ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kroniki Cliftonów (Tom 6). W godzinie próby (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jeffrey Archer
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  464
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Życie toczy się dalej zaskakując mnogością odcieni 

  W godzinie próby to już szósty tom kronik Cliftonów. W pierwszych dwóch tomach pierwsze skrzypce grał Harry Clifton, teraz trudno tak naprawdę wyróżnić głównego bohatera. Teraz Jeffrey Archer funduje czytelnikom wielość wątków i postaci. Autor posiada niesamowity dar narratora, wywołuje u czytelnika falę najróżniejszych emocji. W niezwykły sposób splata losy bohaterów, komplikuje a potem prostuje ich losy. Barringtonowie i Cliftonowie muszą zmierzyć się z poważnymi problemami, ze starymi i nowymi wrogami, a okoliczności zewnętrzne niczego nim nie ułatwiają.

  (…) Zachrypiał głośnik.
  – Proszę wszystkich uczestniczących w procesie lady Virginii Fenwick przeciw pani Emmie Clifton...
  – Przysięgli musieli uzgodnić werdykt – rzucił Trelford, już w ruchu.
  Obejrzał się, żeby sprawdzić, czy wszyscy za nim idą, i na kogoś wpadł. Przeprosił, ale młody człowiek się nie obejrzał. Sebastian otworzył drzwi do sali sądowej numer czternaście, żeby matka i jej adwokat mogli zająć miejsca w pierwszej ławie.
  Emma była zbyt zdenerwowana, żeby coś mówić, i gdy czekali na pojawienie się przysięgłych, bojąc się najgorszego, oglądała się na siedzącego w rzędzie za nią Harry’ego.
  Kiedy sędzia Lane weszła do sali, wszyscy wstali. Ukłoniła się i usiadła na stojącym na podwyższeniu, obciągniętym czerwoną skórą krześle z wysokim oparciem. Emma przeniosła wzrok na zamknięte drzwi za ławą przysięgłych. Nie musiała czekać długo, by się otworzyły i pojawił się urzędnik sądowy prowadzący swoich dwunastu podopiecznych. Trochę trwało, zanim zajęli miejsca, depcząc jedni drugim po stopach jak spóźnieni teatromani. Urzędnik sądowy czekał, aż się usadowią, a potem uderzył trzy razy laską o podłogę i zawołał:
   Niechaj wstanie przewodniczący przysięgłych! (…) 

                                                                                            Fragment książki

  O autorze

  Jeffrey Archer - to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania: Córka marnotrawna, Jedenaste przykazanie, Stan czwarty, Czy powiemy pani prezydent? i Synowie fortuny. Nakładem Rebisu ukazały się także: Więzień urodzenia, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności