ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kroniki Cliftonów (#5). Potężniejszy od miecza (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jeffrey Archer
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  448
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Kolejny tom fascynujących przygód rodziny Cliftonów

  Kolejna część opowieści o barwnym, pełnym niespodziewanych zakrętów losu życiu klanu Cliftonów. Tym razem książkę otwiera scena eksplozji bomby podłożonej przez Ira  na statku Buckingham podczas jego dziewiczego rejsu do Nowego Jorku. Emma zostaje uwikłana w trudny proces z czarnym charakterem Kroniki lady Victorią, kariera polityczna Gilesa nagle staje pod znakiem zapytania, Harry podejmuje straceńczą próbę wykradzenia z Rosji zakazanej książki o Stalinie, a Sebastian wyrasta na poważnego bankowca i jednego z głównych bohaterów książki. Jeffrey Archer kontynuując opisywanie przygód rodziny Cliftonow i Barringtonów oddaje czytelnikom wciągający tom pełen politycznych i finansowych rozgrywek. Tradycją jest już dramatyczne zakończenie w najbardziej nieoczekiwanym momencie, co tylko podsyca oczekiwanie na następną część. Wspaniała, warta uwagi lektura.

  (…) Brendan nie zapukał do drzwi kabiny, tylko obrócił gałkę i wśliznął się do środka, zerknąwszy do tyłu, by się upewnić, że nikt go nie widzi. Nie chciał tłumaczyć, co młody człowiek z drugiej klasy robi w kabinie starego para o nocnej porze. Nie żeby ktoś to komentował.

  – Czy ktoś może nam przeszkodzić? – spytał Brendan, zamknąwszy drzwi.

  – Nikt tu nie wejdzie przed siódmą rano, a wtedy nie będzie nic, czemu by można przeszkodzić.

  – Dobrze – powiedział Brendan.

  Ukląkł, otworzył zamek wielkiego kufra, podniósł wieko i przyjrzał się skomplikowanemu mechanizmowi, którego skonstruowanie zajęło mu ponad miesiąc. Przez pół godziny sprawdzał, czy wszystkie przewody są podłączone, czy każda wskazówka jest w odpowiednim położeniu i czy zegar startuje przy uruchomieniu przełącznika. Dopiero kiedy uznał, że wszystko działa idealnie, podniósł się z kolan.

  – Wszystko gotowe – oznajmił. – Kiedy chcesz to uruchomić?

  – O trzeciej rano. I będę potrzebował trzydziestu minut, żeby to wszystko usunąć – dodał stary par, dotknąwszy podwójnego podbródka – i mieć dość czasu, żeby się dostać do drugiej kabiny.

  Brendan odwrócił się do kufra i nastawił urządzenie zegarowe na trzecią (…)

                                                                                                        Fragment książki

  O autorze

  Jeffrey Archer - to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania: Córka marnotrawna, Jedenaste przykazanie, Stan czwarty, Czy powiemy pani prezydent? i Synowie fortuny. Nakładem Rebisu ukazały się także: Więzień urodzenia, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności