ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Chris Anderso, David Sally
  Okładka książki/ebooka Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

  Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

  Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

  Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

  Wydawnictwo:
  Bukowy Las
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  360
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Mawia się często, że piłki nożnej nie powinno się rozbijać na statystyki. Futbol to przecież błoto na butach i emblemat na koszulce, życie i śmierć

  A jednak czołowe kluby piłkarskie zaakceptowały analitykę; bukmacherzy mają komputery do prognozowania wyników, badacze gry rozebrali ją na części pierwsze. Jesteśmy świadkami rewolucji statystycznej. Wiedzą o tym zespoły walczące o triumf w Lidze Mistrzów i kraje, których reprezentacje pragną wznieść Puchar Świata. Każdy kibic powinien to wiedzieć!

  Chris Anderson i David Sally doradzają światowej klasy klubom w kwestii analizy statystyk. W swojej obalającej mity książce ujawniają, jakie liczby naprawdę się liczą. Tłumaczą, dlaczego niedopuszczenie do utraty gola warte jest więcej niż jego zdobycie, dlaczego rzuty rożne powinno się wybijać krótko i dlaczego lepiej poprawić jakość swego najsłabszego gracza niż kupić gwiazdę.

  Od sekretu dalekich wrzutów z autu wykonywanych przez Roryego Delapa po prawdziwe znaczenie dominacji nad piłką Messiego wiodą nas ku odkryciu, dlaczego futbol jest grą słabych ogniw, trenerzy mają wpływ jedynie na 15% gry, a oddawanie zbyt wielu strzałów może zabić. To niezbędna dziś wiedza, która pomoże zrozumieć istotę i niuanse współczesnego futbolu.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint