ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dezinformator (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Frederick Forsyth
  Wydawnictwo:
  Albatros
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  516
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ebook

  31,90 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Zimna wojna dobiega końca. W Polsce mają miejsce pierwsze w powojennej historii wolne wybory; w Rosji trwa zapoczątkowana przez Gorbaczowa . Względy polityczne wymuszają zmianę priorytetów działania SIS brytyjskiej Tajnej Służby Wywiadowczej. W nowym rozdaniu trzeba znaleźć miejsce dla doświadczonych agentów w rodzaju legendarnego Sama McCready'ego, znanego jako Dezinformator, szefa utworzonego w 1983 roku wydziału o szumnej nazwie Kamuflaż, Dezinformacja i Operacje Psychologiczne. W siedzibie SIS odbywa przesłuchanie, na którym zastępca Sama referuje jego najbardziej spektakularne akcje wywiadowcze.

  Do likwidacji

  Znajdujący się na czarnej liście Stasi McCready przedostaje się potajemnie do NRD, by zlokalizować poszukiwanego
  przez policję i KGB zachodnioniemieckiego agenta, który wszedł w posiadanie sowieckich strategicznych planów wojskowych.

  Posag panny młodej

  W trakcie wizyty w Wielkiej Brytanii rosyjski wojskowy, który przedstawia się jako pułkownik KGB Piotr Orłow, kontaktuje się z lokalnym rezydentem CIA, deklarując zamiar przejścia na stronę Amerykanów. Podejrzewając, że rzekoma ucieczka jest operacją dezinformacyjną, która ma osłabić morale zachodnich tajnych służb, McCready stara się wykazać, że Orłow jest
  podwójnym agentem.

  Ofiara wojny

  SIS zdobywa dowody, że libijski dyktator Muammar Kaddafi planuje kolejną dostawę broni dla bojowników Tymczasowej IRA. Dezinformator werbuje byłego oficera SAS Toma Rowse, prowadzącego obecnie spokojne życie na wsi jako pisarz, by pod pozorem zbierania materiałów do książki przeniknął w szeregi przemytników broni...

  Promyk słońca

  Na położonej na Karaibach wysepce Sunshine, stanowiącej dotąd terytorium zależne Wielkiej Brytanii, odbywają się pierwsze demokratyczne wybory na gubernatora. Gdy urzędujący brytyjski gubernator zostaje zamordowany, na wyspę przylatują inspektorzy policji z Miami i Londynu oraz spędzający urlop w USA McCready, by przeprowadzić własne dochodzenia.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności