ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Kevin Dutton, Andy McNab
  Wydawnictwo:
  Muza SA
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  480
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Czy istnieje dobry psychopata?

  Kevin Dutton to brytyjski doktor nauk psychologicznych i autor publikacji. Jego działalność akademicka skupia się na obserwowaniu psychopatów. W trakcie jednego z projektów badawczych poznał Andy’ego McNaba, legendę brytyjskich komandosów z SAS. Zaskoczyło go pewne odkrycie związane z tym człowiekiem: McNab niewątpliwie jest psychopatą, co ważne natomiast, jest on dobrym psychopatą. Na czym to polega? W przeciwieństwie do złych psychopatów jest on w stanie podkręcać lub tonować niektóre własne cechy osobowości – takie jak bezwzględność, odwaga, stanowczość, wyrzuty sumienia czy empatia – aby w bardzo różnych okolicznościach wydobyć z siebie (oraz z innych) optimum możliwości. Wyjątkowe połączenie barwnych, wariackich doświadczeń jednego z akademicką znajomością tematu drugiego pozwala im na zgłębianie odmiennych ścieżek, jakimi podążają umysły dobrych psychopatów. Autorzy wyjaśniają w jaki sposób może się to okazać dla nas przydatne w codziennym funkcjonowaniu. 

  (…) Dla mnie każde wyzwanie jest mniej więcej takie samo. Zza militarnych linii przeciwnika przeniosłem się na front filmowy, a z planów bitewnych przestawiłem na biznesplany, niespecjalnie się nawet nad tym zastanawiając. Być może właśnie dlatego przychodzi mi wszystko tak łatwo: po prostu nie myślę o tym. Tak czy siak, nigdy nie miałem problemu z jakimiś problemami!

  Sądzę nawet, że to one boją się mnie.

  A opowiadam wam teraz o tym, ponieważ znampewien powód mojego sukcesu. Mówiąc wprost: główny powód.

  Otóż wszystko zawdzięczam temu, że jestem psychopatą.

  Tylko spokojnie…! Dobrym psychopatą.

  Moje wyznanie brzmi nieco zaskakująco, kiedy słyszy się je po raz pierwszy, nieprawdaż? Nawet mnie ono zaskoczyło. Jeszcze do niedawna nie miałem o tym pojęcia. Wszystko się zmieniło, kiedy kilka lat temu poznałem Kevina wraz z jego słabością do ekscentrycznych marynarek i jeszcze dziwaczniejszych perfum. Przed chwilą też go poznaliście i chociaż zupełnie nie przypomina akademika (a już na pewno nie wtedy, kiedy się go słyszy…), to jednak taka jest prawda: Kevin to profesor psychologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Facet zna się na psychopatach jak mało kto, a jego wiedza jest naprawdę godna podziwu (…)

                                                                                                                        Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint