ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ninja 1000 lat wojowników cienia (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  John Man
  Wydawnictwo:
  Amber
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  375
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ninja. Dziś są mitycznymi postaciami z komiksów, filmów i gier komputerowych. Ale kiedyś byli rzeczywistym, średniowiecznym odpowiednikiem służb specjalnych: szpiegami, sabotażystami, skrytobójcami. W swojej tajemniczości, sekretnych działaniach i silnej woli przetrwania stanowili całkowite przeciwieństwo samurajów - z ich ostentacją i autodestrukcją.

  Czy umieli latać? Stawać się niewidzialni? Oczywiście, że nie. Ale ich zdumiewające umiejętności sprawiały, że towarzyszyła im magiczna aura. W rezultacie artyści zafascynowani sztukami walki i pisarze stworzyli z nich różne postacie i fantastyczne istoty, od Jamesa Bonda po Żółwie Ninja.

  W tej książce John Man wyrusza na poszukiwanie prawdy. Wyjaśnia podłoże atmosfery tajemniczości, jaka otaczała - i otacza do dziś - wojowników cienia, i obala głęboko zakorzenione mity. Śledząc historię ninja, prowadzi nas od ich początków przed tysiącem lat, przez epokę rozkwitu w czasach wojen domowych, po zniknięcie z areny dziejów, kiedy Japonia została zjednoczona, zapanował pokój i ninja stali się niepotrzebni. To jednak nie był koniec ich etosu, który ponownie ożył w latach II wojny światowej. Droga ninja przetrwała w osobie "ostatniego ninja", Hiroo Onody, który przez trzydzieści lat po wojnie ukrywał się w filipińskiej dżungli...

   

  Fascynująca opowieść historyczna przeplata się ze średniowiecznymi japońskimi kronikami, wspomnieniami autora z podróży i rozmowami z napotykanymi podczas niej ludźmi.

   

  Od feudalnej Japonii po Hollywood XXI wieku opisuje rzeczywistość - ludzi, miejsca i wydarzenia - leżącą u podstaw jednej z najpopularniejszych legend świata.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności