami 11 pełnych emocji i zwrotów akcji opowiadań. Poznacie 11 przystojnych, bezwzględnych mężczyzn i 11 zniewalających, silnych kobiet. Połączy ich pożądanie silniejsze od bezwzględnych zasad. Drogi każdej z tych par połączą się w różnych okolicznościach. Przeżyjecie 11 odrębnych historii. Historii, które dzieją się w świecie pełnym brutalności, w którym wydawałoby się, nie ma miejsca na uczucia i miłość. A może to tylko nam się tak wydaje? ⠀ Gdybym miała wybrać opowiadanie, które mi się najbardziej podobało, to szczerze się przyznam, że nie potrafię tego zrobić. Każde z nich zapadło mi w pamięć. Część chętnie przeczytałabym jako książki. W kilku polubiłam bohatera, w innych trzymałam kciuki za bohaterkę, w pozostałych kibicowałam, by uczucie, które się pojawiło, przetrwało i los pozwolił na happy end. Niestety nie zawsze wszystko układa się kolorowo, czasem ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów. Tym razem nie zdradzę o czym, o kim są opowiadania. Pozostawię Wam odkrywanie tego podczas czytania. Zapewniam, że będziecie dobrze się bawić! W kilku poprzednich postach zostawiłam Wam po 1 cytacie z każdego opowiadania. Zajrzyjcie.
-
ank_1985_czyta Kopczyk Anna
Pierwsza polska antologia mafijna. Prawdziwa gratka dla wielbicielek romansu mafijnego, który jest ostatnio bardzo popularny. W zbiorze tym znajdziemy opowiadania wielu znanych polskich autorek. Czytelniczki sięgają chętnie po tego typu historie, bo jest to sprawdzony przepis na odrobinę romantyzmu, trochę więcej pikanterii, a wszystko to z gangsterskimi porachunkami w tle. Większość z nas sięga po książki, które skutecznie oderwą nas od codzienności. Mafia na pewno jest takim aspektem życia, który nie dotyczy zwykłych obywateli. Trzymamy się z daleka od tego świata i nie wyobrażamy sobie, że mielibyśmy sami znaleźć się w sytuacji, że ktoś grozi nam, czy porywa. To sprawia, że uważamy takie historie za bardzo atrakcyjne. Ten świat kusi, ale i przeraża. Czytając możemy przez chwilę poczuć klimat żyjących ponad prawem, ale w sposób niezagrażający naszemu bezpieczeństwu. Nie jestem jakąś wielką fanką takich zbiorów, ponieważ są to bardzo krótkie opowiadania i czytelnik nie jest w stanie dobrze poznać się z bohaterami, a czasami wciągnąć się mocno w historię. Mimo wszystko sięgam po kolejne antologie, bo jest to fajna alternatywa dla książki, której czytelnik nie jest w stanie odłożyć nawet na chwilę. Będąc mamą doceniam te krótkie opowiadania, które mogę sobie czytać w wolnych chwilach, bez żalu odkładania książki w samym środku wydarzeń. Jest to też okazja przeczytania opowiadań lubianych autorek, czasem poznania ich twórczości w innym wydaniu. Przede wszystkim to okazja poznawania stylu autorek, których wcześniej nic nie czytałam, co może zaowocować chęcią sięgnięcia po inne ich książki. Wszystkie opowiadania są w podobnym klimacie, ale jak to zwykle bywa przy tego typu zbiorach- poziom nie jest równy. Na mnie największe wrażenie zrobiły te opowiadania, gdzie więcej było sensacji niż scen erotycznych. Oczywiście to moje osobiste odczucia, a każdy ma swój gust. Część czytelniczek na pewno doceni właśnie tą niegrzeczną formę opowiadań bardziej niż same porachunki mafijne. To jest właśnie fajne w tym zbiorze, że każda z czytelniczek znajdzie coś dla siebie. Osobiście jestem zachwycona opowiadaniem Meg Adams i Alicji Sinickiej. Nie dziwi mnie to, bo pozostałe książki tych autorek też uwielbiam. Polecam tą antologię, bo to świetna pozycja na długie zimowe wieczory. Kiedy za oknem mróz, można rozgrzać się trochę tymi opowiadaniami ze świata, który nie oszukujmy się ciekawi nas i pociąga!
-
girlsbookslovers.blogspot.com
Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia! Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody… W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy… Gdy mężczyzna ten spojrzy na nie władczo pięknymi oczami w kolorze bursztynu… Kiedy każdą z zebranych przy stoliku dam polskiej literatury przeniknie ten sam rozkosznie niepokojący dreszcz… Wtedy stanie się jasne – powstaje pierwsza polska antologia mafijna pod redakcją K.N. Haner. I oto jest – droga Czytelniczko, trzymasz w ręku zbiór jedenastu gorących opowiadań, których bohaterki oraz bohaterowie trafiają do niebezpiecznego, lecz fascynującego świata śmiertelnie niebezpiecznych mężczyzn i zabójczo pięknych kobiet. Świata, który, choć funkcjonuje poza oficjalnym prawem, rządzi się własnymi zasadami. Tu pieniądze są przeogromne, zemsta nienasycona, a miłość… Miłość jest dokładnie taka, o jakiej po cichu marzy każda z nas. Bo która dziewczyna potrafiłaby oprzeć się władczemu spojrzeniu bruneta o bursztynowych oczach? Co prawda jeszcze troszkę czasu mamy do premiery antologii “Prawo Mafii”, która ukaże się już 10 lutego nakładem Wydawnictwa Editio Red. Ja i moja współblogerka miałyśmy ten zaszczyt, aby przeczytać przedpremierowo pierwszą polską mafijną antologię i do tego objąć ją patronatem medialnym. Kurcze, kto by się nie cieszył z tego, prawda? Kasię Haner każdy dobrze zna. Jedni jej nie lubią, a drudzy wręcz ubóstwiają jej twórczość i ja należę akurat do tej drugiej grupy :) Dzięki Kasi już niedługo będziecie trzymać w rękach “Prawo mafii”, czyli zbiór krótkich opowiadań z wątkiem mafijnym, które napisało jedenaście wspaniałych autorek (chociaż dwóch ostatnich niestety nie kojarzę, ale też są wspaniałe, bo napisały naprawdę świetne nowelki). Wszystkie jedenaście autorek należy do grupy literackiej Euforia, której założycielką jest właśnie K. N. Haner. Mafia to ostatnio tematyka na topie, która niestety wielu czytelniczkom i czytelnikom się przejadła. Ja akurat osobiście uwielbiam wątki mafijne w książkach, ale muszą być naprawdę dobrze opisane i czymś się wyróżniać, a nie być pisane na szybkiego na kolanie. Przeczytałam już sporo lektur z tymże wątkiem i jako tako jestem już zaznajomiona z tym tematem i mam wyrobione własne zdanie. Jak poradziły sobie wyżej wymienione autorki, pisząc te opowiadania? Cholera jasna zrobiły to (tu przepraszam za wulgaryzm) ZAJEBIŚCIE!!! Czy można czytać tę antologię z zapartym tchem, bijącym sercem, adrenaliną i wyczekiwaniem, co będzie dalej? Ha, oczywiście, że tak. Ja chyba jeszcze nigdy w życiu, nie przeczytałam tak szybko żadnej książki. Dziewczyny zapodały nam ostrą jazdę bez trzymanki. Znajdziecie tu dosłownie wszystko, czego byście tylko zapragnęli. Jest mrocznie, seksownie, dramatycznie, niebezpiecznie. Ehhh… mogłabym tak w nieskończoność. Dzięki tej antologii mamy możliwość poznać inne autorki i ich warsztat pisarski. Jak wspomniałam wcześniej, dwóch ostatnich Pań niestety nie kojarzę, ale też są takie, o których słyszałam, aczkolwiek nie czytałam nic z ich twórczości, a teraz miałam okazję poprzez te opowiadania, choć odrobinkę je poznać. Pisarki serwują nam opowiadania, które są w tej samej mafijnej tematyce, ale każde z nich jest wyjątkowe i inne na swój sposób. Dziewczyny miały ciekawe pomysły i idealnie żonglowały uczuciami bohaterów, że nie sposób się było oderwać od tej lektury. Oczywiście mam kilka swoich faworytów, ale nie będę pisała, które to są opowiadania, bo nie chcę, żeby autorki się czuły pominięte i niedocenione. Jednakże powiem Wam jedno, one wszystkie są naprawdę dobre. Kiedy ta antologia wpadnie w Wasze ręce, to zobaczycie, że pochłonie Was bez reszty na kilka godzin. Przyszykujcie sobie do czytania butelkę dobrego wina albo nawet dwie, bo jest tu tyle emocji, że bez wina się nie obejdzie. Nie będę tu przytaczać żadnej z historii, bo są one krótkie i nie chcę Wam kochani odbierać tej przyjemności, żeby samemu sprawdzić, co się kryje za tytułem “Prawo Mafii” oraz za tytułami poszczególnych opowiadań. Mam nadzieję, że dziewczyny swoje opowiadania pociągną dalej i stworzą całą książkę, bo ja się nie zgadzam, żeby nie było kontynuacji. Musicie to napisać dalej i koniec kropka :D Cóż jeszcze mogę powiedzieć. Gratulacje kobietki, bo odwaliłyście naprawdę kawał świetnej roboty. Oby więcej takich dobrych antologii. Na sam koniec przytoczę jeszcze moją krótką polecajkę :) “Prawo Mafii” to pierwsza polska mafijna antologia, która zdecydowanie wywołuje w czytelniku wiele emocji i jednym słowem wbija w fotel. Jedenaście wspaniałych autorek oraz jedenaście świetnych opowieści! Zdecydowanie fan mafijnych klimatów znajdzie tu coś dla siebie. Szczerze polecam. Naprawdę warto :)
-
ksiazkowa_nutka Perszewska Danuta
Jeśli lubicie mafię i gorące sytuacje (nie tylko te wywołane niebezpieczeństwem, ale także zbliżeniami) to tutaj macie ich pod dostatkiem, a co mogę w takim wypadku stwierdzić to to, że ta książka będzie idealna dla Wszystkich miłośników klimatów mafijnych. Jak mi się podobała? Uważam, że ta antologia ma w sobie wszystko czego można oczekiwać. Po pierwsze mafia więc jest diabelnie niebezpiecznie, po drugie seks, duuuuużoooo seksu,wiec jest namiętnie, a po trzecie dzięki antologii możemy poznać twórczość także innych autorek. Przyznam, że parę Pań, które napisały opowiadania do tej antologii kompletnie nie kojarzyłam, bądź nie miałam jeszcze możliwości poznać ich twórczości. Dzięki tym krótkim historiom już wiem, że koniecznie muszę sięgnąć po inne ich dzieła, a także w niejednym przypadku bym była przeszczęśliwa z kontynuacji tych historii. Każde z opowiadań mimo iż opiera się przede wszystkim na mafii to jednak jest inne, na swój sposób niepowtarzalne. Autorki, potrafią tak zagrać na emocjach czytelnika, że nie raz i nie dwa podczas lektury wstrzymuje się oddech, kompletnie nieświadomie oczywiście. Opowiadania działają na wyobraźnię, oj działają.
-
Blonderka.pl Agnieszka Rybska; 2021-01-18
Autorek z tej książki chyba nie muszę nikomu przestawiać, nie mogę niestety Wam przedstawić wszystkich opowiadań – ale gwarantuję, że każde jest warte Waszej uwagi, ja wybrałam dla Was cztery moich ulubionych autorek – tak na zachętę! “Jej uległość w łóżku i niezależność w życiu były dla mnie idealną mieszanką”. „Mirrors to… moje piętno” K.N. Haner to opowiadanie dla fanów Morfeusza, taki mały smaczek, bo w tym roku ma wyjść kolejny tom tej niebanalnej serii. Autorka przedstawi nam historię z perspektywy wielu lat temu do aktualnych czasów, od tragicznej straty Camili, poprzez przejęcie po zmarłym bracie jego spraw, aż do powstania Morfeusza. Będzie się tutaj działo! “Przestałem angażować w to emocje, bo dość szybko dotarło do mnie, ż tam byłem Morfeuszem…” „Weekend z diabłem” od Kingi Litkowiec to bardzo namiętna i niebezpieczna historia! Firma Blair ma olbrzymi kłopoty, jedynym ratunkiem dla niej okazuje się wejście w układ z groźnym mafiosem. Jednak warunki jakie jej postawi nie będą normalne, lecz będzie to jej ostatnia deska ratunku – nie może odmówić. Niestety kobieta nie wie w co tak naprawdę wciągnie ją ten mroczny mężczyzna… “Dwa dni zaprzedania ciała i duszy diabłu…” „Podążaj za mną” od Alicji Sinickiej będzie lżejszą i pozytywną historią miłosną z mafią w tle! Anna będzie przypadkowym światkiem mafijnych porachunków we wrocławskim parku, ten moment odmieni jej życie… zostanie uprowadzona! Adrian zamknie ją w swojej posiadłości i nie wypuści tak łatwo. Mężczyzna skrywa pewną prawdę, którą będzie musiał jej wyznać… “Miałam bujną wyobraźnię, śniłam na jawie. Normalność mnie przerażała”. „Zapłata za grzechy” od Meg Adams to opowiadanie, które mnie zachwyciło. Poznamy tutaj historię Alison, która wpada w kłopoty przez młodszą siostrę… broniąc ją naraża się mafii. Tak młoda kobieta trafia przed oblicze Hectora – szefa, to jedno spotkanie nie okaże się ich ostatnim – choć sami się tego nie spodziewają. Ta dwójka dostarczy Wam masy emocji, namiętności, grozy i zaskoczenia! “Ciemne jak nocne niebo oczy i gęste brwi sprawiają, że ucisk w klatce piersiowej jeszcze narasta”. Świetny pomysł, super historie, każda na wysokim poziomie i każda tak inna, lecz każdą łączy jedno… mafia! Jeśli lubicie mroczne klimaty to będzie dla Was pozycja obowiązkowa! A może to dobry pomysł dla Waszej połówki na Walentynki?! 😀
Szczegóły książki
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-283-7742-4, 9788328377424
- Data wydania książki drukowanej:
- 2021-02-10
- ISBN Ebooka:
- 978-83-283-7930-5, 9788328379305
- Data wydania ebooka:
-
2021-02-10
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@ebookpoint.pl.
- ISBN Audiobooka:
- 978-83-283-7994-7, 9788328379947
- Data wydania audiobooka:
-
2021-02-22
Data wydania audiobooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@ebookpoint.pl.
- Format:
- 140x208
- Numer z katalogu:
- 127165
- Rozmiar pliku Pdf:
- 2.2MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 3.4MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 3.4MB
- Rozmiar pliku mp3:
- 543.3MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
Spis treści
Mirrors to... moje piętno (K.N. Haner) 7
Weekend z diabłem (Kinga Litkowiec) 37
Niebezpieczne zaproszenie (Anna Wolf) 71
Podążaj za mną (Alicja Sinicka) 95
Patrz na mnie (K.C. Hiddenstorm) 123
Pięć zmysłów (J.G. Latte) 159
Zapłata za grzechy (Meg Adams) 183
Zniewolona (Ana Rose) 221
Kwestia wyboru (J.B. Grajda) 257
Kurt (Aniela Wilk) 295
Kto igra z ogniem (E. Raj) 321
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (5)
(4)
(1)
(0)
(0)
(0)
(0)
6 oceniona przez: MetaLilka, 2021-02-04
6 oceniona przez: wioletreaderbooks, 2021-02-02
6 oceniona przez: Justyna Hapka (Czerwonowłosa czyta) , 2021-02-08
6 oceniona przez: 2021-02-09
5 oceniona przez: Sylwia, 2021-02-03
więcej opinii