ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Morderstwa w Somerset

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Anthony Horowitz
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  544
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Susan Ryeland nie ustaje w dążeniu do prawdy

  Anthony Horowitz jest angielskim pisarzem i scenarzystą, mistrzem w nadawaniu nowego kształtu kultowym brytyjskim kryminałom. Morderstwa w Somerset to właściwie dwie połączone powieści. Poznajemy Susan Ryeland, redaktorkę z małego wydawnictwa, która otrzymuje do korekty książkę pewnego słynnego autora kryminałów. Susan od lat współpracuje z Alanem Conwayem. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać prywatnego detektywa Atticusa Pünda. Najnowsza powieść z cyklu - historia morderstwa popełnionego w wiejskiej rezydencji Pye Hall - nie jest jednak tym, czym się wydaje. Owszem, są w niej ofiary i intrygująca kolekcja podejrzanych, ale to tylko pozory, na stronach powieści ukryta jest bowiem zgoła odmienna intryga: jak najbardziej realna historia zazdrości, chciwości, bezlitosnej ambicji i... morderstwa.

  (…) W wiosce takiej jak Saxby-on-Avon właściwie nie zdarzały się ciężkie przypadki. Tym, co naprawdę dokuczało większości mieszkańców, była starość, na którą doktor Redwing niewiele mogła poradzić. Wodząc znużonym wzrokiem po kartach pacjentów, przypominała sobie dolegliwości, z którymi ostatnio się do niej zwracali. Panna Dotterel, pomoc w miejscowym sklepiku, po tygodniu leżenia w łóżku pomału wychodziła z odry. Dziewięcioletni Billy Weaver miał za sobą ciężki atak kokluszu. Jego dziadek, Jeff Weaver, cierpiał na artretyzm, ale w tym przypadku choroba trwała od lat i zmian nie było – ani na gorsze, ani na lepsze. Johnny Whitehead skaleczył się w rękę. Henrietta Osborne, żona pastora, nastąpiła na mały krzew wilczej jagody – Atropa belladonna– i wywiązał się z tego problem ze stopą. Doktor Redwing zaleciła jej tydzień leżenia i obfitość płynów. I to było wszystko – wydawało się, że ciepłe lato dobrze służy zdrowiu mieszkańców wioski.

  Niestety, nie wszystkich. Zdarzył się przecież zgon (…)

                                                                                                                        Fragment książki

  O autorze ebooka

  Autor bestsellerowej serii szpiegowskiej dla nastolatków o Aleksie Riderze ANTHONY HOROWITZ jest odpowiedzialny także za kilka bardzo popularnych brytyjskich seriali, w tym za Morderstwa w Midsomer oraz Detektywa Foyle (nagroda BAFTA za scenariusz).

  Napisał dwie cieszące się dużym uznaniem powieści o Sherlocku Holmesie Dom Jedwabny (REBIS 2011) oraz Moriarty (REBIS 2015), dwie powieści o Jamesie Bondzie, Cyngiel śmierci (REBIS 2015) oraz Forever and a day, jak również dwa ogromnie poczytne kryminały, Pogrzeb na zamówienie (REBIS 2018) oraz The Sentence is Death. W 2016 popełnił Morderstwa w Somerset (REBIS 2017), które stały się bestsellerem na całym świecie, a w Japonii otrzymały osiem nagród literackich. Morderstwa w Suffolk to kontynuacja tej historii.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint