ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Remigiusz Mróz
  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 Remigiusz Mróz - okładka ebooka

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 Remigiusz Mróz - okładka ebooka

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 Remigiusz Mróz - okładka audiobooka MP3

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 Remigiusz Mróz - okładka audiobooks CD

  Zajrzyj do książki

  Wydawnictwo:
  Czwarta Strona
  Wydawnictwo:
  Czwarta Strona
  Ocena:
  5.8/6  Opinie: 5
  Stron:
  592
  Czas nagrania:
  13 godz. 42 min.
  Czyta:
  Krzysztof Gosztyła
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3
  Czytaj fragment

  Dlaczego cudem odnaleziony syn nie przyznaje się do swojej tożsamości? 

  Inwigilacja to najnowsza książka Remigiusza Mroza. W roli głównej znów pojawia się niezastąpiona i bezkompromisowa Joanna Chyłka. Ekscentryczna pani prawnik zmierzy się z niejasną sprawą, człowieka o bardzo mglistej przeszłości. Akcja książki rozpoczyna się gdy do kancelarii Żelazny & McVay przychodzi małżeństwo z powodu syna. Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Na dodatek po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny sprawa trafia do Chyłki, która zasłynęła obroną pewnego Roma. Pani prokurator niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu… 

  (…) Silnik nie chodził, jak powinien, przez co Chyłka miała wrażenie, jakby coś drapało ją w duszy. Przyszło jej na myśl, że jeśli uda jej się odbić na sprawie Al-Jassama, powinna zastanowić się nad nowym samochodem.
  W grę wchodził tylko jeden model. Iks szóstka.
  Zaparkowała jak zawsze przy Orneckiej, a kiedy wysiadła z auta, zauważyła nową tabliczkę na bramie prowadzącej na teren więzienia. Oznajmiała, że obiekt jest strzeżony przez firmę ochroniarską. Słuszne rozwiązanie, uznała w duchu Joanna. Jeszcze trochę, a może zaczną powstawać prywatne więzienia, które będą same na siebie zarabiać dzięki pracy osadzonych.
  – W jaki sposób masz zamiar się do niego dostać? – zapytał Kordian, kiedy wyszli z auta.
  – Zrobię podkop.
  – To może trochę potrwać. Choć przypuszczam, że krócej niż wydanie zgody przez prokuratora.
  – Nie przesadzaj – odparła i ruszyła w kierunku głównego wejścia (…) 

                                                                                                        Fragment książki

  O autorze ebooka

  Remigiusz Mróz - to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Urodził się w roku 1987, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Jest autorem cyklu publicystycznego Kurs Pisania i artykułów naukowych. Jednak prawdziwą popularność zdobył dzięki znakomitym powieściom. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, czy science fiction. Znany jest z tego, że często porusza problemy społeczne takie jak kwestia uchodźców, czy mniejszości narodowych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Kasacja. Jego największe i najbardziej znane dzieła to Trylogia z komisarzem Forstem oraz Trylogia Parabellum. Opublikował trzy powieści pod fikcyjnym pseudonimem literackim Ove Løgmansbø. Remigiusz Mróz prowadzi także bloga, gdzie omawia tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint