ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Matematyka miłości

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Hannah Fry
  Wydawnictwo:
  Mamania
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  98
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Pragniesz lepiej zrozumieć swoje miłosne życie? Zobacz, jak dzięki matematyce można odsłonić kurtynę ukrywającą stałe wzory, którym podlegają serwisy randkowe i rozwody, seks i małżeństwo, wszystkie te miłosne rytuały.

  Trudno potraktować romans jak równanie z dwiema (albo i więcej!) niewiadomymi, ale to nie znaczy, że matematyka nie może być kluczowym narzędziem do zrozumienia istoty miłości.

  Miłość, jak większość spraw w życiu, też podlega określonym wzorom. A matematyka w końcu nimi się zajmuje - od przewidywania pogody, przez wahania na giełdzie, ruchy planet, aż po rozwój miast. Wzorce zmieniają się, przekształcają, ewoluują, coś trwa, coś zanika - całkiem jak w miłości!

  Dr Hannah Fry zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez wzory, które kształtują nasze życie miłosne. Przekładając język matematyki na język miłości, stara się naukowo odpowiedzieć na nurtujące ludzi pytania:

  - Jaka jest szansa na znalezienie miłości życia?

  - Jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania wzajemności?

  - Jak właściwie działają algorytmy serwisów randkowych?

  - Czy znajomość teorii gier pomoże nam zdecydować, do kogo podejść w barze?

  Autorka zabawnie i dowcipnie pokazuje, że matematyka jest zaskakująco przydatnym narzędziem do analizowania czegoś tak skomplikowanego, ulotnego i interesującego jak miłość.

  Hannah Fry - matematyczka z University College London. W swojej pracy naukowej używa matematycznych modeli do badania wzorów ludzkich zachowań, co pomaga zarówno śledzić działania terrorystyczne, jak i przyzwyczajenia zakupowe. Jako ceniona ekspertka współprowadzi kanał BBC Worldwide na YouTube'ie i jest regularnie zapraszana do brytyjskich programów radiowych i telewizyjnych.

   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint