ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Na tropie mikrobiomu

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autorzy:
  Rob Knight, Brendan Buhler
  Wydawnictwo:
  Mamania
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  110
   
  ePub
  Czytaj fragment

  Alergie, astma, otyłość, trądzik: to tylko niektóre ze stanów, które mogą być spowodowane - i kiedyś wyleczone - przez mikroskopijne życie wewnątrz nas. Kluczem jest zrozumienie, jak wpływa ono na nasze zdrowie, nastrój i wiele innych rzeczy.

  W ciągu ostatnich kilku lat naukowcy wykazali, że mikroskopijne organizmy w naszych ciałach - szczególnie w obrębie jelit - mają zadziwiające znaczenie dla naszego życia. Zdrowie, nastrój, wzorce snu, nawyki żywieniowe - a nawet prawdopodobieństwo ugryzienia przez komary - mogą zaprowadzić do intrygujących stworzeń, które żyją wewnątrz nas.

  Pionierski naukowiec Rob Knight oraz wielokrotnie nagradzany dziennikarz Brendan Buhler próbują wyjaśnić - ze sporą dawką humoru i łatwymi do zrozumienia przykładami - dlaczego te nowe odkrycia są ważne dla nas wszystkich.

  Z nowym spojrzeniem badają również znane efekty antybiotyków, probiotyków, wyborów dietetycznych, a nawet sposobów porodu. Ta pionierska książka wyjaśnia, jak poznać własny mikrobiom i podjąć kroki w kierunku zrozumienia i poprawy naszego zdrowia, wykorzystując najnowsze badania jako przewodnik.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint