ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Monografie Podatkowe: Podatek akcyzowy - 66 najważniejszych pojęć

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  204
  Dostępny format:
  PDF

  W niniejszej książce przedstawiono wszystkie istotne pojęcia podatku akcyzowego, który obowiązuje w naszym kraju na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. Przedmiotem syntetycznej analizy jest 65 pojęć tego podatku: ich przedstawienie odwołuje do prawa pozytywnego uregulowanego w ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. oraz aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, a także prawie UE. Uwzględniono również poglądy prawne, istotne dla zdefiniowania tych pojęć, które wynikają z judykatury krajowej i wspólnotowej, interpretacji urzędowych oraz Wiążących Informacji Akcyzowych. Najistotniejszą misją niniejszej książki jest sformułowanie autorskich definicji pojęć, które mają kluczowe znaczenie dla konstrukcji tego podatku, biorąc zwłaszcza pod uwagę, że mogą one - podobnie jak w przypadku innych podatków - ulegać częstym zmianom w przyszłości.

  Autorzy niniejszej książki, będący pracownikami Instytut Studiów Podatkowych, specjalizują się w problematyce tego podatku, wykorzystali ćwierćwiecze doświadczeń praktycznych Instytutu, w tym dorobek piśmiennictwa publikowany głównie w "Biuletynie Instytutu" oraz w zwartych publikacjach, a zwłaszcza wydany i aktualizowany od kilkunastu lat komentarz do ustawy o tym podatku. Instytut jest również wydawcą jedynego w kraju wydanego w formie elektronicznej miesięcznika ("Serwis Podatku Akcyzowego"), który poświęcony jest wyłącznie temu podatkowi.

  Podatek ten bezspornie sprawia wiele trudności, z którego interpretacją i stosowaniem wiąże się istotne ryzyko podatkowe dla przedsiębiorców, doradców podatkowych oraz biur rachunkowych.

  Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przyczyni się do stabilizacji i przewidywalności jego praktyki judykacyjnej.

  W pracy uwzględniono stan prawny na dzień 1 stycznia 2021 r. Wydawca oraz Autorzy będą wdzięczni za wszelkie uwagi Czytelników, zainteresowanych tą publikacją, która adresowana jest do podatników, prawników i organów skarbowych. Może również zainteresować studentów uczelni prawniczych i ekonomicznych, a zwłaszcza kierunku Prawo Finansowe i Skarbowość prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Wybrane bestsellery

  prof. dr hab. Witold Modzelewski - pozostałe książki

  Instytut Studiów Podatkowych - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint