ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Pajęczyna strachu

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  388
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Ku przestrodze... 

  Ewa i Beata, dwie koleżanki, które znalazły się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Obie wychowywały się w domu dziecka i dorywczo pracują w Berlinie. Mają swoje marzenia i plany, wiedzą, że muszą pracować by coś osiągnąć. Pewnego dnia zostają świadkami gangsterskiej egzekucji. To wydarzenie zmienia ich życie w koszmar. Jedna z nich zostaje pojmana przez sprawców i uwięziona w domu publicznym kontrolowanym przez mafię. Drugiej udaje się uciec z miejsca zbrodni i wrócić do Polski, ale już nigdy nie będzie mogła spać spokojnie. Wtedy liczył się tylko instynkt, trzeba było jak najszybciej oddalić się od miejsca zbrodni, żeby przeżyć. Teraz przestępcy mają powody, by ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą przypadkowo zabrała z willi zamordowanego biznesmena, są mafijne pieniądze…  Pajęczyna strachu to wstrząsająca książka Ewy Ornackiej i Karoliny Szymczyk-Majchrzak. Autorki przedstawiają przerażający obraz wydarzeń, które w dzisiejszych czasach coraz częściej stają się udziałem kobiet zarówno tych młodych jak i dojrzałych. Ofiarami uprowadzeń stają się osoby poszukujące pracy lub miłości na różnego rodzaju portalach. Oprawcy mają miłe twarze, dobre maniery, wzbudzają zaufanie. W rzeczywistości nie cofną się przed największym okrucieństwem.

  (…) Nie byłoby tej książki, gdyby nie dramat pewnej siedemnastolatki ze Szczecina, która po kłótni z matką trzasnęła drzwiami i poszła szukać dorosłości. Znalazła ją w domu prostytutki, jako opiekunka jej dwuletniego dziecka. Nieświadoma zagrożenia, podstępnie odurzona narkotykami i wywieziona w bagażniku do Niemiec, trafiła do domu publicznego. Więziono ją tam przez osiem miesięcy. Przeszła piekło.
  W ucieczce pomógł jej polski klient, a sens życia przywracały anioły: Andrzej, policjant z zespołu ścigającego handlarzy ludźmi, Ania, biegła psycholog, a potem opiekunowie z La Strady – Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu.
  Wydarzenia tu opisane są fikcją, w którą wplatają się autentyczne zeznania skrzywdzonej nastolatki złożone w procesie organizatorki przestępczego procederu, Pauliny B. ps. Inez. Zgodę na zapoznanie się z aktami sprawy i wykorzystanie tych materiałów otrzymałyśmy w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Szczecinie, za co serdecznie dziękujemy. Autentyczna jest też akcja szczecińskiej policji ostrzegająca nastolatki przed stręczycielami, prowadzona pod hasłem „Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood”. Postaci gangsterów, policjantów, pani psycholog i prokurator, a także patomorfologa wzorowałyśmy na prawdziwych osobach, natomiast szantażowany minister oraz księgowa mafii są postaciami fikcyjnymi.
  Jeżeli ta książka uratuje chociaż jedną nieświadomą śmiertelnego zagrożenia kobietę, to uznamy, że warto było ją napisać (…) 

                                                                                Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint