
Menedżeryzm. Koncepcja, kształcenie, wdrożenia Redakcja Naukowa Marzena Fryczyńska
(ebook)

- Autor:
- Redakcja Naukowa Marzena Fryczyńska
- Wydawnictwo:
- Szkoła Główna Handlowa
- Ocena:
- Stron:
- 328
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
ebooka:
Menedżeryzm. Koncepcja, kształcenie, wdrożenia
W Państwa ręce trafia bardzo ważna książka. Menedżeryzm. Koncepcja, kształcenie, wdrożenia pod redakcją prof. Marzeny Fryczyńskiej dotyka tego aspektu życia organizacji, który najczęściej robi różnicę między biernym trwaniem a aktywnym rozwojem, stagnacją a rozkwitem, porażką a sukcesem. Tym aspektem jest odwaga w działaniu, odwaga wzięcia na siebie odpowiedzialności za organizację przez jej menedżerów i liderów. Dzięki niej organizacja nabiera spoistości i dynamiki. Bez tej odwagi inne cechy organizacji często stają się nieważne. Dlaczego odwaga? Bo to ona jest istotą, elementem łączącym cechy efektywnego menedżera. Tak jak słusznie zauważają współautorzy monografii, wszystkich kompetencji potencjalnie potrzebnych osobie powołanej do zarządzania przedsiębiorstwem, instytucją publiczną czy organizacją non-profit nie da się nigdy ostatecznie wyliczyć, nie da się stworzyć ich zamkniętego katalogu. W czasach odmienianej przez wszystkie przypadki niepewności i turbulentnego otoczenia nie ma jednak menedżera, który mógłby osiągnąć sukces bez odwagi i gotowości do wzięcia odpowiedzialności za siebie i swój zespół. Tylko takie osoby mogą bowiem zbudować zaufanie, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, dla której pracują. Co ważne, autorzy książki nie poprzestają na marketingowych hasłach i potocznych ogólnikach. W trzech etapach: rozważań nad koncepcją menedżeryzmu, kształceniem oraz kształtowaniem menedżerów i wreszcie analizą wdrożeń, podejmują konkretne tematy i badają praktyczne kwestie związane z omawianymi zagadnieniami. Na każdym z wymienionych poziomów łączą wiedzę naukową z doświadczeniami praktycznymi. Warto podkreślić, że w przypadku każdego z autorów i autorek doświadczenia te są wyniesione z praktyki własnej. Efektem końcowym jest przekrojowe omówienie konceptu menedżeryzmu, tak co do znaczenia i istotności jego założeń, jak i co do jego wdrożenia w praktyce codziennej. Zachęcając do lektury, warto jeszcze zwrócić uwagę na podjęcie przez autorów wątków kształcenia i kształtowania menedżerów na potrzeby organizacji. W przypadku kompetencji menedżerskich ich wdrożenie jest bowiem niczym innym jak indywidualnym kształceniem celem późniejszej internalizacji w organizacji. Pozwoli to czytelnikom przejść od budowania wiedzy o menedżeryzmie do jego zrozumienia i efektywnego wykorzystywania. Trudno wskazać obszar w przedsiębiorczości, w którym doświadczenie akademickie i praktyczne mogą być sobie tak bliskie. Kompetencje i doświadczenie autorów poszczególnych rozdziałów oraz konsekwentnie zrealizowana koncepcja redaktorki naukowej monografii sprawiają, że jest to kompendium akademickiej i praktycznej wiedzy, przydatne dla osób już obytych w zarządzaniu zespołami, jak i stawiających pierwsze kroki w tej materii.
Wybrane bestsellery
Szkoła Główna Handlowa - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: [wyświetl email]@ebookpoint.pl
Proszę wybrać ocenę!
Proszę wpisać opinię!
Książka drukowana

Oceny i opinie klientów: Menedżeryzm. Koncepcja, kształcenie, wdrożenia Redakcja Naukowa Marzena Fryczyńska
(0)